קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|יעקי הרשקופ מגיב לתוצאות: "יוצא לדרך חדשה"
(יום ראשון, י''א תמוז תשע''ח)
ביום חמישי התקיים פריימריז (פנים חב"די) לנציג חב"ד במועצת העיר ביתר-עלית, וזאת כהכנה לקראת הבחירות שייערכו בחשוון תשע"ט, כמו שדיווחנו כאן ב-COL • לאחר שר' משה כהנא קיבל את מספר הקולות הגבוה, גבר על המתמודדים האחרים וניצח - נציג חב"ד היוצא ר' יעקי הרשקופ מודיע כי הוא יוצא לדרך חדשה, מקים מפלגת תושבים, מסביר את צעדיו ומברך את הנציג הנכנס ר' משה כהנא • לסיפור המלא>>

מנדי זילברשטרום, COL

***

ביום חמישי האחרון התקיים פריימריז (פנים חב"די) לנציג חב"ד במועצת העיר ביתר-עלית, וזאת כהכנה לקראת הבחירות שייערכו בחשוון תשע"ט, כמו שדיווחנו כאן ב-COL.

לאחר שר' משה כהנא קיבל את מספר הקולות הגבוה, גבר על המתמודדים האחרים וניצח - נציג חב"ד היוצא ר' יעקי הרשקופ יוצא לדרך חדשה, מקים 'מפלגת תושבים' כללית ומברך את הנציג הנכנס ר' משה כהנא, במחווה מוערכת.

יש לציין, כי עוד בטרם הבחירות הודיע הרשקופ, כי במידה ולא יצליח להיבחר בפריימריז החב"די במקום הראשון, הוא יקים מפלגה חדשה וירוץ עצמאית למועצת העיר. וזה אכן מה שכעת הוא עושה.

***

וכך ר' יעקי הרשקופ, כותב לאנשי קהילת חב"ד ביום שישי:

"אמש בשעת ליל מאוחרת אמרתם את דברכם ובחרתם נציג חדש של קהילת חב״ד כמובן שאני מכבד את ההחלטה וברכתי מיד את ר׳ משה כהנא בהצלחה רבה בתפקידו החדש, בהכירי את הנפשות הפועלות יודע אני שצריך ברכה וסייעתא דשמיא מיוחדת בתפקיד זה."

ר' יעקי מתייחס לריצתו הנפרדת במפלגת תושבים חדשה, ומנמק את הסיבות להחלטה:

"ברצוני להבהיר דבר אחד חשוב לפני שכל אחד פונה לדרכו לעשייתו כל אחד בסגנונו הוא, ושבעים פנים לתורה.

בהכירי את מבנה הקואליציה וראשיה בעיר ביתר בעשור האחרון, הכרזתי כמה פעמים בחודשים האחרונים כי ברצוני לפתוח מפלגה חדשה בין אם זה יהיה עם נדוניה שאני מביא איתי את קהילת חב"ד ובין אם לא.

צר לי שיש אנשים שחושבים שבגלל שלא נבחרתי רק לכן אני פותח את המפלגה החדשה, כל מי שמכירני או נפגש עימי בחודשים האחרונים יודע כי זו הייתה כוונתי מלכתחילה.

אך מכיוון שאני מאמין שרק כשאתה בא מבחוץ חזק לקואליציה יש לך היכולת לדרוש מקסימום ולקבל מקסימום, חשבתי שזה יהיה חזק באם אביא כנדוניה מכובדת גם את הקהילה שמסרתי זמני וממוני עליה בשנים האחרונות, אבל אתם בחרתם אחרת."

במחווה מוערכת, מברך ר' יעקי את נציג חב"ד הנכנס:

"אני מאחל הצלחה לר׳ משה כהנא שיחי׳ ולכל אנ"ש, ובוודאי שכל דבר שאוכל לסייע אעשה זאת בשמחה גדולה. אני מודה לכל אלו שתמכו בי בגלוי ובסתר בהצבעה או בכתב או בכל מילת עידוד.

"לאור התוצאות אעבוד בכל הכח על התוכנית של מפלגת תושבים שתקרא לדגל ותייצג את כלל תושבי העיר אנשים יראי שמים עובדי השם הן העוסקים בתורה והן המקיימים את מאמר חז״ל טוב תורה עם מלאכה.

"בסייעתא דשמייא נצליח יחד להביא יצוג נאמן לתושבי העיר ולהמשיך לשרתם נאמנה לאורך כל הדרך.

והוא מסכם:

"בהזדמנות זו ברצוני להודות לידידי ר׳ יעקב מיוחס שעמד ועומד לצידי בכל האתגרים בשנים האחרונות, ועוד נכונו לנו אתגרים רבים בתור אישי ציבור ועשיה בכל מסגרת שתהיה. שלכם, יעקי הרשקופ."

הרשקופ על רקע העיר ביתר-עלית; ארכיון COL
הרשקופ על רקע העיר ביתר-עלית; ארכיון COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן