קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|השלוחים תירגלו: כיצד להתמודד עם מצבי לחץ ומתח
(יום שלישי, ב' אב תש''ע)
שלוחים מכל רחבי הארץ השתתפו בסדנה בשיטת "מוח שליט על הלב". השיטה, המבוססת על עקרונות חסידות חב"ד, עוסקת בפיתוח יכולות ומיומנויות שליטה בתגובות רגשיות לגירויים פנימיים ו/או חיצוניים, כמו למשל, כעס, פחד ומתח ● הסדנא אורגנה על-ידי צעירי אגודת חב"ד ביוזמת אגודת חב"ד באשקלון, והיא הועברה על ידי ד"ר גיל הרט, ששירת ביחידת עילית בצה"ל, אימן והוביל חיילים במבצעים מיוחדים לסיפור המלא ולתמונות 

בחדר השתרר שקט מתוח, האווירה הפכה מאיימת. כעשרים שלוחים ישבו מתוחים בכיסאותיהם, עיניהם מכוסות.  ללא יכולת לראות, הם נאלצו להשתמש בחושיהם האחרים כדי ללמוד על המתרחש סביבם. מוחם היה עסוק בשאלה אחת: מה יקרה ברגע הבא?

שניות ספורות לאחר מכן חששותיהם התאמתו והפכו למציאות. לפתע, התמלא החדר צעקות. רמת המתח והציפייה עלתה באופן דרמטי. כמה מהשלוחים ספגו מטחי מים פעם אחר פעם. רעש מתכתי חזק נשמע ממרכז החדר. שנייה לאחר מכן, נשמעה שריקה חדה שחזרה על עצמה שוב ושוב, והפריעה לנוכחים להתרכז ולחשוב בבהירות. לרגע קצר חזר השקט לחדר, אך מיד החלו שוב צעקות נוראיות. 

לפתע, חלק מהשלוחים נדחפו בכוח וכמעט נפלו מכיסאותיהם. ושוב שקט. "מה הלאה? מתי יסתיים התרגיל הזה? מדוע אני לא מסוגל לחשוב בבהירות, להתרכז ולמלא אחר ההוראות שנתנו לי?"

תיאור זה לא נלקח מסרט אימה או ספר מתח. בתחילת השבוע למדו ואומנו שלוחים מכל רחבי הארץ בשיטת "מוח שליט על הלב". השיטה, המבוססת על עקרונות חסידות חב"ד, עוסקת בפיתוח יכולות ומיומנויות שליטה בתגובות רגשיות לגירויים פנימיים ו/או חיצוניים, כמו למשל, כעס, פחד ומתח. הסדנא אורגנה על-ידי צעירי אגודת חב"ד ביוזמת אגודת חב"ד באשקלון ושם היא גם נערכה.

מנחה הסדנא, ד"ר גיל הרט, שירת במשך למעלה משש שנים ביחידת עילית בצה"ל. במהלך שירותו הצבאי למד ד"ר הרט להפיק מעצמו את המירב תוך ניצול מלא של יכולותיו ולשמור בהצלחה על רמת ביצועים גבוהה גם תחת תנאי לחץ קיצוניים ובמצבים מסוכנים. בהמשך שרותו כקצין ביחידה, אימן והוביל חיילים במבצעים מיוחדים.

ד"ר הרט אומר על המומחיות שלו: "מבצעים מיוחדים של יחידות עילית מחייבים התמודדות עם נסיבות קיצוניות, מפחידות ומלחיצות. כושר גופני, עשוי לסייע במידת מה בהתמודדות עם תנאים קשים ומורכבים אלה, אך רחוק מלהוות הפתרון. למרבה האירוניה, מידת הצלחתך בהתמודדות תלויה ביכולת החשיבה שלך!"

במשך העשור האחרון ולאחר קבלת הדוקטורט בהנדסה ביו-רפואית, ניהל ד"ר הרט בהצלחה שורה של פרויקטי הזנק עסקיים. במקביל, עסק בתקופה זו בלימוד מעמיק ויסודי של תורת החסידות.  כיום  הוא משלב את ניסיונו הצבאי, השכלתו הגבוהה ונסיונו העסקי עם הידע שרכש בתורה ובחסידות על מנת להנחיל את שיטת "מוח שליט על הלב" בעולם העסקי. המטרה: שיפור משמעותי בביצועים האישיים, הבינאישיים והעסקיים של דרג מקבלי החלטות.

השלוחים השתתפו במשך חצי יום בסדנא מקוצרת המיועדת למנהלים בכירים בחברות ציבוריות ופרטיות בארה"ב. מנהלים אלה, שמטבע תפקידם נתונים תחת לחצים רבים על בסיס יום יומי, זקוקים לכלים שיאפשרו התמודדות מיידית ומוצלחת עם תגובותיהם הרגשיות לגירויים הנובעים מסביבת העבודה שלהם.

"כולנו חשופים לרמה זו או אחרת של לחץ ומתח" אומר ד"ר הרט. "זה יכול להיות בעבודה או בבית, עם משפחה או חברים, עם המעסיק או העובדים. לעיתים קרובות המתח קשור במצב כלכלי, בריאות או מערכות יחסים. אין צורך לחוות מצב של סכנת חיים בעת פעילות בעורף האויב על מנת ללמוד ולתרגל את שיטת "מוח שליט על הלב". כל אחד/אחת יכול/ה ללמוד את השיטה ולתרגל אותה בכל מצב."

במהלך הסדנא, השלוחים תרגלו מספר תרגילים נפשיים, רגשיים וגופניים. לדוגמא, באחד התרגילים, נדרש השליח לפלס את דרכו בין חסימות אנושיות כשעיניו מכוסות, בלא לתת למהומה סביבו למנוע ממנו להגיע ליעד שלו תוך התמקדות במשימה ומיקוד המחשבה בנושא שנקבע מראש. בתרגיל אחר, עמד שליח אחד מול שני שלוחים אחרים ומיקד את חשיבתו בנושא מסויים. בו בזמן היה עליו לתקשר עם השניים האחרים שכל מטרתם הייתה לבלבלו.

התגובות היו נלהבות ביותר: "הייתי בקורסים ובסדנאות רבות שניסו למנף את עבודתי, אך זו הפעם הראשונה שאני מרגיש שקלעו בדיוק לתחושות המלוות אותי בתקופות לחץ" כך התבטא הרב שרון כהן שהשתתף בסדנא.

"מיד בתום הסדנא החלטתי לאמץ וליישם את השיטה שלמדתי ותרגלתי.  אני פועל באוירה לחוצה ומלחיצה, מרובת מטלות, ודורשת מצויינות, עמידה ביעדים ולוחות זמנים. יישום השיטה הביא לשינוי שהשפיע על סביבת העבודה שלי וכבר שוחחתי עם ד"ר הרט לגבי סדנא המתאימה לצוות שלי " ציין הרב ש. גרוזמן.

המשתתפים בקשו להודות גם לרב מנחם מענדל ליברמן שליח הרבי לאשקלון על היוזמה הברוכה.ד"ר גיל הרט מציע סדנאות וסמינרים "מוח שליט על הלב" לאנשי עסקים, חברות, וארגונים ברחבי ארה"ב, אירופה וישראל. למידע נוסף אנא צרו קשר באימייל: Gill@MindInControl.net


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן