קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כ"ג שנים לפטירתו של הגה"ח ר' יהוסף גדליה רלב"ג ז"ל
(יום שלישי, כ''ז אייר תשע''ז)
ביום ז"ך באייר חל יום היארצייט ה-23 של הרב יהוסף גדליה רלב"ג, שהיה חתנו ויד ימינו של הרה"ח הנודע ר' עזריאל זעליג סלונים ז"ל, מתלמידי ליובאוויטש בשנות תער"ב – תרע"ו, ואח"כ נציגו האישי של הרבי בירושלים ומנהל "כולל חב"ד"  יהוסף גדליה רלב"ג
ביום ז"ך באייר חל יום היארצייט ה-23 של הרב יהוסף גדליה רלב"ג, שהיה חתנו ויד ימינו של הרה"ח הנודע ר' עזריאל זעליג סלונים ז"ל, מתלמידי ליובאוויטש בשנות תער"ב – תרע"ו, ואח"כ נציגו האישי של הרבי בירושלים ומנהל "כולל חב"ד".

בצעירותו עבד כרב כללי של משרד הבריאות, וכיו"ר המחלקה לקשרים עם הגולה במשרד הדתות. אולם בשל מאבקים פוליטים של המפלגות דאז, כשמשרדי ממשלה עברו מיד ליד, בוטלו משרות אלו.

אז זכה הרב רלב"ג ונתמנה באופן ישיר ע"י הרבי לרבה של שכונת קרית היובל בירושלים, ולחבר בי"ד רבני חב"ד.

לאחר פטירת חמיו הרב סלונים מינה אותו הרבי גם ליו"ר מוסדות חינוך חב"ד ובית חנה, כממשיכו של חמיו (כפי שהתבטא הרבי במכתב הפתאומי שכתב עם פטירתו).

הרב רלב"ג בנה בקרית היובל מקוה בשיטת חב"ד, בית כנסת מרכזי, והקים בשכונה את "בית חב"ד".

הוא יסד כולל אברכים "אהל מייטא" ע"ש אמו הרבנית ז"ל, כולל שממנו צמח אח"כ "מכון הרמב"ם השלם" שבראשות אחיינו יבדלח"ט הרה"ג ר' שלום דובער הלוי וולפא שיחי'.

הרב רלב"ג זכה לקירובים מיוחדים מהרבי, שכינה אותו "מלך" ואת רעייתו הרבנית סימה "מלכה". הוא נפטר בשם טוב, עטור פעולות ומעשים טובים, כשהכל זוכרים את ענוותנותו, ואת עבודתו הפנימית ללא הבלטה עצמית.
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן