קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ד"ר הררי: "רבגוניותו של הרבי היא סוד כוחו" ● ראיון מיוחד
(יום שלישי, ג' תמוז תשע''ג)
דרך ארוכה עשה ד"ר יחיאל הררי, מלב ליבה של מפלגת העבודה כעוזרו הפרלמנטארי של חה"כ לשעבר אופיר פינס, עד להשקת ספרו האחרון והמדובר 'סודו של הרבי' בהוצאת 'ידיעות ספרים', המגוללת את הביוגרפיה של הרבי עד להסתלקותו בג' בתמוז בשנת תשנ"ד ● בשיחה עם הרצל קוסאשוילי ערב יום ההילולא ג' בתמוז, חושף הררי את הלבטים והעבודה הקשה שקדמו להוצאת הספר, החשש מביקורת בקרב חסידי חב"ד, רבגוניותו של הרבי שלכדה אותו, וגם: מה היה מבקש מהרבי לו היה זוכה להיפגש עימו פנים אל פנים?  לראיון המלא  
הרצל קוסאשוילי, COL

דרך ארוכה עשה ד"ר יחיאל הררי, מלב ליבה של מפלגת העבודה כעוזרו הפרלמנטארי של חה"כ לשעבר אופיר פינס, עד להשקת ספרו האחרון והמדובר 'סודו של הרבי' בהוצאת 'ידיעות ספרים', המגוללת את מסכת חייו של הרבי משנת הולדתו תרס"ב ועד להסתלקותו בג' בתמוז בשנת תשנ"ד.

זו לא הפעם הראשונה שהררי 'נוגע' בחב"ד, לספר הזה קדמו סדרה של ספרים תחת הכותרת 'עצות התניא', שם הוא שוטח בפני הקוראים את הסתכלותה של תורת החסידות ל נפש האדם מההכרה בבורא עולם ועד לזוגיות בריאה, כפי שהיא באה לידי ביטוי בספר התניא.

אנחנו נפגשים לשיחה בכפר חב"ד. בשיחה איתו שנערכת ערב יום ההילולא ג' בתמוז, חושף הררי את הלבטים והעבודה הקשה שקדמו להוצאת הספר. האם ניגש לעבודה כחסיד או כאיש אקדמיה? הביקורות המפרגנות כמו גם המיקום הגבוה ברשימת רבי המכר בישראל בימי שבוע הספר הישראלי, בהחלט פורטות בנעימות על מיתרי ליבו, אולם הוא משתדל שכל אלה לא יכניסו אותו לשאננות יתר. בכלל, החשש מביקורות במגזר החב"די המאוד ביקורתי לדעתו, ועד לחשש הגדול מכל, החטאה בתיאור דמותו הרבגונית של הרבי, באה לידי ביטוי וחשבון בהוצאת הספר לאור.

האנושיות המדהימה והרגישה לצד עקשנות ועמידה בלתי מתפשרת על היקר והחשוב לו, הם שהופכים את הרבי לדמות מרתקת ואניגמאטית לדעתו. לשאלתי האם הוא לא חוטא בחטא היומרנות בעצם הניסיון הזה מצידו לעמוד על סוד כוחו של הרבי? הוא עונה בחיוך נבוך שהוא מקווה שלא, כי להבנתו, כל אחד ניגש לרבי מכיוון אחר שמחבר אותו אליו. זה מצא ברבי את האינטלקט ואיש הרוח, האחר מצא בו נחמה אנושית ומרגיעה לכאביו וכך הלאה. "הרבי הכיל כה רבים בתוכו, ולכל אחד ואחד הוא נתן את מקומו ואת תחושתו הטבעית".

הררי לא זכה להיפגש עם הרבי פנים אל פנים, אולם עבודת המחקר שעשה כללה נסיעה ל-770 ולציון הקדוש, נבירה בארכיונים תיעודיים, צפייה ממושכת באינספור התוועדויות ושיחות של הרבי, וכמובן שיחות עם אישי מפתח בחסידות על הרבי והשפעתו עליהם.

"לו יכולתי להיפגש איתו, לא חושב שהיתה לי התעוזה לפתוח איתו בשיחה שגרתית", הוא עונה כשהרהור נוגה נסוך על פניו. "בטח הייתי מבקש משהו וממשיך הלאה. בכל זאת, זה הרבי, ואני לא יכול להטריד אותו בענייני האישיים..."

לצפייה בוידאו לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספת:


לא מצליחים לצפות? לחצו כאן (להורדה)

ד"ר יחיאל הררי בשיחה עם הרצל קוסאשוילי "דמותו של הרבי תמיד ריתקה אותי" (צילום וידאו: שניאור שיף, עריכה: צביקי ריבקין, COL)
ד"ר יחיאל הררי בשיחה עם הרצל קוסאשוילי "דמותו של הרבי תמיד ריתקה אותי" (צילום וידאו: שניאור שיף, עריכה: צביקי ריבקין, COL)| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן