קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|


צעירי-חב"ד יעניקו משלוח מנות לכל אסיר בישראל
(יום שלישי, ב' אדר תשע''ג)

בישראל כלואים כ-17,000 אסירים בבתי כלא ברחבי הארץ, וכמידי שנה, יגיעו צעירי-חב"ד עד לאחרון האסירים ויעניקו להם משלוח מנות אישי ● יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד ואגודת-חסידי-חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב אומר כי האסירים מחכים בכליון עיניים לביקור של צעירי-חב"ד אותו הם נוצרים וזוכרים זמן רב משלוחי מנות

בישראל כלואים כ-17,000 אסירים בבתי כלא ברחבי הארץ, וכמידי שנה, יגיעו צעירי-חב"ד עד לאחרון האסירים ויעניקו להם משלוח מנות אישי.

בשל רגישות הכנסת דברי מאכל לבתי כלא, והלוגיסטיקה הכרוכה במבצע גדול זה, נועדו צוותים של צעירי-חב"ד עם רבני שירות בתי הסוהר וכתבו "פקודת מבצע" מפורטת למבצע הגדול שיושלם כולו במהלך חג הפורים שיחול בעוד עשרה ימים.

את המבצע בצעירי-חב"ד מרכז הרב אהרן פרוס שסיפר כי בצעירי חב"ד מקפידים למסור אישית את משלוחי המנות לאסירים. "אין מצב שאנחנו משאירים ארגזים ובהם משלוחי מנות בחדר הסוהרים ומחכים שהם יחלקו", הוא אומר.

על המלאכה מופקדים בתי חב"ד ברחבי הארץ לפי חלוקה גיאוגרפית: על בית הכלא "מעשיהו" מופקדים צוותים של צעירי-חב"ד היוצאים מכפר-חב"ד, על בית הכלא "מגידו" מופקד בית חב"ד בעפולה, על בתי הכלא "צלמון" ו"חרמון, מופקדים צעירי חב"ד בחצור, על בתי הכלא "גלבוע" ו"שאטה" מופקדים צעירי-חב"ד בבית שאן, ואילו על בתי הכלא "דמון" ו"עתלית" מופקדים צעירי-חב"ד בחיפה. "גוש באר שבע" באחריות בית חב"ד בעיר, וכן בתי הכלא באשקלון, ובמצפה רמון.

יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד ואגודת-חסידי-חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב אומר כי האסירים מחכים בכליון עיניים לביקור של צעירי-חב"ד אותו הם נוצרים וזוכרים זמן רב. במהלך הביקור, הם מציעים לאסירים להניח תפילין, קוראים בפניהם במגילה, ומחלקים להם משלוחי מנות אישיים. ביקורים מיוחדים יערכו גם בבתי מעצר ברחבי הארץ, וכמובן בקרב כוחות הביטחון וחיילי צה"ל ברחבי הארץ.

פעילות לאורך כל השנה

פעילות צעירי חב"ד עם האסירים איננה רק בחג הפורים. במוקדי הפעילות של בתי חב"ד בארץ תוכלו למצוא דרך קבע את בתי הסוהר ברחבי הארץ. מדי יום שישי מבקרים פעילי בתי חב"ד בבתי הסוהר, משוחחים עם האסירים, מניחים עמם תפילין ומחלקים להם סוכריות, וכמובן שלקראת החגים הפעילות לובשת מימדים רציניים יותר.

הפעילות עם האסירים נעשית על-פי הוראת הרבי מליובאוויטש, מלפני שנים רבות. הרבי ראה באסירים, כבר אז, אוכלוסיה שאסור לזנוח. הרבי הסביר כי הדרך היחידה להחזירם למוטב היא בקירובם ולא בנידויים.

צוות שירות בתי הסוהר מעריך מאד את הפעילות של צעירי חב"ד בקרב האסירים ומציין את התרומה החשובה שיש בפעילותם לשיקומם של האסירים.

היה שותף: באפשרותך להיות שותף לפעילות החשובה באמצעות תרומה למטרה זו. הקש כאן - לביצוע תרומההדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2017 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן