קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|זוועה בתוניסיה: בית הקברות היהודי חולל בצורה מחרידה
(יום שלישי, ב' אדר תשע''ג)
כלי התקשורת בתוניסיה דיווחו כי במהלך סוף השבוע האחרון אלמונים חדרו לבית העלמין היהודי במערב המדינה וחיללו קברי יהודים בצורה מחפירה   בית הקברות היהודי חולל
כלי התקשורת בתוניסיה דיווחו כי במהלך סוף השבוע האחרון אלמונים חדרו לבית העלמין היהודי במערב המדינה וחיללו קברי יהודים בצורה מחפירה.

על פי הדיווח, האלמונים ניפצו והפכו עשר מצבות בבית העלמין כשהם מותירים הרס רב אחריהם. איב קמחי, עורך דין יהודי מקומי, סיפר כי תושבים שבאו לפקוד את בית הקברות היו בהלם כאשר ראו את ההרס הבלתי יאומן ואף לחרדתם נמצאו עצמות מחוץ לקברים שלהם. הם הזעיקו יהודים נוספים מהקהילה ויחד ניסו להציל ככל שניתן ולשמור על כבוד המת.

זו הפעם השניה במהלך החודש האחרון שבית העלמין היהודי במקום מחולל בידי פורעים אלמונים. המשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחקירה. הקהילה היהודית פרסמה כי בהתקפה המזוויעה נותצו כ־ 68 מצבות, נשברו קברים ואבני שפה. היקף הנזקים הוא עצום, וידרשו ימים רבים בכדי לתקן את הנזק.

לדברי גורמים בקהילה היהודית מעשים אלו, שבוצעו על ידי מוסלמים קיצונים, מגבירים את הפחד של הקהילה היהודית בתוניסיה שהתייאשה מחוסר התגובה של השלטונות שמעדיפים להתעלם מהמתרחש.

לאחר ביטויי השנאה כלפי הקהילה היהודית, קיצונים אלה החליטו כעת לתקוף את מתיהם ואת בתי הקברות שלהם. האיסלמיסטים במדינה מנסים בכל דרך אפשרית לגרש את מעט המשפחות שעדיין לא עזבו. המצב הופך לבלתי נסבל.

בתקופה של הנשיא בן עלי חיו היהודים במדינה חיים שלווים, אמר דובר הקהילה היהודית.הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן