קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נחל'ה: סניף 'יד שרה' מצוי בסכנת סגירה
(יום שני, א' אדר תשע''ג)
25 שנות עזרה רפואית לנכים ולחולים יסתיימו בקרוב אם לא יימצא מיקום חלופי לסניף יד שרה שפעל עד היום בשכונת חב"ד ● העמותה והעירייה מגלגלות את האחריות האחת כלפי השנייה יד שרה בנחל'ה

אלי ג'אן, mynet

לאחר 25 שנות פעילות נמצא סניף יד שרה בקרית מלאכי בסכנת סגירה. חברת עמידר, המשכירה לעירייה את המקום, הודיעה כי לא תוכל להמשיך את ההתקשרות בין הצדדים בשל ביקורת של מבקר המדינה. 

בעירייה טרם מצאו חלופה ראויה, ואם זו לא תימצא עד ל־31 במרס השנה - ייסגר הסניף. "אני לא יודע מי אחראי לזה, אבל חייבים למצוא פתרון, כי יד שרה עוזרים לנו כל הזמן", אמר תושב העיר.

ארגון יד שרה, שהוקם על ידי ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, לפני כ־32 שנה, מספק בהשאלה ציוד רפואי לחולים ברחבי הארץ ללא תשלום. את סניף קרית מלאכי מנהל מזה 22 שנה שלמה פורסט, תושב שכונת חב"ד. לדבריו, כבר לפני שלוש שנים נדרשה עמידר לפנות את המקום, אולם בעקבות פניית "ידיעות הדרום", הוארכה תקופת השכירות בשנה נוספת.

הסניף פעל עד כה על מי מנוחות, עד שלפני כשבועיים פנתה עמידר לארגון יד שרה הארצי בבקשה לפינוי הסניף המקומי, והפעם באופן סופי. "לצערי, אין מנוס ואתם חייבים לפנות את הדירה, למרות כל ניסיוני לעצור את התהליך", כתב מנכ"ל החברה, יעקב ברוש. "באחרונה בוצעה ביקורת מבקר המדינה לגבי דירות ציבוריות המושכרות לגורמים שאינם דיירי הדיור הציבורי וקיבלנו הערות קשות ביותר", הבהיר ברוש והתנצל שאינו יכול לסייע שוב במקרה הנוכחי.

בניגוד לפעם הקודמת, בסניף המקומי מבינים את המצב ואינם באים בטענות לעמידר, אולם מבקשים שמישהו ימצא להם מקום חלופי. "ההסדר שלנו עם העירייה הוא שאנחנו דואגים לציוד והעירייה דואגת למקום מוסדר", הסביר פורסט. 

לדברי פורסט "הציעו לנו כבר שני מקומות - האחד לא ראוי ולגבי השני העירייה חזרה בה. צריך שהמבנה יהיה נגיש לנכים וגם יהווה בית קבע, כך שלא נצטרך לעזוב בעוד שנה או שנתיים. אנשים מתרגלים למיקום ואנחנו לא רוצים לפספס אף אחד. האינטרס של העירייה ומחלקת הרווחה הוא שהסניף יתקיים. אנחנו חוסכים להם הרבה פניות וכוח אדם. יש לנו גם מתנדבים שעוזרים לקשישים בעיר. הם צריכים להודות לנו שאנחנו פה".

סניף יד שרה מקבל מדי שנה כ־1,200 בקשות לציוד רפואי. הסניף משרת עשרות אלפי תושבים - מגדרה ועד למושבים שבמועצה האזורית שפיר. במקום מעל ל־500 פריטים, הכוללים, בין היתר, מכשירי אינהלציה, מכשירי אדים קרים וחמים, בלוני חמצן, קביים, הליכונים, כיסאות גלגלים סטנדרטיים ומודדי לחץ דם וסוכר. ניתן להשאיל גם ציוד למשפחה, כגון משאבות חלב ועריסות לתינוקות.

תושב העיר סיפר כי ביולי האחרון הגישו בקשה לכיסא גלגלים לסבתו הנכה: "ראינו שהם לא עונים, אז הלכנו ליד שרה. יותר מחצי שנה לקחנו מהם כיסא גלגלים וכיסא רחצה. אין מצב שסוגרים את הסניף הזה".

בעיריית קרית מלאכי מתנערים מאחריות לאיתור מקום חלופי ומסרו בתגובה: "העירייה ניסתה לא אחת לפנות לעמידר על מנת להמשיך ולאפשר ליד שרה לפעול מדירה זו. כל פניותינו לא נענו. פנו ליד שרה בשאלה אם איתרו מקום חלופי". 

מיד שרה נמסר בתגובה: "אנו מודים לעירייה על השנים בהן סייעה לנו בשכירות המקום. אנו מצפים ממנה להמשיך במגמה זו גם בעתיד לטובת תושבי העיר".


צילום: אלי ג'אן
צילום: אלי ג'אן

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן