קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|


כנגד "ארבע כתות": הגיגים אחרי הבחירות ● בנימין ליפקין
(יום ראשון, ט''ז שבט תשע''ג)
"לקראת יום שלישי שחלף היינו עדים לקבוצה אחת שהחליטה להתבדל ולא לגשת לבחירות; קבוצה נוספת רצתה לצאת למלחמה בדמות השתלבות במפלגה דתית לאומית; קבוצה נוספת, רצתה להתערות במפלגות החילוניות לגמרי; והקבוצה הרביעית, ביקשה ליפול לים, באמצעות ריצה חסרת כל סיכוי והצבעה שלא היה לה כל סיכוי לעבור את אחוז החסימה... ●  הגיגים "אחרי הבחירות" ● בנימין ליפקין

הערת מערכת: מאמר זה, כמו שאר מאמרי הדעה שפורסמו באתר בתקופת הבחירות, אינם מייצגים את דעת המערכת (וכל שכן את דעת חב"ד הרשמית), אלא את דעת הכותב בלבד.

ארבע כתות תוך כדי מקרא פרשת השבוע בשבת שממנה נפרדנו אך אמש, חלפה אסוציאציה בלתי נמנעת על המשוואה האקטואלית לארבע הכתות בבני ישראל
שנחלקו על הים.

קבוצה אחת אמרה: נתנה ראש ונשובה מצרימה. קבוצה נוספת אמרה: ננקוט מעשה יאוש וניפול אל הים. הקבוצה האחרת אמרה: נזעק אל ה'. ואילו הקבוצה הרביעית אמרה: נצא למלחמה עם המצרים הרודפים אחרינו ונושפים בעורפנו. כנגד כל אלו בא ציוויו של הקב"ה למשה רבנו: דבר אל בני ישראל וייסעו.

לקראת יום שלישי שחלף היינו עדים לקבוצה אחת שהחליטה (על דעת עצמה, ולא חלילה אלו שעשו זאת בהוראתם המפורשת של רבותיהם) לצעוק אל ה', להתבדל ולא לגשת לבחירות.

קבוצה נוספת רצתה לצאת למלחמה בדמות השתלבות במפלגה דתית לאומית המערבת תכלת וכרתי ושאר ירקות.

קבוצה נוספת, בשולי השוליים, רצתה להתערות במפלגות החילוניות לגמרי וכביכול להשפיע בהן מבפנים, כמו הנחשלים שביקשו לשוב מצרימה.

והקבוצה הרביעית, ביקשה ליפול לים, באמצעות ריצה חסרת כל סיכוי והצבעה נואלת למפלגה שהתוצאות הוכיחו, את אשר זעקנו קודם, כי לא היה לה כל סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

כנגד כל אלו התייצב רוב מניין ובניין של היהדות החרדית. "וייסעו".

פורסם בעיתון "המבשר"

צילום: רז בליזובסקי, COL ●  משמאל: בנימין ליפקין
צילום: רז בליזובסקי, COL ● משמאל: בנימין ליפקין

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן