קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הגר"ע יוסף עבר אירוע מוחי - ואושפז בהדסה עין כרם
(יום שבת, א' שבט תשע''ג)
נשיא מועצת החכמים של תנועת ש"ס, הגאון הרב עובדיה יוסף, חש ברע בשעות הבוקר של שבת, עוד קודם שירד לתפילה, ובשעה 8 כבר פונה לבית הרפואה 'הדסה עין כרם' בבירה. רופא שהיה במקום אבחן כי הגר"ע עבר אירוע מוחי קל, ובשל כך הוחלט להעבירו ל'הדסה'  הגר"ע יוסף עבר אירוע מוחי

נשיא מועצת החכמים של תנועת ש"ס, הגאון הרב עובדיה יוסף, חש ברע בשעות הבוקר של שבת, עוד קודם שירד לתפילה, ובשעה 8 כבר פונה לבית הרפואה  'הדסה עין כרם' בבירה. רופא שהיה במקום אבחן כי הגר"ע עבר אירוע מוחי קל, ובשל כך הוחלט להעבירו ל'הדסה'.

הרב, בן 92, מאושפז בבית החולים במצב יציב ובהכרה, ואף ערך הבדלה במוצאי שבת. הוא צפוי להישאר תחת השגחה במקום במשך הלילה, כאשר ליד מיטתו ניצב בנו הרב משה יוסף, בנו הרב יצחק יוסף ימסור הערב את השיעור השבועי במקומו.

הגר"ע עבר בבית החולים סדרת בדיקות, בסיומן אמורים הרופאים להחליט האם יש צורך באשפוזו ובטיפול נוסף.

במהלך השבת הגיעו לבקר את הגר"ע בבית החולים שניים מראשי ש"ס - אריה דרעי ואלי ישי.

שר הפנים, שהיה בתפילה אצל הגר"ע, מספר את השתלשלות האירועים:
"משהחליטו הכוננים לפנות את הרב התחלתי לצעור רגלית עד לבית החולים, שם הוא שוהה עד עכשיו", לדבריו מצבו של הרב השתפר, עוד הוסיף כי כי בתקופה האחרונה לקח הרב ללבו את סכנת גזירת הגיוס המרחפת על בחורי הישיבות.

אתי דביר, דוברת 'הדסה' מסרה במוצאי שבת, כי הרב עובדיה יוסף הובא הבוקר לבית החולים הדסה עין כרם לאחר שחש ברע. בדיקות מקיפות שעבר הראו כי ככל הנראה, הרב עבר ארוע מוחי קל. בעצה אחת עם רופאו האישי פרופ' יוחנן שטסמן ועם בני משפחתו, הוחלט לאשפזו בהדסה לעוד מספר ימים לשם ביצוע בדיקות נוספות, השגחה ומנוחה. מצבו של הרב טוב, הוא בהכרה מלאה כל הזמן ומתקשר באופן מלא עם כל הסובבים אותו.

התפללו לרפואת הרב עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה בתוך שאר חולי ישראל.


צילום ארכיון: מאיר דהן, COL
צילום ארכיון: מאיר דהן, COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן