קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|
להורדה: דיני רפואה בשבת
(יום ראשון, י''ד אייר )
בשנים האחרונות עמל הרב מרדכי ביסטריצקי רב קהילת חב"ד וראש מערכת הכשרות בעיה"ק צפת, על יצירה תורנית מעמיקה בשטח זה – במסגרת חיבורו "הערות וציונים לשו"ע אדמו"ר הזקן" • חיבור זה, הממשיך את מפעל אביו הגרי"ל זצ"ל, איננו כשמו רק בבחינת "הערות וציונים" אלא עיון הלכתי מקיף ומעשי, המברר את דעת כ"ק אדמו"ר הזקן בהלכות רפואה בשבת לאור פסיקת גדולי הפסוקים בדורות האחרונים • להורדה: התשורה שתחולק הערב בבר המצווה של הת' שניאור זלמן ביסטריצקי • להורדה
מאז ומקדם, ועם ההתפתחות הכבירה שמתחוללת במאה השנים האחרונות בשטח הרפואה, סוגיות של הלכה ורפואה בכלל והלכה ורפואה בשבת בפרט תפסו מקום נרחב על שולחנם של מורי ההוראה. דבר זה בא לידי ביטוי גם בספרות ההלכתית של פוסקי דורינו המתייחדת לסוגיות אלו, שהיא רבה וענפה.

בשנים האחרונות עמל הרב מרדכי ביסטריצקי רב קהילת חב"ד וראש מערכת הכשרות בעיה"ק צפת, על יצירה תורנית מעמיקה בשטח זה – במסגרת חיבורו "הערות וציונים לשו"ע אדמו"ר הזקן".

חיבור זה, הממשיך את מפעל אביו הגרי"ל זצ"ל, איננו כשמו רק בבחינת "הערות וציונים" אלא עיון הלכתי מקיף ומעשי, המברר את דעת כ"ק אדמו"ר הזקן בהלכות רפואה בשבת לאור פסיקת גדולי הפסוקים בדורות האחרונים.

עתה רואה אור החוברת השלישית בסדרת החוברת של הלכות רפואה בשבת במשנתו של אדמו"ר הזקן, ובזה מסיים הרב ביסטריצקי את החיבור על סימן שכח בשו"ע אדמו"ר הזקן.

משלל הסוגיות שבהן דנה החוברת הנוכחית: האם מותר להטיף טיפות עיניים לאדם הסובל מגירוי בעיניו? מתי וכיצד מותר לשתות גלולות לרפואה? מה יעשה אדם שסובל מיובש בידיו או שפתיו – מה רשאי לעשות כדי להפחית את הגירוי? האם מותר להניח פלסטר בשבת?  וכיצד יש לטפל בחתכים שקרו בשבת? מה דינו של שימוש בתחבושת אלסטית בשבת? גרגור במיץ לימון כאשר יש כאב גרון – מותר בשבת? ועוד ועוד.

אחת המעלות המשמעותיות בחיבורו זה של הרב ביסטריצקי בא לידי ביטוי בשילוב הנדיר בין העמקה היקפית בהלכות, היורדת לעומקן של ההלכות והמקיפה בבקיאות רבה את דברי הפוסקים ראשונים ואחרונים, לבין פסיקה מעשית בהירה, נוחה ונגישה בסיכומו של כל דיון. זוהי בשורה של ממש.

להורדה: לחצו כאןהדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן