קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מהן התגובות שמקבל שליח חדש שיוצא ל'מומבאיי'? • מרתק
(יום חמישי, ל' חשוון )
במלאות 10 שנים לטבח הנוראי בבית חב"ד אותו ניהלו הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד, הרב אורי בלוי ורעייתו, יצאו השבוע - מיד לאחר 'כינוס השלוחים העולמי', לשליחות בעיר מומבאיי שבהודו הרחוקה, עם בתם הקטנה • בראיון למגזין שישי ב-COL הוא משתף: כיצד ההרגשה לצאת למקום שליחות שעבר פיגוע טרור? והאם הוא אינו חושש מתסריט דומה ח"ו? מה תהיה עבודתם בעיר הגדולה? וכיצד בכלל הגיעו להודו, כשהוא יליד ארה"ק, ורעייתו מארגנטינה? • וגם: מה הוא זוכר מאותו יום מר, ר"ח כסלו תשס"ט? • לראיון המלא >>> 


מאת: מנדי זילברשטרום, COL

***

במלאות 10 שנים לטבח הנוראי בבית חב"ד אותו ניהלו הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד, הרב אורי בלוי ורעייתו, יצאו השבוע - מיד לאחר 'כינוס השלוחים העולמי', לשליחות בעיר מומבאיי שבהודו הרחוקה, עם בתם הקטנה.

בראיון למגזין שישי ב-COL הוא משתף: כיצד ההרגשה לצאת למקום שליחות שעבר פיגוע טרור? והאם הוא אינו חושש מתסריט דומה ח"ו? מה תהיה עבודתם בעיר הגדולה? וכיצד בכלל הגיעו להודו, כשהוא יליד ארה"ק, ורעייתו מארגנטינה?... וגם: מה הוא זוכר מאותו יום מר, ר"ח כסלו תשס"ט?

>>> בונים לגבי ורבקי חלום - אתר הנצחה - לחצו כאן לכניסה! <<<

***

נתחיל מהסוף: 10 שנים לפיגוע הנוראי. היית ילד בר-מצווה לערך. מה אתה זוכר מאותו היום?

"למדתי בשיעור ב' בישיבה הקטנה בלוד (15). אמצעי התקשורת לא היו מהירים כיום, השמועות רצו ללא הפסקה. זכורה לי במיוחד ההתאספות בזאל הישיבה לומר פרקי תהילים ואח"כ לרקוד לרגל ר"ח כסליו.

"ביום שישי - היום השני לפיגוע, בדרכינו ב'מבצע תפילין', ביקשנו בכל חנות עוד פיסת מידע מהתקשורת. לקראת שבת חילקתי בין בחורי הישיבה את ספר התהילים לגומרו כמה פעמים לזכות והצלת השלוחים.

"בזכרוני חקוק מסע ההלוויה. התעניינתי מאוד תמיד במאורעות ובפרטיהם. את דבריו של יו"ר הנהלת הסניפים של צא"ח בארץ הרב ליפסקר שהוא קורא: 'אנו נשבעים לנקמה - נקמה של אור' בדבריו הוא מכוון על הגדלת פעילות השלוחים במבצע חנוכה הקרוב. את פנייתו של סיו"ר המרכז לענייני חינוך ר' משה קוטלרסקי נפרד מגבי וריבקי ומדבר על מוישי הקטן".

כינוס השלוחים העולמי נערך השבוע. איך ההרגשה לצאת לשליחות, מס׳ ימים לאחר מעמד אדיר שכזה?

"לראות בשידור חי את מעמד הבאנקט, לראות את חבריי שכבר הצטרפו לשליחות - לראות את הכל חם וטרי והנה בעוד רגע גם אנחנו שם. לא בעתיד. בהווה!. ובהחלט הגשמת חלום. להיות חלק ממשפחת השלוחים. לבצע את הרצון של הרבי, לצאת מד' אמותי מ'ארצי' וללכת 'חרנה'.

ועל כינוס השלוחים כבר מספר השיר של קעמפ 'גן ישראל ארץ הקודש':

"אמור אבי מה להם הביא
בעיינים הזיק הניצוץ.
עוצמה אדירה הן בהם מהירה,
בעדה שום דבר לא יחצוץ.

זכור נא ילדי מה גדולה היא הזכות
בכמות באיכות למלא השליחות.
כאן הרבי אותך מלווה מעודד,
כי חסיד לעולם לא בודד."


אתה מירושלים ארה״ק, רעייתך מארגנטינה. לא חשבתם לפתוח בית חב״ד באחת מהמדינות הללו, קרוב למשפחה? למה במדינת הודו?

"כשמדברים על יציאה לשליחות בתקופת הזמן של הכינוס בשבועות אלו - פרשיות התורה - 'לך לך', 'חיי שרה', 'תולדות' 'וייצא'. הרבי לומד דווקא על היציאה מהסביבה הטבעית והמוכרת אל מדינה נידחת ששם יש יהודים הזקוקים לאידישקייט. ושם לעשות לקב"ה דירה.

"כמובן שגם נשקלו המקומות הנ"ל אך כשהגיע ההצעה הזו - נראתה בעינינו מתאימה עבורנו להצליח למצות את יכולותינו דווקא במקום הזה - מומבאי. ומקווים אכן להצליח".

מה בעצם תהיה עבודתכם בעיר מומבאיי. במה תפעלו?

"ראשית, אנו מצטרפים אל השלוחים שבאו למלא את מקומם של גבי ורבקי - הרב ישראל ורעייתו קוזלובסקי.

"מדובר בעיר עסקים המונה כ3,000 יהודים יחד עם עוד מאות של אנשי עסקים ומטיילים מידי שבוע. לאחר שנחלש כל נושא החינוך היהודי של הקהילה פתחו השלוחים בית ספר ופעוטון ברמת גבוהה ע"מ להחיות מחדש את החינוך היהודי. אנו נשתלב במערכת להחדיר בנוער מחדש את רוח התורה והמצוות. ע"י שיעורים ומועדונים".

השם ״מומבאיי״, מחדיר איזשהו צמרמורת בגוף לכל חסיד חב״ד. כשחברים ובני משפחה שמעו על ההחלטה. איזה תגובות קיבלת למשל?

"קשה יהיה לסכם את התגובות במילה אחת. מכל אחד ואחד מגיע תגובה אופיינית. אבל המכנה המשותף הוא - מין הלם ומיד התעשתות ותוספת ברכות ואיחולים להצלחה".

להכנס ל'נעליים גדולות': מה המשמעות בעיניך, להכנס לשליחות במקום בו פעלו גבי ורבקי הולצברג הי"ד?

"כאמור תמיד עקבתי אחרי המאורעות ויחד עם זה נחשפתי לעוצמתם וגדולתם של השלוחים גבי וריבקי הולצברג. אפשר להגדירם 'שלוחים בכל'.

"בהחלט אנו יודעים את מחויבותנו תמיד לשליחות וגבי ורבקי הי"ד יוכלו לשמש עבורנו תזכורת לאן לשאוף ולהוסיף".

לסיום. האם לא עובר לך בראש חשש מתסריט דומה ח"ו? ומה אתה חושב שצריך לעשות בגדרי הטבע למנוע דבר כזה ה"י?

"ח"ו, 'לא תקום פעמיים צרה' - בשיחה של הרבי לאחר רעידת אדמה קשה שהתרחשה במרוקו "מה שאנו חייבים לעשות במצב הזה: במקום שבו עמד מוסד אחד, חייבים להקים כמה מוסדות".


בלוי, על רקע התמונה של הרבי, ששרדה את התופת; ארכיון COL
בלוי, על רקע התמונה של הרבי, ששרדה את התופת; ארכיון COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. בהצלחה!
(2018-11-08 18:23:12)
בהצלחה רבה ומופלגה, אורי!

חברך לכיתה
2. בהצלחה רבה
(2018-11-09 03:52:17)
אשריכם
3. אורי היקר!!
(2018-11-09 04:54:52)
המשך לכבוש את העולם כמו תמיד!
א סאך הצלחה בכל מכל כל!!
התלמידים השלוחים אי שם בחצי כדור הארץ הדרומי.
4. אורי בהצלחה!
(2018-11-09 07:05:14)


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן