קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מי חילק השבוע יותר ממאה דולר של הרבי? כל הפרטים
(יום חמישי, ב' חשוון )
אירוע בלתי שגרתי התקיים בסוף שבוע שעבר בבית הכנסת 'געצל שול' שבקראון הייטס, במהלכו חולקו למעלה ממאה שטרות של דולר שהתקבלו מידיו הקדושות של הרבי ● מה נדרשו לעשות המשתתפים בכדי לקבל את כרטיס הכניסה הנחשק לאירוע, ומי עומד מאחורי המיזם הראשון מסוגו? יצאנו לברר, התשובות בכתבה המלאה ● כל הפרטים


שלמה מן, COL

בעיצומו של חול המועד סוכות פשטה השמועה כאש בשדה קוצים בינות לאלפי האורחים תלמידי התמימים והפתיעה את כולם. "כעת בדיוק בזאל הקטן", כך השמועה, "בוחן ר' שלמה איזגווי את הבחורים על שנים עשר הפרקים הראשונים של ספר התניא, בתמורה לדולר מהרבי".

התור הלך והתארך, והביקוש היה עצום. לא היה אפילו תמים אחד שבאמתחת זיכרונו מילות שנים עשר הפרקים שהסכים לעצמו לוותר על הזדמנות הפז הזו. מונו בוחנים ותמימים שיהיו אחראים על הפרוייקט, בחור בחן את רעהו ור' שלמה ערך מבחן מדגמי מייצג בימי חול המועד. למעלה ממאה תמימים נבחנו באותם ימים על שנים עשר הפרקים.

יומיים אחרי שמחת תורה מודעה נתלתה ב-770 והזמינה את למעלה ממאה הנבחנים להתוועדות חסידית שתערך בבית הכנסת 'געצל שול', במהלכה יקבל כל נבחן דולר מהרבי. ורגע השיא אכן הגיע: לקראת סיום הערב שלף ר' שלמה ערימה של מאות דולרים מהרבי וחילק שטר אחד לכל בחור שנבחן על שנים עשר הפרקים.

דולרים של הרבי. בקטן: הרבי מחלק דולרים (ארכיון COL)
דולרים של הרבי. בקטן: הרבי מחלק דולרים (ארכיון COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. וואו מיזם אדיר!! נחת עצום לרבי
(2018-10-12 00:25:31)


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן