קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|לאחר 40 שנה: נחשף מענה הרבי לגבי תוכניתו של בגין ● חשיפה
(יום ראשון, כ''ז סיון תשע''ח)
חודש שבט תשל"ח. בימים אלו החלה להתרקם התוכנית המדינית של ראש הממשלה מנחם בגין בנוגע ל"הסכמי קעמפ דויד", ונוצר בלבול בקרב אנ"ש כמו בציבור הכללי מה דעתו של הרבי בעניין ● הרב ליפא קורצוויל, שלוחו של הרבי לקרית מלאכי ומנהל סניף צעירי אגודת חב"ד, החליט ביוזמתו לפנות למזכיר הראשי והאישי של הרבי הרב חודקוב ז"ל כדי שיכתוב לו מהי עמדתו של הרבי ● את השתלשלות העניינים ותשובתו הנחרצת של הרבי, כמו גם המכתב המקורי אותו קיבל בשבוע שעבר הרב קורצווייל, לאחר 40 שנה (!) אנו מביאים כאן בחשיפה בלעדית ● מענה הרבי על תכנית בגין

הרב שבתי ויינטראוב

 אחרי 40 שנה נחשף כתב יד קודשו של הרבי על עמדתו בנוגע לתוכנית בגין

חודש שבט תשל"ח. בלבול רב נוצר עקב הצגת התוכנית המדינית של ראש הממשלה מנחם בגין בנוגע ל"הסכמי קעמפ דויד" האומללים, כפי שכינה אותם הרבי מאוחר יותר, ובציבור הכללי רצו לדעת את דעתו הקדושה של הרבי, בפרט שמנחם בגין נחשב באותה תקופה לסמל של עמידה תקיפה ונחרצת לגבי שטחי ארץ ישראל. 

הרב ליפא קורצוויל שלוחו של הרבי לקרית מלאכי ומנהל סניף צעירי אגודת חב"ד, החליט ביוזמתו לפנות למזכיר הראשי והאישי של הרבי הרב חודקוב ז"ל כדי שיכתוב לו מהי עמדתו של הרבי, היות ואנשים באותה תקופה התעניינו לדעת  ונוצר בלבול בקרב אנ"ש כמו בציבור הכללי, לאחר שמדובר היה בחודשים הראשונים, אז החלו להתרקם הסכמי קעמפ דווייד.

הרב ליפא קורצוויל לא התכוון לשלוח את המכתב לרבי, בפרט שזה היה לאחר האירוע של הרבי בשמיני עצרת ה'תשל"ח, אלא רצה שהמזכיר בעצמו יכתוב לו.

וכך כתב הרב ליפא קורצוויל למזכיר האישי של הרבי על גבי הבלאנק הרשמי של צעירי אגודת חב"ד סניף נחלת הר חב"ד. הנוסח המלא (ראה צילום)

יום ד' ג' שבט ה'תשל"ח
לכבוד
הרה"ח הרב חודקוב שליט"א
מזכיר אישי לכ"ק אדמו"ר שליט"א
ברוקלין

שלום רב וברכה מרובה!
הנידון: תוכנית השלום של ראש הממשלה
מאחר שבין אנ"ש דנחלת הר חב"ד ישנם דעות שונות בקשר למה שכ"ק אדמו"ר שליט"א אמר בנוגע להחזרת שטחים וכו', (וכך שמעתי גם במקומות אחרים של אנ"ש).
יש האומרים שכ"ק אדמו"ר שליט"א מצדד עם תוכנית בגין, ויש האומרים שכ"ק אדמו"ר שליט"א נגד התוכנית.
ומאחר שישנם רבים השואלים מה אומר כ"ק אדמו"ר שליט"א בנידון, על כך אבקש מאד מכת"ר לדעת, מה בדיוק דעת כ"ק אדמו"ר שליט"א, כדי שנוכל לענות לשואלים, וכן לפרסם את דעת כ"ק אדמו"ר שליט"א ברבים.

המצפה לתשובתו הקדושה.
ליפא קורצוויל
מנהל סניף צא"ח נה"ח

ארבעים שנה לאחר מכן מתברר שהמכתב אכן עבר לרבי על ידי המזכיר הרב חודקוב, והרבי ענה על המכתב בגוף כתב יד קודשו.

הרב קורצוויל, שנסע בשבוע שעבר לרבי, קיבל אחרי 40 שנה בדיוק (!) את המכתב המקורי ששלח למזכיר הרב חודקוב ועליו את גוף כתב יד הקודש של הרבי ואנו מציגים לראשונה את צילום המכתב והמענה של הרבי בגוף כתב יד קודשו:

תשובת הרבי:
הרי ישנו טייפ מהמדובר!! ונדפס ג"כ (גם כן) בחלקו ב"שערים" (וכיו"ב) - ואל יוסיפו שום פירושים ורמזים וכו'

תשובת הרבי ברורה: ישנו טייפ (הקלטה) מההתוועדויות וכן עיתון 'שערים' וכיוצא בזה המפרסמים את דברי נגד תוכנית בגין ומבקש לא להוסיף פירושים ורמזים.

יש לציין כי קטעי העיתונות מאותה תקופה סוערת (שהרבי הזכיר בתשובה) ודברי הרבי מרוכזים עם כל המסמכים בספר "שלום שלום ואין שלום" שהוציא לאור ממש באותה תקופה סוערת שליחו של הרבי הרה"ח הרב שלום דובער וולפא, וכן את הספר 'דעת תורה באה"ק' שיצאו לאור באותה תקופה בהוראה ישירה של הרבי לרב וולפא לפרסם את שיטתו והתוצאות מההסכמים.
למעלה הרב ליפא קורצווייל אצל הרבי. למטה: המכתב שהגיע לאחר 40 שנה עם כתי"ק של הרבי
למעלה הרב ליפא קורצווייל אצל הרבי. למטה: המכתב שהגיע לאחר 40 שנה עם כתי"ק של הרבי| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן