קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|"רוחות מלחמה": שליח חב"ד ברמת הגולן משתף באווירה • ראיון
(יום חמישי, כ''ה אייר תשע''ח)
"מחזה שלא ראינו מאז מלחמת לבנון השנייה": מתיחות הורגשה השבוע ברמת הגולן, לאחר התקיפה הקשה שיוחסה לישראל בדרום סוריה • לפנות בוקר (ה'), מטוסי חיל האוויר תקיפו עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח האיראני בשטח סוריה בתגובה לירי הרקטות ששוגרו על ידי כוח איראני לעבר קו המוצבים הקדמי של צה"ל ברמת הגולן • בראיון למגזין שישי ב-COL, משתף שליח הרבי, הרב שניאור הלפרין ממבואות החרמון - על ההתמודדות עם המצב הביטחוני, כיצד הוא מרומם את רוח התושבים, ואיך מעבירים את המסר של הרבי - ארץ ישראל, המקום הבטוח ביותר? • "אל תירא ישראל" >>>


מאת: מנדי זילברשטרום, COL

***

רוחות מלחמה: בשבוע האחרון ישנה מתיחות רבה שהורגשה ברמת הגולן, לאחר התקיפה הקשה שיוחסה לישראל בדרום סוריה.

צה"ל הורה לקיים את הלימודים כרגיל, אך בוטלו טיולים ונערך גיוס מילואים מצומצם, בעקבות מידע על 'תזוזה' של כוחות איראניים.

הבוקר (ה'), בשעה מוקדמת - הגיב צה"ל בתגובה לירי הרקטות ששוגרו על ידי כוח איראני בסוריה לעבר קו המוצבים הקדמי שלו ברמת הגולן, ע"י מטוסי חיל האוויר שהתקיפו עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח האיראני בשטח סוריה.

בראיון למגזין שישי ב-COL, משתף שליח הרבי מצפון הארץ היושב בחזית המלחמה - הרב שניאור הלפרין ממבואות החרמון - על ההתמודדות עם המצב הביטחוני, כיצד הם מרוממים את רוח התושבים, ואיך מעבירים את המסר של הרבי - ארץ ישראל, המקום הבטוח ביותר?

***

ראשית. כתושב היושב על גבול הצפון. מה אתה עושה כהורה/תושב בימים כאלו? מרענן הוראות? בודק את המקלט הקרוב?

"ברוך ה' זכינו לגור פה על גבול לבנון/סוריה ביישוב בית הלל - מבואות החרמון בשליחות הרבי קרוב ל-25 שנה.

"אנחנו כבר רגילים לחיות במצבים ביטחוניים כאלו של היכון לקראת כניסה לחדרי ממ"ד ומקלטים ואף אם זה להעיר את הילדים באמצע הלילה או במשך היום."כמובן בימים האחרונים אנו יותר קרוב לילדים לא משאירים אותם לבד בבית, הילדים מורגלים כששומעים אזעקה ומוודאים שכולם נכנסים לחדר הממ"ד...

רוחות מלחמה - האם הן מורגשות, וכיצד? וגם: מה תפקידך בעת ההיא. כיצד אתם פועלים בקרב תושבי העיר?

"התושבים השבוע מריחים מלחמה, זה מורגש יותר בשיח פנימי. אך כולנו חזקים למרות ההרגשות שרואים בשטח. תפקידינו כשלוחים לחזק את התושבים והחיילים בכל הגזרה, להוסיף בלעשות טוב ולהשבית אויב ומתנקם".

ידועה דעת הרבי - שארץ ישראל היא המקום הבטוח ביותר. איך ניתן להעביר את המסר לתושבים?

"מסבירים את דעת הרבי והיום דרך פרסום סרטונים בווטצאפ רואים את הרבי מדבר ואומר שארץ ישראל המקום הבטוח ביותר "ארץ אשר תמיד עיני ה' אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית שנה". תוספת בשיעורי תורה ובדיקת מזוזות ועוד..."אני יכול רק לספר לקוראים, שמיום רביעי נוהרים צפונה על הכבישים טריילרים שעל גביהם טנקים ונגמשי"ם תותחנים. מחזה שלא ראינו מאז מלחמת לבנון השנייה".


צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן