קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הצצה לסיפורו של 'טנק המבצעים' הראשון מסוגו בתבל • מיוחד
(יום חמישי, י''א אייר תשע''ח)
תניחו תפילין ב'קפסולה של נאפה': במקומות רבים ברחבי תבל ניתן לפגוש ב'טנקי המבצעים' של שלוחי חב"ד, איתם הם מסתובבים ומקרבים ליהודים לתורה ומצוות • הרב זושא ויעלי ניימרק, השלוחים ב'איה-נאפה' שבקפריסין הקימו 'טנק מבצעים' מיוחד וראשוני מסוגו בעולם • בראיון למגזין שישי ב-COL מספר השליח הנמרץ: מהיכן הגיע הרעיון למיזם? מה הייחודיות של ה'טנק' הזה? מהן התגובות שהוא מקבל מהישראלים הצעירים? האם הוא ממליץ לשלוחים אחרים לייצר זאת גם? • וחושף: כמה זמן לוקח לבנות 'קפסולה' כזאת? ומהי העלות הכספית למי שירצה להעתיק אותה? • לראיון המלא

מאת: מנדי זילברשטרום, COL

***

במקומות רבים ברחבי תבל ניתן לפגוש ב'טנקי המבצעים' של שלוחי חב"ד, איתם הם מסתובבים ומקרבים ליהודים לתורה ומצוות.

הרב זושא ויעלי ניימרק, השלוחים ב'איה-נאפה' שבקפריסין הקימו 'טנק מבצעים' מיוחד וראשוני מסוגו בעולם. בראיון למגזין שישי ב-COL מספר השליח הנמרץ: מהיכן הגיע הרעיון למיזם? מה הייחודיות של ה'טנק' הזה? מהן התגובות שהוא מקבל מהישראלים הצעירים? האם הוא ממליץ לשלוחים אחרים לייצר זאת גם?... ואף חושף: כמה זמן לוקח לבנות 'קפסולה' כזאת? ומהי העלות הכספית למי שירצה להעתיק אותה?...***

שתף את הקוראים: מה מיוחד ב"טנק המבצעים" נגרר החדש של בית חב"ד איה-נאפה?

"נאפה זו עיר של עשרות אלפי מבקרים צעירים בשנה שבאים להנות לפני או אחרי הגיוס בשלל אטרקציות וחיי לילה תוססים. בגלל הרוח הצעירה של העיר ושל הבית חב"ד, פעלנו לייצר 'טנק' מקורי וייחודי שימשוך את העין וידבר ללב הצעירים.

"הצורה המיוחדת, אומן הגרפיטי שצייר על ה'טנק' במשך כמה שבועות והמוזיקה השמחה - עושה את העבודה כבר מהיום הראשון שהפעלנו אותה".

ה'טנק' הנגרר - הוא הראשון מסוגו בעולם. מהיכן הגיע לך הרעיון?

"בהתחלה חשבנו על הקלאסי של טנקי חב"ד בעולם. אבל לא היינו שלמים עם זה בגלל הסגנון המיוחד שלנו. באחת מהנסיעות ראיתי מין כדור מיוחד ובדיוק סיימתי שיחה עם מקורב, על איך שהרבי כבש את כדור הארץ עם 10 המבצעים ובמיוחד עם מבצע תפילין... משם הגענו לרעיון".מהן התגובות שאתה מקבל ושומע בקרב הישראלים שנופשים באי?

"העונה עדיין לא בשיאה אבל התגובות מתלהבות. הישראלים המקומיים שעדיין לא שומרים תורה ומצוות לע"ע, עוזרים לנו לתפעל את ה'טנק' ביום יום".

מן הסתם יהיו שלוחים בארץ ובעולם שירצו לייצר נגרר כזה. כמה זמן לוקח לבנות אותו. ואם מותר לשאול - מהן העלויות?

"אנחנו בעד להביא את הרעיונות שלנו למי שרק מבקש, כל עוד זה משפיע את פעולתו הטובה. לבנות כזה דבר לוקח כמה חודשים, ועלותו כ-15 אלף יורו, שעליהם אנחנו עדיין צריכים לעבוד ולגייס תרומות.

"הרבי היה בעד שכל שליח יביא את הכישרון האישי שלו לחדש וליצור... אני בטוח שיש את זה בכל שליח".

האם אתה ממליץ לבתי חב"ד נוספים לאמץ את הקונספט - ומדוע?

"אני ממליץ מאוד! היום יש קהל מטיילים גדול יותר ולא תמיד אפשר להגיע לכולם כשאנו נמצאים במקום אחד בלבד. הרעיון היה עוד לפני שנים... אותו אנו רק צריכים להרחיב ולהגדיל".

ספר מעט על הפעילות השוטפת שלך ורעייתך באיה-נאפה.

"מספר הצעירים ב"ה הוכפל כמו שחשבנו ואנו ערוכים לגידול נרחב. היום, לאחר שנתיים של שליחות, אנו מתחילים לראות פירות של צעירים שהביקור שלהם אצלנו השפיע עליהם, וחלקם היום לומדים בישיבות או שומרים מצוות עיקריות וחשובות - בהתקדמות משמעותית לקיום מצוות מלא".***

שליח חב"ד, הרב זושא ניימרק פונה לקהל חסידי חב"ד והקוראים במסר מיוחד: "הטנק לזכות חלק מהתורמים שסייעו לנו לבנות אותו, וכן לע"נ 3 חבריי - יוני ביטון, מוישי גולן ולוי הנדל ע"ה, שנהרגו בתאונת הדרכים במהלך 'מבצע חנוכה' בסמוך לאילת.

"מי שרוצה להיות שותף בטנק הייחודי יכול ליצוק קשר במס': 0035796640980, או דרך הוראת קבע אישית. לתרומה מאובטחת - לחצו כאן!

"הרבי היה בעד שכל שליח יביא את הכישרון האישי שלו"; ניימרק לצד ה'קפסולה' הייחודית
"הרבי היה בעד שכל שליח יביא את הכישרון האישי שלו"; ניימרק לצד ה'קפסולה' הייחודית

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן