קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|בושה: חבר מועצת העיר תל-אביב קרא לחסיד חב"ד 'מיסיונר'
(יום חמישי, כ''א אדר תשע''ח)
ראובן לדיאנסקי, חבר מועצת העיר תל-אביב, תקף ברשת החברתית פייסבוק, חסיד חב"ד שהגיע לסידורים בבניין העירייה, ובזמן שהמתין ל'פגישה', הציע לכמה יהודים להניח תפילין • "מיסיונריות במסדרונות עיריית תל-אביב", כותב לדיאנסקי, וטוען: "הוא הציע לי בלי היסוס ובושה להניח תפילין" • בתגובה - אלפי גולשים הביעו מחאה כנגד הפוסט ותקפו אותו בהודעות רבות • לכתבה המלאה


מאת: מנחם בן יוסף

חסיד חב"ד שהגיע לסידורים בבניין עיריית תל-אביב, ובזמן שהמתין לתפגישה הציע לכמה יהודים במקום להניח תפילין, נקלע לתקיפתו של חבר מועצת העיר ראובן לדיאנסקי, שפרסם פוסט ברשת החברתית פייסבוק, וכתב: "מיסיונריות במסדרונות עיריית תל-אביב".

עוד הוסיף אותו חבר הנהלת העיר תל אביב, מר לדיאנסקי, ללא בושה וכותב: "הוא הציע לי בלי היסוס ובושה להניח תפילין".

בפוסט המלא כתב לדיאנסקי: "מיסיונריות במסדרונות עיריית ת"א! האיש בתמונה הוא חסיד חב"ד שהסתובב היום בקומה 11 בבניין ותפס אותי בדרכי ללשכתי והציע לי בלי היסוס ובושה להניח תפילין.

"אח"כ התברר לי שלא הייתי היחיד שהוא הציע לו. עניתי לו מיד שמסדרונות העירייה הם לא מקום למיסיונריות ושיעזוב את הבניין. שוחחתי מיידית עם סמנכ"ל העירייה ומבירור שעשו המאבטחים עם החב"דניק נמסר להם כי הוא ממתין לפגישה.

"בינתיים הוא "עשה נפשות". הקלות שבה אותם מיסיונרים מחב"ד מרשים לעצמם לפעול במרחב הציבורי ואפילו במבנה ציבורי כמו העירייה היא מקוממת ופסולה. אמשיך להיאבק נגד הדתה, כפייה דתית ומיסיונריות".

אלפי גולשים תקפו את חבר המועצה בחזרה בתגובות על הפוסט שלו וכתבו לו בצורה חריפה. כך למשל הגיב, גדי טרוני: "בכל פעם שאני נתקל בפעיל חב"ד שמציע לי להניח תפילין, גם אם אני נורא ממהר, אני עוצר בחיוך, מודה לו ובמשך 5 דקות מפסיק כל מה שאני עושה ועומד בגאווה באמצע הרחוב עם תפילין סביב ידי ועל ראשי. ביטוי להיותי קודם כל יהודי, הרבה לפני שאני דתי או חילוני. אני תמיד מחפש 5, 10, או 20 שקלים לתת להם כדי שיוכלו להמשיך בפעילות הכ"כ מבורכת הזו כנגד אנשים כמוך שעולבים בהם. תחושת השליחות הכה עמוקה שלהם מרגשת אותי".

מגיב נוסף בשם ניר עזר כתב: "ראובן למיטב ידיעתי עניין זה הוא אינו עבירה על החוק.
אז אנא ממך שמור את טענותך לעצמך. אינך קובע ומחליט איפה הם יסתובבו וינגישו לציבור המאמינים את אמונתם. אם הוא רץ מזמנו הפרטי ומרצו על חשבון טובתו ללא שום תמורה וכפיה מגיע להם תודה. יום יבוא ותצטער על זה. אנא ממך הפסק להסית את היהודים נגד דתם. לא רוצה תגיד לו בנימוס לא מעוניין תודה. עוד לא נתקלתי במישהו שהכריחו אותו להניח תפילין. מה כואב לך?"..


ראש העיר תל אביב רון חולדאי לצד חבר מועצת העיר; מתוך פייסבוק של לדיאנסקי
ראש העיר תל אביב רון חולדאי לצד חבר מועצת העיר; מתוך פייסבוק של לדיאנסקי| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן