קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|משטרת ישראל מציגה: כללי זהירות בנהיגה בחורף • טיפים
(יום רביעי, ט''ז טבת תשע''ח)
מזג האוויר החורפי עשוי לסכן את המשתמשים בכביש. הוא מחייב כל אחד מאיתנו לנהוג במשנה זהירות • מרכז התקשורת החב"די - COL מגיש את הצעת משטרת ישראל שריכזה מספר טיפים לנהיגה בטוחה בחורף • לכתבה המלאה
מזג האוויר החורפי עשוי לסכן את המשתמשים בכביש. הוא מחייב כל אחד מאיתנו לנהוג במשנה זהירות. לכן ריכזנו עבורכם מספר טיפים לנהיגה בטוחה בחורף:

מומלץ לערוך ביקורת חורף לרכב. בדקו את תקינות מערכות ההיגוי, הצמיגים, הבלמים והמגבים. חשוב לוודא את תקינות מערכות הרכב החיוניות. תנאי הדרך הופכים כל תקלה במערכת הבלמים, הצמיגים, האורות, ההיגוי והמגבים, למסוכנת יותר.

הימנעו מחימום פנים הרכב יתר על המידה. רצוי להשאיר חרך קטן פתוח בחלון הרכב. פעולה זאת חשובה גם למנוע הצטברות אדים בחלל הרכב וגם כדי להזרים אוויר לאוטו.

הדליקו אורות גם ביום ודאגו לנקות את השמשות, הפנסים והמראות. במהלך הנהיגה יש לאחוז את ההגה בשתי הידיים. שמרו מרחק גדול מהרגיל מהרכב שלפניכם והימנעו מבלימת פתע.

סעו לאט: בחורף הכביש רטוב וחלק. כדי למנוע תאונה יש לנסוע לאט יותר. שמרו על ערנות והימנעו מעקיפות ובלימות פתאומיות העלולות לגרום להחלקה.

הדליקו אורות גם ביום: בחורף תנאי הראות קשים, גם ביום וגם בלילה. הדלקת אורות מאפשרת לכם לראות טוב יותר ותורמת ליתר באי הדרך לראות אתכם.

השתדלו להימנע מכניסה לשלוליות. אם אין ברירה האטו את הנסיעה והישארו בהילוך נמוך.

חשבו על הולכי הרגל: כשמזג האוויר סוער קשה לראות את הולכי הרגל. האטו ושמרו על ערנות.

נהיגה בערפל מסוכנת מאוד. תנאי הראות גרועים ואתם לא רואים את הסובב אתכם. סעו לאט יותר, הפעילו את המזגן ואת מפשיר האדים, פתחו פתח אוורור קטן והדליקו אורות מעבר.

גם בחורף – הימנעו מהיסח דעת בנהיגה. נהיגה ברכב דורשת מהנהג את מלוא תשומת הלב. בזמן נהיגה אין להתעסק בטלפון או בכל דבר אחר.

לפני הכניסה לרכב הסירו פרטי לבוש מגושמים, כגון מעיל או צעיף, הפוגעים בחופש התנועה של הנהג.

צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן