קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרב שחיבר את החת"ת: ההשתלשלות, הסכמת וברכת הרבי
(יום שני, י''ד טבת תשע''ח)
הרה"ח הרב זאב דב סלונים ע"ה, רבה של מרכז העיר ירושלים ת"ו התארח לפני כמה שנים במוצאי ש"ק בתוכניתו הפופולרית 'מלווה מלכה' ברשת מורשת, של יבדלחט"א, ר' אורי רווח • בשידור סיפר הרב סלונים, על השתלשלות ההוצאה לאור של ספר החת"ת אותו יזם, הסכמתו וברכתו של הרבי • לכתבה המלאה
רבה של מרכז העיר ירושלים ת"ו, הרה"ח  הרב זאב דב סלונים ע"ה, שהלך לעולמו הבוקר (ב'), התארח לפני כמה שנים במוצאי שבת בתכניתו הפופולרית 'מלווה מלכה' ברשת מורשת, של יבדלחט"א, ר' אורי רווח.

בשידור סיפר הרב סלונים, על השתלשלות רעיון הוצאה לאור של ספר החת"ת אותו יזם:

א. בהיותו בחור למד בישיבת 'מיר', והמשגיח דאז היה הגאון יחזקאל לוינשטיין, שאמר שיעור ב'מוסר'. לאחר שסיים את השיעור 'מוסר', סיפר להרב סלונים שכל השיעור 'מוסר' מתבסס על מילה אחת בספר ה'תניא קדישא'.

ב. כידוע שהרב זאב דב סלונים זכה לחבר את ספר החת"ת (חומש תהילים תניא).

וכך היה השתלשלות הדברים: לאחר הסתלקות אביו הרה"ח יהודא לייב סלונים זצ"ל, הציעה כלתו הרבנית גיטל לאה סלונים ע"ה (שהסתלקה לפני למעלה מחודש) לחבר את שלשת הספרים חומש תהילים ותניא לספר אחד.

מיד שאל וביקש הרב זאב דב סלונים את הסכמתו וברכתו של הרבי. הרבי נתן את הסכמתו וברכתו "שנכון הדבר". ובאמת תוך זמן קצר יצא ספר החת"ת ביחד עם ביאור מאת הרב זאב דב סלונים על מעלתו ויחודו של לימוד חת"ת בכל יום.

ג. כחודשיים לפני הלידה של בנם השני הגיע להרבנית סלונים בחלום זקנה אדמו"ר הזקן בעל התניא ואמר לה "את תלדי את בנך ביום שמחתי וגאולתי וייקרא את שמו כשמי שניאור זלמן".

ואכן בתום ההתוועדות חג הגאולה י"ט וכ' כסלו נולד בנם ונקרא שניאור זלמן (שליח הרבי לסאן פאלו בברזיל).

ארכיון COL
ארכיון COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן