קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרב אשכנזי מגיב: "אינטרסים הנוגדים את טובת הציבור"
(יום רביעי, ל' ניסן תשע''ז)
לאור פרסומים שונים לא רשמיים בהם לכאורה ביקשו עסקנים להקים "ועד רוחני" מאחורי גבו של המרא דאתרא, רבו של כפר חב"ד הרב מאיר אשכנזי במכתב הבהרה חריף: "קבוצה קטנה שמונעת מאינטרסים הנוגדים את טובת הציבור ומנסה "לכפות" מהלך של הקמת גוף כזה בלי כל תיאום איתי" • למכתב המלא


לאור פרסומים שונים לא רשמיים בהם לכאורה ביקשו עסקנים להקים "ועד רוחני" מאחורי גבו של המרא דאתרא, מוציא הגאון הרב מאיר אשכנזי המד"א של כפר חב"ד מכתב הבהרה ומגיב בחריפות לפרסום.

במכתב הרב אשכנזי ומבהיר: "בימי ספירת העומר בשנה שעברה, עסקתי רבות בהקמת ועד רוחני לכפר חב"ד - בהתאם להוראת הרבי להקים גוף כזה, וסיפרתי על כך בראיון לעיתון כפר חב"ד שהתקיים עמי בזמנו".

"בחרתי למעלה ממנין אנשים, נציגים מקובלים ביותר מבתי הכנסת בכפר שהסכימו לשאת בעול הרוחניות בכפר -ושמותיהם התפרסמו בציבור, אך אז פנה אלי הרה"ח רבי זלמן גופין וביקש שאמתין עם הקמת הוועד הרוחני לשעת כושר טובה יותר, ולכן עצרתי את המהלך. מובן שזכותי וחובתי לסיים את הקמתו.

"כידוע קבוצה קטנה של עסקנים בכפר חב"ד שמונעת מאינטרסים כספיים ואחרים הנוגדים את טובת הציבור - איננה נותנת מנוחה בכפר כבר תקופה ארוכה ביותר, ומחרחרת ריב פעם אחר פעם. אותם עסקנים מנסים "לכפות" מהלך של הקמת גוף כזה בלי כל תיאום איתי, לא בבחירת החברים שיהיו בו, לא בדרך התנהלותו ולא בסמכויות או בתחומים שהגוף יעסוק בהם, זאת, למרות הוראות הרבי שהמרא דאתרא הוא הוא העומד בראש הוועד הרוחני". 

"מובן" כותב הרב אשכנזי, "שמטרת אותם עסקנים איננה טובת כפר חב"ד או קיום הוראות הרבי, כי אם החלשת כוח המרא דאתרא, כדי שהם יוכלו להמשיך לדאוג לאינטרסים שלהם בלא הפרעה.

הרב גם מתייחס לגה"ח המשפיע הרב זלמן גופין, שבמכתב שהופץ, שמו הופיע בראש רשימת הרבנים של ה'ועד הרוחני', וכותב "בניגוד לפרסומים הרה"ח רבי זלמן גופין שהוא מחנך של תמימים אינו יכול להוביל או להיות שותף למהלך נגד המרא דאתרא".

"כמה וכמה אנשים ששמותיהם הופיעו ברשימה שפורסמה - והספיקו לשוחח עמי הבוקר, הביעו שאט נפש מהמהלך והתנצלו מעומק ליבם על שרבוב שמם".

לסיום כותב הרב: "הנני מודע לכאב ולכעס של רבים מאוד מתושבי הכפר על אותם מחרחרי ריב מעטים ביותר שאינם נותנים מנוחה, אך בעמדנו בימי ספירת העומר בהם אנו מצווים באופן מיוחד לנהוג כבוד זה בזה, הנני פונה לתושבי הכפר ומקש בכל לשון של בקשה, למרות הכל "להיות מהנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים, ועליהם הכתוב אומר ואוהביו כצאת השמש בגבורתו".

הרב מאיר אשכנזי (צילום: שניאור שיף, COL)
הרב מאיר אשכנזי (צילום: שניאור שיף, COL)| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן