קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|יו"ר היישוב מירון: "מירון לא תהיה תל אביב"
(יום חמישי, כ''ד ניסן תשע''ז)
בהכרזה דרמטית לקראת ישיבת היערכות מחוז המשטרה, משרדי הממשלה וכל הגורמים לקראת ל״ג בעומר המתקיימת כעת, הכריז הרב מרדכי הלפרין יו"ר היישוב מירון, כי השנה שערי הכניסה למירון יהיו סגורים ומסוגרים עד לצאת הכוכבים של מוצאי שבת, למניעת חילול שבת • לסיפור המלא

"לא נאפשר חילול שבת מכל סוג שהוא בתחום מירון והדרכים המשיקות ליישוב בשבת ערב ל"ג בעומר", אמר הכריז הבוקר הרב מרדכי הלפרין יו"ר היישוב מירון, לקראת ישיבת הערכות של המשטרה ומשרדי הממשלה.

הרב הלפרין הודיע כי שלא כבשנים קודמות בהם נרמסה השבת תוך חילולי שבת המוניים בשעות אחרי הצהריים של השבתות ערב ל"ג בעומר, השנה יהיו שערי הכניסה למירון סגורים ומסוגרים עד לצאת הכוכבים של מוצאי שבת.

"גם משטרת ישראל וכל הגורמים האחרים לא יחללו את השבת כפי שהיה בעבר", הוא הצהיר. "לא נאפשר שימוש במתקנים ובשטחים לשום גוף כולל חסידויות שלא יבטיחו את שמירת השבת המוחלטת סביב היערכותם להדלקות וזה כולל הגעת מאות ואלפי שוטרים וסדרנים יהודים ושאינם יהודים למתחמים השונים בתוך מירון בעיצומה של השבת תוך כדי הפעלת מכשירי קשר ורמיסה פומבית של השבת לעיני כל".

עוד הוא מוסיף, כי "השנה, עשרות האלפים שישהו בשבת במירון לא יתנו למצב זה להמשיך, ואנחנו לא נאשר כאמור שום תכנית ושום שימוש עד שלא תובטח שמירת השבת. מירון לא תהיה תל אביב", סיכם הרב מרדכי הלפרין.

ל"ג בעומר במירון (צילום ארכיון: מנדי הכטמן, COL)
ל"ג בעומר במירון (צילום ארכיון: מנדי הכטמן, COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן