קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|


טאטע, זה שלך!... ● מצמרר
(יום שישי, כ''ח שבט תשע''ז)
"הנה כל התגים, כל הצמידים של הקבוצה. טאטע, זה שלך! אתה סללת את הדרך..." ● ביום ראשון השבוע, כ"ג שבט יום כנס השלוחות העולמי בניו יורק, התייצב הרב לוי יצחק צייטלין שיחי', ליד קברו של אביו, השליח הבלתי נשכח, הרב אהרן אליעזר צייטלין ע"ה, והזמין אותו להגיע ולהשתתף בבנקעט יחד עם קבוצתו ● סיפורו המרטיט של הבן וממשיך הדרך, שיחד עם חותנו הרה"ג דוד מאיר דרוקמן, המשיכו את הפעולות של מייסד נסיעות קבוצת הבנות, ושניהם יחד סגרו מעגל מרגש ● מגזין שישי  ממשיכים בדרכו


משה בן-חיים

יום ראשון, כ"ג שבט, יום הבנקעט המרכזי של כינוס השלוחות העולמי בניו יורק. הרב לוי יצחק צייטלין, שמלווה את קבוצת הבנות כ"ב שבט לנסיעה המסורתית לרבי, מגיע לקבר אביו, השליח הרב אהרן אליעזר צייטלין ע"ה, מניח ברטט את הצמידים השחורים-לבנים, עליהם מודפסים אישורי הכניסה הממוספרים לבנקעט כינוס השלוחות המרכזי שיתחיל באותו ערב.

"הנה כל התגים, כל הצמידים של הקבוצה. טאטע, זה שלך! אתה סללת את הדרך הזו, ואנו ממשיכים. בטח גם אתה תבוא הערב לבנקעט. להתראות..."

רגעים רבים ומרגשים חוותה קבוצת הבנות כ"ב שבט אצל הרבי, אולם רגע מרטיט זה מסמל יותר מכל את ההמשכיות של קבוצות הבנות לרבי, אותם ארגן והנחה במשך שנים רבות, השליח הבלתי נשכח הרב אהרן אליעזר צייטלין ע"ה.

לאחר שחזר ארצה, שוחחנו עם הרב לוי צייטלין, לשיחת רשמים וסיכום מנסיעת הקבוצה השנה לרבי, ולהשתתפות בכינוס השלוחות העולמי.

"קבוצה אחת יכולה לצאת לדרך, אך ורק בהתמסרות מוחלטת"

מה המיוחד בקבוצה השנה?

הרב לוי צייטלין: "מבחן האמת של כל עניין נמדד בהמשכיותו, שלא לומר, בנצחיותו.
בחינוך החב''די, להיות מונח בדבר הנכון, אבל, בעבור שאתה תתעלה, זה מחדל.
ביסוד החינוך שלנו נמצא להיות 'נר להאיר' 'טופח על מנת להטפיח' וכו'.
אבא ע''ה עבד מאד קשה ליצור, לבנות ,לפתח ולטפח את כל הרעיון של נסיעות קבוצתיות לרבי.

היום אני יודע על בשרי, קבוצה אחת יכולה לצאת לדרך, אך ורק בהתמסרות מוחלטת. נקודה.

יש לך מטרה, ערך גבוה, ואתה חותר אליה בביטחון מוחלט, ושום דבר לא עוצר או מגביל אותך. כידוע, ככל שהדבר חשוב יותר לצד הקדושה, יקומו עליו קשיים גדולים יותר.

ומאחר ואין מה שיותר חשוב לצד הקדושה, מאשר להביא יהודי לרבי, אז נשאיר רק לדמיון את הקשיים שהצד השני ינסה להערים.

בקבוצה זו, כ''ח במספר, לראשונה נוכחו המתעניינים לדעת שאבא עבד עבודת אמת, עבודה שחדרה והשפיעה על המושפעים לפעול ולהשפיע בעצמם.

כוונתי פשוטה, אותן נשים כיום ובנות שהשתתפו במסעות הללו בשנים הקודמות, כל כך הושפעו, עד כדי כך שמצאו בתוכן את הכוחות לקום, לארגן, וללוות את הקבוצה ולהבטיח שלא יפול דבר. לקחו את העבר, החיו אותו בהווה והבטיחו את העתיד...
הבטיחו את עתידן של עשרות בנות בחיל השליחות. כ''ח לעשות חיל.

כאן, מתאר לנו הרב לוי צייטלין כמה רגעים מיוחדים:

"מאחר והייתי נצרך ל'אישור משרד החינוך' ליציאתי מהארץ, נוכחתי לצד הקבוצה זמן קצר בכמות, הגעתי יום שישי, ל'אהל' לא יכולתי להיכנס מאחר והשליחות היו שם בתכנית הכנס, המשכתי לשכונה, היישר למשרדי המל''ח לסגור מה שצריך ולקבל את ה'צמידים' אישורי הכניסה המיוחלים. כשאלו סוף סוף היו בידי, לאחר שספרתי כמ''פ 153, ניצלתי את הזמן עד כניסת שבת, לגיוס תרומות במיוחד עבור הבנקעט.

"את הקבוצה פגשתי לראשונה בקידוש סעודת ליל שבת וההתוועדות שנמשכה עד מאוחר, כמובן שכל רגע ורגע מהזמן הקצר בכמות שנוכחתי הוא רגע מיוחד וארוך באיכות. אפשר לומר כשם שר''ה ,כולל בתוכו את כל השנה, כך כל רגע מהמסע הוא ראש וכולל בתוכו את זמן השליחות לשנה הקרובה, כב' שבט, כנס השלוחות, ר''ה לשליחות שלהן. התוועדות זו גם היתה עבורי הזדמנות לשאת דברים בפני הקבוצה ,שאותה ניצלתי לעורר ולייקר את ההשתתפות בבנקעט כנס השלוחות. ושההתנהגות שלנו בבנקעט זה, הוא המפתח לקבוצה הבאה בעז''ה לבנקעט תשע''ח.

רגע באמת מיוחד, עבורי אישית:
"יש את המושג ג'ט-לג, או בעברית 'יעפת' לאחר טיסות. ובכן , בשבת השכם לפנות בוקר אני יושב ב'זאל הקטן' ב-770 סמוך ממש למקום תחילת העבודה של דורנו, המקום שבו נאמר 'באתי לגני' תשי''א, אבן השתייה ממנה החל החינוך לשליחות ולמדתי המאמר מדבר מלכות, ממנו קיבלתי איזה השראה ומסר לבנקעט...

"אח''כ, היום מאיר, מזג אוויר יפה, ציפורים מצייצות גם בקראון-הייטס... טיילתי קצת
בשכונה, נכנסתי לחצר האחורית של בית המלכות, ברחוב פרזעדענט...
שם התיישבתי על ספסל ,ממש במרכז ה'גינוני'... וחשבתי.
חשבתי על המלך והמלכה , על ה'גינוני' שלהם, ובניתי לעצמי את המסר אותו אעביר כפי שהתבקשתי, לשליחות הצעירות בקעמפ...

תוכל לתאר לעצמך מקום או רגע של השראה חזקים מזה?...

הרב לוי לא יכול שלא לציין את הנחיית חמיו, הרב דוד מאיר דרוקמן. "רגע ששמתי לב בהנחייה של מו''ח... בתכנית של סעודת שבת, דיברו כמה מהבנות. אחת מהן הציגה את עצמה 'אקסלרוד מצ'ארקס'... הרב דרוקמן לא יכל להתאפק, עצר אותה וסיפר סיפור על חסיד מצ'ארקס...
ובכלל, הרב דרוקמן מאד מרוגש.
הרה"ג דוד-מאיר דרוקמן באוהל הק'. למעלה: בכנס הסיום של הקבוצה

הוא כבר כמה שנים אחרי בר מצוה ופיזית בכלל לא קל לו המסע עם הסדר יום העמוס, הוא יוצא עבורי ועבור אבא ע''ה, שנבדל לחיים טובים ארוכים.

אבל, הוא כל כך שמח על כל רגע ומתעורר מאד בעצמו למראה התעוררות הבנות ועולם ההתקשרות שלהן."

 תיאור מרגע השיא, הבנקעט?

הרב צייטלין: "במאמר השבת בדבר מלכות, מובא רעיון מיוחד בקשר למתן תורה, רעיון שאומר שהמקום והזמן של אלפי שנים קדימה, כמו התקפלו לגרעין אחד מרוכז, מה שמאפשר לנו גם אחרי 3000 שנה ללמוד תורה באופן ד'לאמר' שברגע זה ה' אומר את התורה.

כך הוא ה'בנקעט': מרכז את עבודת ה'באתי לגני' של השנה האחרונה, ומכיל את כל הפוטנציאל של השליחות לשנה הבאה.

ולכן הוא קודש, וכשם שמעמד הר סיני ציפור לא צייצה וחמור לא נער וכו', כך גם קבוצתנו: בחרדת קודש ישבה בבנקעט ונטענה ב'כח לעשות חיל' - להצטרף לחיל השליחות.

ומה אבא היה אומר...?

"אם שנה שעברה היינו 190 אז למה השנה רק 153???... מוסיף והולך, מחיל אל חיל.

*

ומחיל אל חיל: כבר היום מתארגנת קבוצת מקורבים לנסיעה לרבי לל"ג בעומר.

פרטים הרשמה, ותרומות למפעל החשוב 'להביא יהודים לרבי': לוי יצחק צייטלין 0543009217

להביא יהודים לרבי: צפו בוידאו>>


למעלה: הרה"ג דוד מאיר דרוקמן והרב לוי יצחק צייטלין בכניסה לבנקעט כינוס השלוחות. למטה: אישורי הכניסה לבנקעט לקבוצת הבנות, מונחות על קברו של השליח הרב אהרן אליעזר צייטלין ע"ה, ערב הכינוס
למעלה: הרה"ג דוד מאיר דרוקמן והרב לוי יצחק צייטלין בכניסה לבנקעט כינוס השלוחות. למטה: אישורי הכניסה לבנקעט לקבוצת הבנות, מונחות על קברו של השליח הרב אהרן אליעזר צייטלין ע"ה, ערב הכינוס| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן