קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|איך נראה כינוס השליחות מהצד? ● מנכ"ל רמדה ירושלים מדבר
(יום שני, כ''ו תמוז תשע''ו)
ביומו השני, בעיצומו של כינוס השלוחות שמקיים צעירי אגודת חב"ד באה"ק, הלכנו לראות 'איך זה נראה מהצד', ולקבל זווית ראיה נוספת למעמד המיוחד, שמטביע חותם על המשך מפעל השליחות ● מר יעקב שערי, מנכ"ל מלון רמדה ירושלים - בו נערך השנה הכינוס, מספר בראיון ל-COL על ההכרות שלו עם החב"דניקים בכלל, על מפעל השליחות בפרט, ועל 'הכבוד לאשה כמרכז הבית בתנועת חב"ד' ● וגם: איך מכנים את מר יעקב שערי בחב"ד? ● ראיון מרתק מנכ"ל רמדה מדבר


צבי סופר

הוא אינו חובש כיפה, אך 'קשור לקב"ה כדרכם של יהודים מדורי דורות', כהגדרתו. האיכפתיות לכשרות של המלון בכל השנה, היא יותר מ'עוד משהו שצריך לנהל', ואת זה יספרו מנהלי ארגונים ומוסדות שמתארחים עם קבוצות לאורך השנים.

ממש בעיצומו של היום השני לכינוס השלוחות שמקיים צעירי אגודת חב"ד באה"ק, תפסנו את מנכ"ל מלון רמדה בירושלים - בו מתנהל הכינוס - כדי לקבל 'זווית ראיה מהצד', איך נראה כינוס השלוחות.

מאחורי החזות הקשוחה והמעונבת, פועם לב יהודי חם. יעקב שערי, קצין במיל. ומנכ"ל רמדה ירושלים מזה 7 שנים, בהצלחה לא מבוטלת: מלון שהפך לשם דבר לארגונים ומוסדות שמחפשים מקום לאירוע ברמה מעולה, והכי חשוב, עם רמת כשרות גבוהה ומוקפדת.

"מעבר לכשרות רבנות ירושלים מהדרין כל השנה, אנו מייחסים חשיבות עליונה לרמת הכשרות, ולמלון נכנסים רק בשרים של בד"ץ, לנדא, רובין, ובאירועים של חב"ד – בשר בהשגחתו המהודרת של הרב ביסטריצקי", מספר לנו מר יעקב בתחילת השיחה.

"אירחנו כאן בין היתר, אירועים רבים של קהילות חב"ד, ולאחרונה אירחנו אירועים רשמיים של צעירי חב"ד, כגון כינוס השלוחים בחורף, כינוס המנהלות של ה'רשת', וכעת את הכינוס הנוכחי של השלוחות."


כנס השלוחות בעיצומו, במלון רמדה ירושלים

איזו היערכות מיוחדת יש אצלכם לקראת אירוע של חב"ד?

"כשיש אירוע של גברים, אנחנו פותחים לדוגמא את הבריכה הנפרדת מוקדם יותר שיוכלו לטבול לפני התפילה. המלון הוא גלאט מהדרין, אין צורך להכשיר את המלון, הכל כבר 'גלאט' כל השנה. אין בקשות מיוחדות למעט כשרות המזון לפני אירוע חב"די.

"החכמה הבינה והדעת באים לידי ביטוי"

איך אתה רואה מהזווית שלך את מפעל השליחות?

"הארגון שהכי קרוב לליבי הוא חב"ד. זה מתחיל באנשים שאני מתנהל מולם. קודם כל, זה בא בחיוך, אין הרמת קול, מתחיל בחיוך, ומסתיים כך. החכמה הבינה והדעת באים לידי ביטוי בכל שלבי המו"מ, זה באמת חב"ד... ברמה האישית אלו אנשים מיוחדים, אנשים שנשלחו ע"י ה'רעבע'.

לשמוע ממך כמו חבדניק 'רעבע', זה בהחלט מפתיע במידה מסויימת, ומחמם את הלב...

"אתה לא יודע ששמי המלא בגימטריה הוא 770?... כשאומרים בחב"ד אנחנו הולכים ל-770, הכוונה ליעקב שערי מנכ"ל רמדה..." לא קוראים לי יעקב. "770 מה אתה אומר על זה?... – כך פותחים איתי בשיחה..."

"הכבוד לאשה כמרכז הבית"

מה דעתך על ארגון נשי חב"ד, מעמד האשה בחב"ד, מזווית ראייתך?

"שמתי לב שרמת הצניעות וההפרדה בחב"ד, היא מהחמורות ביותר שיש. אך יחד עם ההפרדה בין נשים לגברים, ובין ילדים לילדות, אני רואה גם את הכבוד שנותנים לאשה כמרכז הבית. רואים שנותנים לה את המקום המכובד והראוי, הטון במרכז הבית החב"די. כאן רואים את זה. כמו ששרה אימנו ניהלה את הבית של אברהם אבינו וכמו שאר אמהותינו. וזה משהו.

"לגבי הכנס של השלוחות שמתקיים כאן: כנס מכובד, עם תכנים מקצועיים, ובעלי תוכן. מתוקף תפקידי ראיתי כנסים עם תכנים מעניינים, אך כאן הכנס ראוי לציון באופן מיוחד."

מר יעקב שערי ממהר לדרכו ולעיסוקיו כמנכ"ל המלון, ומותיר אותנו מופתעים לא מעט...
בעיגול: מנכ"ל רמדה ירושלים מר יעקב שערי, על רקע המלון. למטה: כינוס השלוחות של צעירי חב"ד באה"ק
בעיגול: מנכ"ל רמדה ירושלים מר יעקב שערי, על רקע המלון. למטה: כינוס השלוחות של צעירי חב"ד באה"ק

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן