קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרב וילהלם בתגובה ראשונה ל-COL: "הפרס לרבי ולשלוחים"
(יום שלישי, ט' אייר תשע''ה)

בשיחה ראשונה לאחר קבלת פרס ירושלים לאחדות ישראל ע"ש שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל־עד שער ואיל יפרח הי"ד, מספר שליח חב"ד בתאילנד הרב נחמיה וילהלם על תחושותיו, על קידוש ה' שנעשה, וגם: מה סיפר לו ראש העיר ירושלים ניר ברקת כשבישר לו על הזכיה?  הרב נחמיה וילהלם

משה בן-חיים

כמו שפורסם כאן, הרב נחמיה וילהלם, שמנהל זה 20 שנה את בית חב"ד בבירת תאילנד בנגקוק, זכה בפרס ירושלים לאחדות ישראל על שם שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון לפני כשנה. מדובר במיזם משותף לארגון "גשר" ולראש עיריית ירושלים ברקת ובתמיכת הפדרציה היהודית של ניו־יורק.

בשיחת טלפון מפתיעה שקיבל לפני יומיים, סיפר לו ראש עיריית ירושלים על זכייתו ב"פרס ירושלים לאחדות ישראל". כך מספר הרב וילהלם:

"לפני יומיים זכיתי לקבל שיחת טלפון מרגשת מראש העיר ירושלים מר ניר ברקת. מר ברקת סיפר לי שוועדת פרס ירושלים לאחדות ישראל החליטה להעניק לי את הפרס עבור פעילות חב''ד בנגקוק למען אחדות ישראל.

כמובן התרגשתי מאוד מהזכות שנפלה בחלקי, אני מרגיש שהפרס הוא לרבי מליובאוויטש ולמפעל השליחות המדהים שהקים עם אלפי שלוחים ברחבי העולם.

הפרס הוא לנחמי אשתי היקרה ולילדינו היקרים.

הפרס הוא לשלוחים שותפיי לפעילות בתאילנד ובראשם הרב יוסף קנטור.

והפרס הוא כמובן לקרוב ל-2 מליון אורחים שעברו בבית חב״ד בנגקוק בעשרים השנים האחרונות והוכיחו שאפשר לשים בצד את כל חילוקי הדעות וההשקפות ולגלות את הנקודה היהודית שמפעמת בתוך כל אחד מאיתנו."

מה התחושות האישיות ברגע כזה?

"אני שמח על קידוש ה' שנעשה. זה מאוד מאוד מרגש ומעודד, להמשיך ולפעול. הפרס הוא לרבי ולשלוחים, ואני מקווה שזה יעשה קידוש השם גדול."

כיצד הם הסבירו את הסיבות לבחירה בך דווקא, שליח במקום מרוחק?

"היו שלושה פרמטרים לזכייה בפרס: 1. על המיזם. 2. על האדם. 3. פעולה שמביאה אחדות בארץ ובתפוצות. החיבור של אנשים מכל הקצוות, ובמיוחד בטיול מרוחק שמרגישים בקרבה מיוחדת, והיחס של בית חב"ד וקבלה של כל אחד כמו שהוא, עשו לדעתם את הבחירה הנכונה."


הרב וילהלם בפעולות הצלה (תצלום שהוצג בדינר של בית חב"ד)

"בשיחת הטלפון שבה סיפר לי ראה"ע ירושלים מר ניר ברקת על הזכייה, הוא סיפר שהיתה תמימות דעים  מלאה בין צוות השופטים מכל גווני הקשת, שבית חב"ד בתאילנד הוא המתאים לקבל את הפרס בגלל היחס ללא משוא פנים ועם אהבה לכולם".

יש לכם קשר וסיוע עם חב"ד בקטמנדו?

"אנחנו בקשר כל הזמן, ומשתדלים לסייע ככל הניתן, למרות המרחק הרב בין המקומות. אנו מסייעים גם לאלה שעוברים דרכינו לשם, או החוזרים משם דרכינו. בע"ה ה' נקוה שימצאו כל הנעדרים ומנותקי הקשר".
  


"ואהבת לרעך כמוך". הרב נחמיה וילהלם בתהלוכת ל"ג בעומר בשנה שעברה בבנגקוק
"ואהבת לרעך כמוך". הרב נחמיה וילהלם בתהלוכת ל"ג בעומר בשנה שעברה בבנגקוק

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן