קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|"זיהיתי על הנהג פאה נוכרית וזיפים. החשד התעורר" ● מיוחד
(יום ראשון, כ''ט תמוז תשע''ד)
"לאחר שהוא לא נענה לקריאות שלי, נכנסתי מעט עם הגוף על מנת לדומם את המנוע של הרכב. ברגע שנכנסתי מעט לרכב, הנהג החל בנסיעה כאשר הוא גורר אותי מעט. נכנסתי בעצמי לתוך הרכב תוך כדי שאני דורך לעברו את הנשק. תוך כדי אני מזהה שככל הנראה מדובר ברכב תופת" ● קצין מג"ב שמנע פיגוע ענק כשעצר מכונית חשודה במחסום ביתר-עילית, בריאיון מיוחד נמנע פיגוע במחסום
חיים ברון

קצין משמר הגבול מפקח ישורון צורן, מי שסיכל הבוקר את הפיגוע במחסום ביתר עילית, מספר על האירוע שיכול היה להיגמר בנפגעים רבים, השם ישמור.

"הבוקר הקמנו מחסום יזום", מספר צורן, "אני, יחד עם שני לוחמים מהצוות שלי, זיהינו רכב חשוד מתקרב למחסום. בהסתכלות יותר מעמיקה שלי על הנהג זיהיתי שהוא מחשיד מאוד. הוריתי לרכב לעצור. הרכב נעצר לידי. הנהג העלה את רמת החשד שלי. הוריתי לו לרדת מהרכב.

"לאחר שהוא לא נענה לקריאות שלי, נכנסתי מעט עם הגוף על מנת לדומם את המנוע של הרכב ולהוציא את הנהג. הנהג, ברגע שנכנסתי מעט לרכב, החל בנסיעה כאשר הוא גורר אותי מעט. נכנסתי בעצמי לתוך הרכב תוך כדי שאני שולף עליו את הנשק האישי שלי. דרכתי וכיוונתי אליו את הנשק תוך כדי שאני מזהה שתכולת הרכב מחשידה מאוד ונראית ככל הנראה כרכב תופת.

"פתחתי את הדלת של הנהג, ודחפתי אותו יחד איתי החוצה. קפצתי מהרכב תוך כדי שאני מנטרל אותו. גם לוחמי הצוות שלי הצטרפו אלי ביחד עם לוחמי משטרה צבאית.

"עצרנו את החשוד ולקחנו אותו למחסום. תוך כדי סגרנו את הזירה להמשך טיפול ברכב. אנחנו נותנים דגש באיזורים האלו ובעצם מוכוונים ומאומנים בדיוק לאירועים מסוג זה".

כשאתה אומר שתוך-כדי פעילות אתה רואה שזה רכב חשוד למה אתה מתכוון? מה ראית תוך כדי?

"זיהיתי על הנהג פאה נוכרית משקפי שמש גדולים וזיפים. משהו שהעלה את החשד שלי. את תכולת הרכב לא זיהיתי עד שלא הייתי בפנים והנשק היה מכוון אליו".

וכשהיית בפנים מה ראית?

"זיהיתי בלוני גז. הרכב היה מלא בבלוני גז עם חוטים צבעוניים ביניהם. לא היה מושב אחורי, רק מושבים קדמיים וכל המאחורה היה מלא בלוני גז עם חוטים צבעוניים ביניהם".

מה התחושה שלך עכשיו?

"התחושה... לא יכול להיות יותר טוב מזה. הרגשה שהצלנו נפשות רבות בישראל וזו העבודה שלנו ואין לי ספק שכל אחד היה עושה את זה".

נס גדול. הקצין שמנע את הפיגוע הגדול
נס גדול. הקצין שמנע את הפיגוע הגדול

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן