קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|בכורה ב-COL: עמיר בניון מבצע את "קול דודי" ● האזינו
(יום ראשון, ח''י שבט תשע''ד)
אחרי שפרסמנו בסוף-השבוע שעבר במסגרת מגזין שישי את הביצוע של הזמר והיוצר הישראלי עמיר בניון לניגון 'אבינו מלכנו', אנו מתכבדים כעת להגיש ביצוע נוסף של בניון לניגון חב"די, 'קול דודי דופק' של אדמו"ר הזקן נ"ע בניון מבצע את קול דודי  
חיים ברון

אחרי שפרסמנו בסוף-השבוע שעבר במסגרת מגזין שישי את הביצוע של הזמר והיוצר הישראלי עמיר בניון לניגון 'אבינו מלכנו', אנו מתכבדים כעת להגיש ביצוע נוסף של בניון לניגון חב"די.

הפעם, מדובר בניגון 'קול דודי דופק' ("קוֹל דּוֹדִי דוֹפֵק, פִּתְחִי-לִי אֲחֹתִי רַעְיָתִי יוֹנָתִי תַמָּתִי" - שיר השירים, פרק ה' פסוק ב'), אחד מעשרת הניגונים של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, בעל התניא והשולחן ערוך, מייסד חסידות חב"ד.

בניון מגיש את הניגון בסגנונו הייחודי והמרגש. כזכור, בסוף-השבוע סיפר בניון בראיון מיוחד שקיימנו עמו כי הוא מתכנן להשיק בקרוב ביצועים נוספים לניגוני חב"ד.

במהלך הראיון, דיבר בניון על ניגוני חב"ד: "חסידות חב"ד מסמלת בשבילי משהו ייחודי, ובעיקר הניגונים. אני חושב שגם אנשים שלא באו מאוקראינה, אלא גם ממרוקו, מתרגשים לשמוע את ניגוני חב"ד. יש בזה הרבה אור. מדובר בניגונים מדהימים, מי אני שאדבר על הניגונים שכתבו צדיקים? קטונתי. לא יודע מה הם כיוונו בכתיבת הניגונים, אבל מבחינה מוזיקלית זה מרגש וייחודי".

הניגון מוגש באדיבותו של עמיר בניון ותודתנו נתונה לו.


עמיר בניון (צילום: מנדי הכטמן, COL)
עמיר בניון (צילום: מנדי הכטמן, COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן