קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נחתם בנקעט השלוחים; אלפים צפו בשידור ● סיקור מלא
(יום ראשון, ל' חשוון תשע''ד)
למעלה מ-5000 שלוחי הרבי, לצד תומכיהם, השתתפו אמש במעמד הבנקעט העולמי במסוף הטרמינל הימי בדרום ברוקלין ● המעמד העוצמתי היווה את רגע השיא בכינוס ● כמידי שנה, אלפים צפו בשידור שהועבר במרכז התקשורת החב"די - COL הסיפור האישי והמרגש של הנואם המרכזי השליח הרב דוב גרינברג, וגם: איזה שליח הזכיר הנואם מר ג'ו ליברמן בנאומו? בנקעט השלוחים תשע"ד

כינוס השלוחים תשע"ד: הדיווחים, הגלריות, כתבות הוידאו

צוות כתבי COL בניו-יורק

למעלה מ-5000 שלוחי הרבי מכל רחבי תבל, לצד תומכיהם, השתתפו אמש (ראשון) במעמד הבנקעט העולמי במסוף הטרמינל הימי בדרום ברוקלין.

המעמד העוצמתי מהווה את רגע השיא בכינוס העולמי, כשלאחריו, יחזרו אלפי שלוחי הרבי למקום שליחותם.

כמידי שנה, התכבד מרכז התקשורת החב"די - COL להעביר לאלפי הגולשים ברחבי העולם שידור-חי מהמעמד המרגש, באדיבות אתר 'חב"ד.אורג'.

השידור החי והמיוחד מהאירוע - שילווה עם תרגום סימולטני לעברית - החל בשעה 5:30 בערב, שעון ניו-יורק, ונחתם לקראת השעה 10:00 בלילה.

מטלות השלוחים

את המעמד הגדול והחגיגי פתח המנחה סיו"ר ה'מרכז-לענייני-חינוך' ויו"ר 'ועד כינוס השלוחים העולמי', הרב משה קוטלרסקי.

המעמד נפתח בפרקי תהילים על-ידי השליח לדרבנט שברוסיה, הרב עובדיה איסקוב, "להצלחת השליחות ולכל המצטרך למשפחת השלוחים בגשמיות וברוחניות". הרב איסקוב נפצע לפני מספר חודשים על-ידי מחבלים טרוריסטים. הוא נפצע קשה, אך ניצל בנס גדול.

"תפילה לשלום אחינו בני ישראל" נשא הרב מנשה אלטהויז שליח הרבי בקריית טבעון.

אחרי מחרוזת ניגונים בקולו הנעים של בני פרידמן, וקטעי מולטימדיה מרהיבים מבית חברת המדיה החב"דית - JEM, דיבר המנחה הרב קוטלרסקי.

בדבריו הזכיר את הכינוס הראשון שנערך לפני שלושים שנה בהשתתפות 45 שלוחים. לרגל המאורע, הכריז הרב קוטלרסקי על שינוי בתכנית ה'ראל-קאל' הקבוע, והשנה יזכירו את כל אחד ואחד מהשלוחים במהלך הראל קאל, בכיתוב אישי שירוץ בתחתית המסך.

הרב קוטלרסקי הזכיר את השליח המפורסם מבני-ברק הרב משה גרינברג ע"ה שהלך לעולמו לפני מספר חודשים.

בנאום חוצב להבות הכריז הרב קוטלרסקי על מטלות השלוחים לשנה הבאה, לדאוג לכך שלא יהיה יהודי שלא עומדים איתו בקשר, שלא יהיה יהודי שלא הולך לבית הכנסת ושלא יהיה יהודי שיתחתן ל"ע עם לא יהודיה.

לקראת 'שנת העשרים' ליום ההסתלקות, ביקש הרב קוטלרסקי מאלפי השלוחים, לקחת על עצמם להיות בקשר עם עשרים יהודים.

הרב קוטלרסקי הזמין את השליח הרב מרדכי אברג'ל מסינגפור, לשאת דברי תורה. הרב אברג'יל קישר בין כינוס השלוחים לפרשת השבוע.

לאחר דברי התורה של הרב אברג'יל הוקרן סרט שמסביר את מטרת השליחות: להיות נרות להאיר ולהגיע לכל יהודי בחוץ.

"חב"ד, תודה"

בשלב זה של המעמד, מזמין הרב קוטלרסקי את אורח הכבוד, הסנטור הנכבד מר יוסף (ג'ו) ליברמן מקונטיקט לשאת דברים. סנטור ליברמן עמד בגאווה על יהדותו לאורך השנים, ושמר על קשר מיוחד עם הרבי.

בנאום מרוגש סיפר סנטור ליברמן על הכירותו רבת השנים עם חב"ד ועם שלוחי חב"ד: "אין לכם עוד שגריר כמו הרב לוי שם-טוב בוושינגטון". מר ליברמן שיתף את הקהל בסיפורים שונים שאירעו עימו סביב בתי חב"ד במהלך נסיעותיו ברחבי העולם. 

במהלך נאומו התייחס מר ליברמן לפעילות חב"ד המסועפת ברחבי ברית המועצות לשעבר והודה על כך לר' לוי לבייב על תרומתו הרבה לחיים יהודיים במדינות אלה. בהמשך עמד על ייחסו המיוחד של הרבי לארץ ישראל וקרא לשלוחים להגן על ארץ ישראל ועל האחדות בין תושביה.

ליברמן דיבר ארוכות על היכרותו עם הרבי וסיפר על חוויות שחקוקות במוחו מהתוועדות של הרבי שנכח בה. בהתייחסו לרבי אמר: "הוא היה מנהיג עצון. גם מנהיג דתי וגם מנהיג כללי. הוא היה מנהיג רוחני שהשאיר עלי רושם מאוד עמק"

את דבריו סיים ואמר: "תודה לכם חב"ד על כל העבודה הקשה שאתם עושים במסירות נפש למען היהדות" 

בתום הנאום, עלו לבמה ילדי שלוחי הרבי מרחבי העולם להופעה מרהיבה, בליווי הזמר החסידי ר' בני פרידמן.

רגע קשה

לאחר ארוחת ערב, הקדיש הרב קוטלרסקי דברי זיכרון לשלוחי הרבי שנפטרו במהלך השנה. "זה הרגע הכי קשה שלי, להקריא את שמות השלוחים שנפטרו במשך השנה", אמר בכאב.

בשלב זה של האירוע, ניצל הרב קוטלרסקי את הבמה בכדי להודות לאנשים שעשו ימים ולילות להצלחת המעמד החגיגי.

את הנאום המרכזי - "דבר השליח", הוזמן לשאת השליח הרב דוב גרינברג מאוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה. הרב גרינברג העביר את המסר השנתי "זרח בחושך אור".

הרב דב גרינברג, שליח ומנהל בית חב"ד ע"ש רוהר באוניברסיטת פאלו אלטו בקליפורניה מאז שנת תשס"ב.

הרב גרינברג מוכר היטב בקרב השלוחים כאחד שעוזר ותומך, כאשר לעיתים קרובות דבריו מצוטטים ברחבי הגלובוס בדרשות שבת, שיעורים ומאמרים.  הרב גרינברג, בעל כישרון מיוחד בנאום מול סטודנטים. בעזרת כושר נאומו הצליח לקרב לאבינו שבשמיים.

במהלך השנים האחרונות הפך הרב גרינברג למרצה מבוקש באירועים שמקיימים בתי-חב"ד ברחבי ארה"ב.

יכולתו היחודית להפוך דברי חסידות קשים ומורכבים לדברי תורה יום יומיים, מאפשרת לרבים אחרים להנות מידע של תורת החסידות. אלפי אנשים קוראים את מאמריו וחיבוריו מידי יום באתר חב"ד אורג, תורה קפה וה'אלגמיינר.

לצד כושר נאומו, הרב גרינברג ניחן ביצירתיות ייחודית בפעילותו. רק לפני חודשים ספורים, עלה לכותרות לאחר ששם את ידו על משקפי גוגל הפופולריים, ובאמצעותם הביא עשרות סטודנטים יהודים להניח תפילין.

"התפקיד של שלוחים זה לפתוח דלת של יהדות לכל סטודנט", אמר הרב גרינברג והביא סיפור על סטודנט ששאל שליח 'אני יודע שיש אמריקן אקספרס וויזה, אבל מהיכן יש לך מימון?'... השלוחים עורכים סדר אחרי סדר, מפעילים יהדות בקמפוס אחר קמפוס, ופועלים עם יהודי ועוד יהודי. העולם היהודי מתחיל לזוז".

הרב גרינברג חשף סיפור מרטיט ומרגש שגרם לרבים מהמשתתפים לדמוע. בשנת 1970 סטודנט יהודי שאינו שומר תורה ומצוות לעת עתה נפגש עם השליח הרב שלום-בער גורדון ע"ה. הרב גורדון הציע לו להניח תפילין, אולם הסטודנט סירב. הרב גורדון לא וויתר והסביר לו שהמצווה הזו מקשר את הלב והמוח וכו', אך הסטודנט המשיך לעמוד בסירובו.

"לבסוף, הבין שהדרך היחידה להתפטר מאותו שליח, זה להסכים להניח תפילין, וכך היה. אבל מצווה גוררת מצווה והיהודי הזה החל להתקרב ליהדות, בהמשך הקים בית בישראל על יסודי התורה והמצווה וכו'. אותו סטודנט הוא אבא שלי..."

והרב גרינברג המשיך: "בסעודת השבת שקיימנו בבית-חב"ד השבוע האחרון השתתפו עשרות סטודנטים. זה הסיפור של חב"ד בדור שלנו", אמר הרב גרינברג כשברקע מחיאות כפיים סוערות מאלפי השלוחים.

המעמד המרגש

מיד לאחר הנאום התקיים המעמד המסורתי 'ראל קאל', במהלכו הקריאות את שמות המדינות בהם פועלים השלוחים, לצד, כאמור, הזכרת השלוחים בכיתוב שרץ על המסך בשידור החי שהועבר ב-COL.

המעמד החגיגי מסמל את "מעצמת השליחות מסביב לעולם", כשעל המרקע נראים כל העת תמונות מפעילות השלוחים ברחבי העולם.

בתום המעמד, פצחו השלוחים ב'ניגון ראש-חודש כסלו', יחד עם תומכיהם הרבים.

תם ולא נשלם כינוס השלוחים תשע"ד.


הבנקעט בשנה שעברה (צילום ארכיון: ברוך עזאגווי)
הבנקעט בשנה שעברה (צילום ארכיון: ברוך עזאגווי)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן