קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|אבל כבד בעולם החסידות: נפטר האדמו"ר מסדיגורא זצ"ל
(יום שלישי, י''ט טבת תשע''ג)
ברוך דיין האמת: אבל כבד בעולם החסידות ובממלכת בית רוז'ין ● בבני-ברק נפטר בגיל 84, זקן אדמו"רי בית רוז'ין, האדמו"ר רבי אברהם יעקב פרידמן מסאידגורא זצ"ל  ● חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ● בימים האחרונים לא חש האדמו"ר בטוב וחלה בדלקת ריאות - והבוקר נפטר  נפטר האדמו"ר מסאדיגורא

ברוך דיין האמת: אבל כבד בעולם החסידות ובממלכת בית רוז'ין: מבני-ברק מגיעה הידיעה הקשה מרה על פטירתו של זקן אדמו"רי בית רוז'ין האדמו"ר רבי אברהם יעקב פרידמן מסאידגורא זצ"ל חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל כשהוא בן 84 בפטירתו.

בימים האחרונים לא חש האדמו"ר בטוב וחלה בדלקת ריאות, היום בבוקר (ג') מצבו הדרדר, כונני ההצלה הועזקו לביתו וביצעו בו למעלה משעה החייאה כשבסופה הוא פונה על ידי נט"ן לבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק. 

האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל היה בכל השנים כסמן הימיני באגודת ישראל והתנגד בחריפות למסירת חלקים מארץ ישראל לערבים. בזמן תוכנית ההתנתקות אף פרסם מכתב בעיתון המודיע נגד התוכנית.

כיום מונה חצר סדיגורא כמה מאות משפחות, ולה מוסדות הכוללים ישיבות, תלמודי תורה, בתי מדרש בבני ברק, תל אביב, ירושלים, מודיעין עילית, ביתר, אשדוד ואלעד. קהילות של החסידות ישנן גם בלונדון, אנטוורפן וניו יורק.

הותיר אחריו את בנו יחידו הרה"צ רבי ישראל משה פרידמן אב"ד סאדיגורא בלונדון, חתנו הרב פנחס שפירא רב ביהמ"ד סאדיגורה בתל אביב, והרב שמואל זנוויל שרף מארה"ב.

בשנים האחרונות נחלש האדמו"ר ולא יכל ללכת על רגליו, אך עם כל הקושי תמיד הלך לשמחות והשתתף בטישים המיוחדים שמשכו אליהם קהל רב בבית המדרש.

מסע הלוויתו תצא היום (ג') ממרכז החסידות ברחוב גוטמכר בשכונת שיכון ה' בבני ברק.

תהא נשמתו צרורה בצררו החיים.
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן