קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|"וגונב תינוק ומכרו": הפרשה שמסעירה את הציבור החרדי
(יום חמישי, ג' סיון תשע''ב)
פרשת אימוץ של תינוק המוחזק בידי משפחה הנחשבת מהיותר מכובדות בעולם החרדי, הפך נושא לדיון נוקב בקרב בתי הדין של פוסקי הדור ● עו"ד מרדכי ציבין: "מדובר בתפוח אדמה לוהט. אני מקווה שהפרשה לא תתפוצץ" ● ל-COL נודע כי בניגוד לשמועות שפורסמו ברשת האינטרנט אין המדובר במשפחה חב"דית, ולא במשפחה הקשורה לחב"ד בדרך כלשהיא לסיפור המלא

פרשת אימוץ של תינוק המוחזק בידי משפחה הנחשבת מהיותר מכובדות בעולם החרדי, הפך נושא לדיון נוקב בקרב בתי הדין של פוסקי הדור.

הטענה היא, כי האימוץ נעשה תוך כדי מרמה ושלא בהתאם לחוק. גדולי הפוסקים סבורים שאין למחזיקים שום מעמד הלכתי בהחזקתם. נוסף על כך זומנו המאמצים לדין תורה בכמה בתי דין, אך לא הופיעו.

בעקבות כך, נתקבל היתר לפנות לערכאות, דבר שנמצא בהליכי הכנה.

לפי חוות דעת של משפטנים בכירים ומומחים בתחום, יש חשש כי נעברו עבירות על חוקים בינלאומיים שקשורים לאימוץ, ויתכן שגופים משטרתיים בינלאומיים יגלו עניין בפרשה.

עו"ד מרדכי ציבין, שהנו בעל קשרים מסועפים ברחבי העולם מהם מסתוריים, ובין היתר גרם למינוי עו"ד מאוקראינה לשופטת בבית המשפט לזכויות אדם בשטרסבורג, המטפל בעניינים בינלאומיים ובפרשה זו, אמר לכתבנו: "מדובר בתפוח אדמה לוהט. אני מקווה שהפרשה לא תתפוצץ. אם יתגלו פרטים ורבים הם, עלול האינטרפול להיכנס לתמונה".

בשל חומרת הנושא, הקשור בקטין ובמעשים פליליים, אשר נעשו על ידי המחזיקים בילד – בישראל ובמדינות נוספות בחו"ל, הוטל על ידי בית משפט צו איסור פרסום על הפרשה.

ל-COL נודע כי בניגוד לשמועות שפורסמו ברשת האינטרנט אין המדובר במשפחה חב"דית, ולא במשפחה הקשורה לחב"ד.
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן