קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|בדרך לרב קרית-מלאכי: הרב ירוסלבסקי מונה לאב בית-הדין
(יום שני, י''ג אלול תש''ע)
צעד משמעותי בדרך של הגאון רבי יצחק-יהודה ירוסלבסקי, רבה של קהילת חב"ד בנחלת הר-חב"ד – לרבנות העיר קרית-מלאכי: בימים האחרונים הוא מונה לראב"ד בית-הדין בעיר על-ידי רב העיר הרב חיים פינטו – כך נודע ל-COL ● הפתעה נוספת: שני רבנים נוספים מונו לחברי בית-הדין - הרב יצחק אוחנה, ראש-ישיבת "שובה ישראל" והרב יעקב שוייכה, מראשי-ישיבת "תומכי-תמימים" המרכזית בכפר-חב"ד ורב פוסק במועצה הדתית בקרית-מלאכי לסיפור המלא

מאת מנחם כהן

צעד משמעותי בדרך של הגאון רבי יצחק-יהודה ירוסלבסקי, רבה של קהילת חב"ד בנחלת הר-חב"ד ומזכיר בית-דין רבני חב"ד – לרבנות העיר קרית-מלאכי: בימים האחרונים הוא מונה לראב"ד בית-הדין בעיר – כך נודע ל-COL.

בסוך-השבוע שעבר כינס רבה של קרית-מלאכי (שנבחר באחרונה לרב העיר אשדוד), הרב חיים פינטו, את ראשי ופרנסי העיר והודיע על הקמת בית-דין צדק בעיר – שיופקד על כל ענייני הדת והממונות בעיר.

הרב פינטו ישמש כגאב"ד בית-הדין והרב ירוסלבסקי ישמש כראב"ד – על כל המשתמע מכך. המשמעות: הרב ירוסלבסקי יהיה אב בית-הדין ויופקד בפועל על ענייני הדת בעיר.

בשעות הקרובות צפוי הרב פינטו לצאת בהודעה רשמית לתושבי העיר.

מעבר לרב פינטו ולרב ירוסלבסקי, מונו שניים נוספים שישמשו כחבר בית-הדין: הרב יצחק אוחנה, ראש-ישיבת "שובה ישראל" והרב יעקב שוייכה, מראשי-ישיבת "תומכי-תמימים" המרכזית בכפר-חב"ד ורב פוסק במועצה הדתית בקרית-מלאכי.

המינוי של הרב ירוסלבסקי מהווה פריצת דרך משמעותית, בדרך למינוי רב העיר האשכנזי בקרית-מלאכי.

אמש, במהלך הכנסת ספר-תורה בעיר, על-ידי ראש העירייה מוטי מלכה, הזמין הרב פינטו את הרב ירוסלבסקי לכתוב אות, כשהוא מכנה אותו "אב בית-הדין החדש של קרית-מלאכי".

השמחה וההתרגשות בקהל הייתה גדולה מהעבודה המשותפת של הרבנים, שתהווה תחייה רוחנית לעיר.


הרב פינטו, הרב ירוסלבסקי, הרב אוחנה והרב שווכא ● צילומים: י. בלינקו, ברלה שיינר וארכיון COL
הרב פינטו, הרב ירוסלבסקי, הרב אוחנה והרב שווכא ● צילומים: י. בלינקו, ברלה שיינר וארכיון COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן