קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|
בן 35 שהכין תפילין מת משאיפת אדים רעילים
(יום שני, ט' תמוז תש''ע)
תושב מודיעין עילית הכין תפילין במקלט וערבב חומרים כימיים. לפתע אירע פיצוץ, הוא נפל כנראה לתוך התערובת החומצתית ונחנק מהאדים. גם כמה חובשים שניסו לטפל בו פונו לבי"ח  ● רב מומחה: בדרך-כלל עושים את זה במקומות מוסדרים ופתוחים  לסיפור המלא

ynet

אברך בן 35 ממודיעין עילית מת הבוקר (שני) לאחר שנפגע משאיפת אדים רעילים, ככל הנראה של חומצה, בעת שהכין תפילין במקלט של בניין מגורים. צוותי מד"א שהוזעקו למקום טיפלו בפצוע, אך רופא נאלץ לקבוע את מותו. 

לפי החקירה הראשונית עולה כי האיש ערבב בין שני חומרים לצורך עיבוד עורות, מה שיצר תרכובת חומצתית. במקום נוצר פיצוץ קטן והתשחררו אדים. הוא נפל עם ראשו לתוך החומר, ונכווה בפניו. ככל הנראה, הוא נחנק מהחומרים המסוכנים שהמשיכו להתנדף.

פראמדיק של מד"א, איקו מנשה, סיפר שכאשר הוא וחבריו הגיעו, האיש כבר היה מחוסר הכרה. "זה קרה כנראה משאיפת חומר כימי שנוצר בריאקציה של שני חומרים אחרים. ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות, אבל בסופו של דבר נקבע מותו".

שישה חובשים של מד"א ואיחוד הצלה, שנכנסו למקלט, החלו להרגיש צריבות ופונו לבית החולים בתל-השומר לבדיקות. דיירי הבניין פונו, ואנשי כיבוי אש והמשרד לביטחון סביבתי פעלו לנטרל את השפעת החומרים.

"כנראה לקח סיכון מחוסר ידע"

חוקרי זיהוי פלילי של מחוז ש"י הוזעקו למקום האסון. הם ציינו שרק חוקר מקרי מוות יוכל לקבוע באופן ודאי את הסיבה למותו של האיש, לאחר נתיחת הגופה.

הרב ישראל יוד, ראש מכון "פאר" לייצור ספרי תורה תפילין ומזוזות, הסביר כי אחד השלבים הראשונים בעבודתו הוא עיבוד עור הבהמה שממנו מיוצרים תשמישי קדושה אלו, והדבר נעשה בדרך כלל באמצעות חומרים כימיים. 

עם זאת, יוד הדגיש כי פעולה זו מבוצעת אצל בורסקאים מוכרים במפעלים גדולים הנמצאים בשטחים פתוחים ולא במקומות מיושבים. "כנראה שמחוסר ידע הבחור הזה לקח לעצמו סיכון ועיבד את העור בעצמו ועוד במרתף סגור, וגם שילם את המחיר".
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן