קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|אור יקרות בפרלמנט האירופאי
(יום ראשון, י' טבת תש''ע)
גם השנה, הודלקו אורות החג באירוע רב רושם שנערך באולם יוקרתי בפרלמנט האירופאי ● נרשמה נוכחות גבוהה של חברי פרלמנט ובכירי ממשל הרואים בעין חיובית את הפעילות הדיפלומטית היהודית סביב מעגל השנה  לדיווח וגלריה  
חברי פרלמנט מ-20 מדינות החברות באיחוד האירופאי התכנסו לארוע חנוכה המרכזי, שכבר הפך למסורת בממשל של 'אירופה', בזכות שתדלנותו הנמרצת של 'שר החוץ היהודי' כפי שהוא מכונה בפיהם, השליח הרב לוי יצחק מטוסוב מבריסל.

עובדה קטנה המציינת את ה'קשרים' המפורסמים אותם רוקם בגלוי ובחשאי הרב מטוסוב, זה קרוב לעשר שנים, ניתן למצוא בכך שלמרות שבנייני הממשל הם 'ללא עישון'. זאת אומרת שאסורה בכל צורה שהיא הדלקת אש וגרימת עשן בכל איזורי הבניין. הרי שלכבוד החנוכה התקבל היתר רשמי להדלקת נרות החנוכה באיזור ציבורי למשך שעה אחת. עשנם של שלהבות החג יכלו לבירוקטריה הנוקשית הכל כך מוכרת של אירופה.

בנייני הממשל של האיחוד האירופאי, מסדרונות הפרלמנט ומגדלי השגרירויות זכו לפעילות חנוכה שנת 770 בהיקף רחב. רבים ציינו בהתרגשות שהם זוכרים היטיב אירועים דומים שנערכו בארצות המוצא שלהם על ידי שלוחי חב"ד ברחבי אירופה או בעולם כולו בשנים קודמות, לפני שהם קודמו לתפקיד הייצוג בבריסל או בשטרסבורג.

הנואם הראשון הזכיר את עברו כראש עיריית מילאנו בין השנים 1997 – 2006, תוך שהוא מציין את הקשר החם שהיה לו עם הקהילות היהודיות של איטליה ובמיוחד עם מוסדות חב"ד ליובאוויטש במילאנו בראשות השלוחים הגה"ח ר' גרשון מענדל גרליק הרב אברהם חזן והרב יגאל חזן. מר גבריאל אלברטיני משמש בתפקיד רב ההשפעה והכוח, יושב ראש וועדת קשרי החוץ של הפרלמנט האירופאי, והוא זה אשר אירח השנה באופן רשמי את מסיבת החג האירופאית.

את העם היהודי, ואת ארץ ישראל בפרט ייצג בדבריו הלבביים מר רן קוריאל, השגריר הישראלי לאיחוד האירופאי ולארגון נאט"ו, תוך שהוא שם דגש חזק בדבריו על היותה של עיר הקודש ירושלים, עיר בירה אחת ומאוחדת, עיר הבירה של ארץ ישראל ללא עוררין. דבריו התקבלו בתשואות רמות לאור העובדה שבסמוך לפתיחת ערב חגיגי זה הסתיין דיון סוער מלווה בטונים צורמים מצידם של שונאי ישראל, על מעמדה של ירושלים בראייתה של מדיניות החוץ האירופאית.

אחריו נאם עוד ידיד טוב לישראל בבירה האירופאית, חבר הפרלמנט מר מארק סיוויעס מפולין, המשמש גם כסיו"ר השדולה היהודית למען ישראל באיחוד האירופאי [EFI].
הוא ציין בגאווה, בפירוט רב מול כל הנוכחים, כי זכה לעזור ולאשר את הדלקת נרות החנוכה הראשונה בארמון נשיא פולין, בעת ששימש היועץ לביטחון לאומי בארמון בשנת 2001 וגם בפרלמנט האירופאי בשנת 2004.

את ברכת נשיא הנציבות האירופאית, מר חוסה מנואל ברוסו וחברי הנשיאות הממשלתית, הביא סגנו מר אנטוניו טאג'אני, באיחולי חג וברכה לעם היהודי לרגל חג החנוכה.


הארוע המרשים הסתיים בדברי תורה קצרים שנשא השליח הרב מטוסוב, ובכיבוד מסורתי של החג.

הרב מטוסוב הודה בדבריו לשיתוף הפעולה לעמיתו השליח הרב מנחם מענדל סממה משטרסבורג, השדולה למען ישראל באיחוד האירופאי (EFI) ולחברת התקשורת הבינלאומית AT&T שפרסה את חסותה על הארוע המכובד.

מר לסינה, סיו"ר AT&T אירופה; הרב מענדל סממה, שליח בשטרסבורג; מר גבליאלה אלברטיני, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירופאי; מר רן קוריאל, שגריר ישראל לאיחוד האירופאי; הרב לוי מטוסוב
מר לסינה, סיו"ר AT&T אירופה; הרב מענדל סממה, שליח בשטרסבורג; מר גבליאלה אלברטיני, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירופאי; מר רן קוריאל, שגריר ישראל לאיחוד האירופאי; הרב לוי מטוסוב


מר גבריאל אלברטיני, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירופאי, לשעבר ראש העיר מילנו
מר גבריאל אלברטיני, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירופאי, לשעבר ראש העיר מילנו | הסר תמונה

 שגריר ישראל לאיחוד האירופאי, מר רן קוריאל
שגריר ישראל לאיחוד האירופאי, מר רן קוריאל | הסר תמונה

מר מרק סיוויעץ, סיו"ר אירגון ידידי ישראל באירופה
מר מרק סיוויעץ, סיו"ר אירגון ידידי ישראל באירופה | הסר תמונה

הרב מענדל סממה, שליח בשטרסבורג
הרב מענדל סממה, שליח בשטרסבורג | הסר תמונה


חלק מהקהל
חלק מהקהל | הסר תמונה

 מר אלברטיני מדליק השמש
מר אלברטיני מדליק השמש | הסר תמונה

מדליקים את החנוכיה
מדליקים את החנוכיה | הסר תמונה

באמצע: מר אנטוניו טאג'אני, סגן נשיא נציבות האירופאית
באמצע: מר אנטוניו טאג'אני, סגן נשיא נציבות האירופאית | הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. לוי מטסוב
(2009-12-27 10:08:43)
האיש והאגדה
2. שמות
(2009-12-27 10:31:08)
הארוע נראה מרגש ורב רושם נא לכתוב שמות מתחת לתמןנןת
3. מה הקשר של סממה לזה?
(2009-12-27 10:52:30)
4. הקשר אם השליח מנחם מענדל סמאמה
(2009-12-27 21:43:52)
הוא כי הפרלמאנט הארופהי נמצא בעיר שליחותו בשטראסבורג עיר בצרפת וכל יום שישי הוא השליח שמניח תפילין לכל היהודים שעובדים בפארלמאנט זה לא סתם קשר זה משהו חזק ודי למיבנים
5. למה השמיטו?
(2009-12-28 11:49:07)
את תרומתו להצלחת הארוע של הרב מנחם מרגולין מזכ"ל מרכז רבני אירופה


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן