קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|קרליבך שלא הכרתם: סיפורים מחדר הרבי ● ראיון נדיר
(יום חמישי, ח''י חשוון תש''ע)
במלאות חמש-עשרה שנים של ר' שלמה קרליבך, מביא עיתון 'שעה טובה' ראיון בלעדי שנערך עמו שבועות ספורים לפני שהלך לעולמו ● "הרבי הוא גאון עצום ונורא, הוא עמוק ובקיא בתורה עד לב השמיים", אמר קרליבך ● וגם: סיפור מדהים על יהודי שהביא שלמה קרליבך לרבי, בשעה שתיים לפנות-בוקר ● COL מגיש את הקטעים הרלוונטיים באדיבות 'שעה טובה' לסיפור המלא

"חב"ד סילקו אותי, אבל אני מעולם לא הסתלקתי" 

"תאמין לי, שום דבר בעולם לא היה מזיז אותי מחוץ לכותלי הישיבה. אבל למרות שלמדתי בלייקווד, הייתי מאוד מקושר אז לרבי הקודם מליובאוויטש – הריי"צ.

"הרבי הנוכחי הוא גם כן גאון עצום ונורא. הרבי הוא גם עמוק וגם בקיא עד לב השמים. ממש כל מילה מהתורה מאירה לפני עיניו הקדושות.

"בכל פעם שהייתי בא מלייקווד, הייתי נכנס לליובאוויטש ומדבר עם הרבי בלימוד. הרבי רצה לדעת מה לומדים בישיבה, איך השיעורים, על איזה רמב"ם מדברים. הייתי גם קצת השליח שלו.

"פעם נכנסתי אליו, אחרי שהוא כבר נהיה רבי. הוא אמר לי: 'שמע, אני מוכרח לעשות איתך עסק, אני רוצה שאתה תהיה שליח שלי'.

"אמרתי לו: 'אני לומד כל היום!'. אז אמר לי הרבי: 'שכח מעצמך קצת'. הוא ממש נפח בי נשמה חדשה, פתאום הרגשתי אחריות כלפי כל יהודי. עד אז היה אכפת לי מהרמב"ם או מהסוגיא, ופתאום היה אכפת לי מכל יהודי שאני רואה".

לאיזה סוג שליחות הרבי התכוון?

"לדבר עם עם-ישראל, לקרב את העם ליהדות".

הוא דיבר על מוסיקה?

"לא. ראשית כל נסעתי לכל הישיבות. נכנסתי לישיבות והתחלתי לדבר איתם בלימוד. שאלתי אותם: 'מה אמר ראש הישיבה?', ואמרו לי דברים טובים. אבל מכיוון שלמדתי אצל רבי אהרן, והייתי למדן טוב, מה שאמרו לי היה לעומתו, בעיניי, כמו 'פורים תורה'...".

"רבי, הבאתי לך מתנה לחג השבועות"

תרשה לי לנתב אותך לעניין שלנו. ובכן נפגשת עם הרבי, הוא ביקש ממך לצאת לשליחות לקרב את עם ישראל, אתה נאלצת לעזוב את ספסלי הלימוד, ואת הישיבה, ומה קרה אז?

"עזבתי תיכף, הייתי הולך ברחוב וכשהייתי רואה יהודי, הייתי מתחיל לדבר איתו. תבין, כשאני התחלתי, ליובאוויטש לא היה כמו עכשיו – שכל האנרגיה מושקעת בלקרב. בדרך-כלל הרבי שלח אותי לבני ישיבה, לקרב אותם. לדבר איתם בלימוד ובחסידות. אבל אחרי כמה שבועות אמרתי לו: 'רבי, צריכים לקרב את הנוער של האוניברסיטה. יש לי הזדמנות, יש שם חבר'ה שהזמינו אותי'. הרבי אמר: 'זה כבר דבר עדין, תן לי לחשוב על זה'.

"בימים ההם, כשהייתי למשל נוסע ברכבת התחתית, לא הייתי זז עד שהייתי מוצא לכל הפחות יהודי אחד. פעם, ביום שני בלילה, בערב חג השבועות, הייתי בליובאוויטש ובשתים בלילה חזרתי למנהטן. ישבתי ברכבת התחתית וראיתי שם בחור שהיה ממש מלא שמחה.

"הוא היה נראה כמו יהודי. נגשתי אליו ושאלתי אותו: 'למה אתה כל-כך מלא שמחה?' הוא אמר לי: 'אני יהודי, ואני בעזרת ה' מתחתן השבת עם גויה בכנסיה'... אמרתי לו: 'זה מאוד יפה שיהודי מתחתן עם גויה – כדי להביא שלום לעולם'.

"כמובן שאם הייתי אומר לו שהצדק לא איתו, לא הייתי יכול לדבר איתו כלל. אז אמרתי לו: 'זה נורא יפה, אין לך מושג כמה טוב אתה עושה. אני רק חושב, שאתה צריך ברכה מהרבי שלי, שיברך אותך שיהיה בנין עדי עד!'

"הוא שאל אותי איפה הרבי, אמרתי לו: 'בטח אתה יודע שמחר בלילה זה חג השבועות. מאוד קשה לדבר איתו בערב שבועות, אך הלילה אפשר'. הייתי אז יד ימינו של הרבי, ויכולתי לגשת אליו יומם ולילה.

"חזרנו אחורה והגענו לליובאוויטש בשלוש וחצי. דפקתי על הדלת של רבינו הקדוש, הוא פתח את הדלת ושאל מה נשמע. אמרתי לו: 'רבי הקדוש, הבאתי לך מתנה לכבוד חג השבועות – הבאתי יהודי שצריך תיקון'. הבחור נכנס לרבי והם דיברו עד שבע בבוקר.

"אין לי מושג על מה הם דיברו, אבל אני יודע רק דבר אחד – הבחור יצא מהחדר עם עיניים נפוחות. הרבי אמר לי: 'קח אותו תיכף למקווה, תניח איתו תפילין והכול יהיה טוב'. לאחר זמן כששאלתי אותו לשלומו, הוא אמר לי שמאז הפגישה הזאת הוא לא ראה אותה יותר. דברים כאלו קרו לי כמעט בכל יום".
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. מהמם אין על הרבי בעולם
(2009-11-05 17:23:40)
יפה לשעה טובה על הראיון המרתק
תמיד מפתיעים מחדש
2. נא לפרסם
(2009-11-05 17:42:42)
תמונות ממנו כשהוא נמצא בהתוועדויות של רבינו מאחורי הרבי עם לבוש וכובע חבד"י.
3. ראיתי
(2009-11-05 17:47:49)
פעם איזה ראיון ששאלו אותו מי הם הרבי'ס שלו, וענה: הרבי בנגלה ר' אהרן (מלייקווד), הרבי בנגינה הוא הרבי ממוזיטש, והרבי בחסידות הוא הרבי הריי"ץ!
4. רעבע!!!!!!!
(2009-11-05 18:54:35)
5. אני חולה על שעה טובה
(2009-11-05 19:09:40)
6. יהודי יקר ואוהב ישראל יש הרבה מה ללמוד ממנו
(2009-11-05 19:27:55)
7. נשמה גבוהה
(2009-11-05 20:38:00)
8. צריך מאוד להזהר בסיפורים של ר' שלמה קרליבך
(2009-11-05 21:26:07)
ישנם הרבה מאוד סיפורים שהם מאוד לא מדויקים שר' סיפר והוא בעצמו הודה שהוא משנה מהסיפור כדי שזה ישמע יותר טוב.
ולדוגמא הסיפור עם יוסף קמצן קדוש מקרקוב שהוא מספר את זה על עצמו שבכלל לא קרה איתו ועוד הרבה מאוד.
9. מה לאתר חב'די ולסיפורים על ר' שלמה
(2009-11-05 22:52:43)
חב'ד סילקו אותו! וכניראה בצדק. מעשיו ובמיוחד בצעירותו לא היו ברוח החסידות
אני לא בדיוק מבין את הערגה של הרבה מבין אנ'ש לשיריו וסיפורים אודותיו
הוא היה זמר ממוצע ומטה, הוא כתב מוסיקה פשוטה כמעט מונוטונית והמונית, הוא היה רודף משהו ואני לא מתכוון ל"רודף שלום" אז למרות שישנם הרבה דברים לומר לזכותו זה עדיין רחוק מכתבות אוהדות מעל במה זו
10. זה אתר חבד"י?!
(2009-11-05 23:16:54)
בחב"ד לא סתם נרתעו ממנו הוא דוגמא לאחד ששנה ופירש .ונהג בעניינים רבים היפך השו"ע.
11. ל10, נכון מאוד, אבל כמו כל יהודי גם הוא היה קשור לרבי
(2009-11-05 23:26:51)
ועל זה הכתבה, על כך שלמרות מגרעותיו, הרבי הצליח לפעול בו.
ישראל, אף על פי שחטא, מקושר הוא לכ"ק אדמו"ר
12. דעת הרבי על מוזיקה שלו
(2009-11-06 00:41:51)
לפני יותר משלושים שנה הי' המנהל של בית רבקה ביער צרפת ביחידות אצל הרבי ושאלו האם מותר להקשיב למוזיקה של שלמה קרלבך והרבי ענה הרי יש הרבה מוזיקה יהדית אחרת. נקודה.
13. בושה
(2009-11-06 00:53:48)
מילא אם היו סיפורים אמתים או דברי חרטה
אבל סתם להביא שטויות בשמו?
למי זה מוסיף?
14. היו זהירין בכבוד ת"ח.
(2009-11-08 15:47:01)
די כבר לדעות קדומות ולנוצאת רפש שאינו נכון. די להוצאת שם רע.
הרב קרליבך זצ"ל היה צדיק וקדוש. מגדולי תלמידי הבעש"ט. אשרינו שצדיק כזה חי ביננו.
ואידך זיל גמור.
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן