קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|"הבאתם דבר מלכות?", שאל השריונר ● יומן מלחמה
(יום חמישי, י''ב טבת תשס''ט)
התותחים רועמים מול רצועת עזה. לידם ניצבים הלוחמים העומדים להיכנס לתוך עזה, מניחים תפילין מתעודדים ומתחזקים באמונה בה'. מחזה זה חוזר על עצמו. הרב זאב ריטרמן ובניו יוצאים מנחלת הר חב"ד בקרית מלאכי מידי יום חול אל "עוטף עזה", מטעם צעירי אגודת חב"ד. ביומיים האחרונים הצטרפו איליו: הרב יוסף הרטמן והרב טוביה ליצמן ♦ כאשר הגענו לחניון של הלוחמים, העומדים להיכנס לעזה, רץ אלי בחור שריונר: "האם יש לך דבר מלכות"? הוא שואל בהתרגשות ♦ הרב הרטמן ביומן מלחמה מיוחד ל-COL לסיפור המלא

התותחים רועמים מול רצועת עזה. לידם ניצבים הלוחמים העומדים להיכנס לתוך עזה, מניחים תפילין מתעודדים ומתחזקים באמונה בה'. מחזה זה חוזר על עצמו. הרב זאב ריטרמן ובניו יוצאים מנחלת הר חב"ד בקרית מלאכי מידי יום חול אל "עוטף עזה", מטעם צעירי אגודת חב"ד. ביומיים האחרונים הצטרפו איליו: הרב יוסף הרטמן והרב טוביה ליצמן.

הצוות יוצא מצוייד בזוגות תפילין, טפסי קריאת שמע, ספר תהילים זעיר (בפלסטיק) חוברת קטנה עם מכתבי הרבי נשיא דורנו והרבי הריי"צ נ"ע, תפילת הדרך ותמונת הרבי, קופת צדקה, קרטונים עם "רוגלאך" טריים.

מאתרים את את הלוחמים "אי שם" בשדות ובחורשות מול עזה ומציידים אותם בצידה רוחנית. ההיענות להנחת תפילין גבוהה.ברוך השם. התהילים ותפילת הדרך עם תמונת הרבי נשי"ד נחטפים.

מספר הרב יוסף הרטמן:

כאשר הגענו לחניון של הלוחמים, העומדים להיכנס לעזה, רץ אלי בחור שריונר: "האם יש לך דבר מלכות"? הוא שואל בהתרגשות. כמובן שנתתי לו את העותק האישי שהיה לי ברכב. במקרה אחר, ניגש שריונר ושאל: "אולי יש לכם גמרא?" עניתי לו בשלילה, לצערי הרב. אנו מביאים את כל הציוד הנ"ל. גמרות לא ב"ציוד".....

"לאיזו מסכת אתה זקוק?" שואל אותו הרב הרטמן. והחייל משיב: "לא משנה העיקר ללמוד תורה"... בחור חובש כיפה סרוגה יושב בצל הטנק ולומד את הדף היומי. הוא מתנצל בפני, "בגלל האירועים עלי להשלים כמה דפים ב"קידושין"....אילו רבי לוי יצחק מברדיטשוב היה רואה את כל הנ"ל היה בוודאי ממליץ טוב על עם ישראל וקורע את כל הגזירות ר"ל.

"אתמול יום ד' הצטיידתי בגמרא מסכת פסחים. הגענו לאותו חניון מול עזה בין שדות הקיבוצים אך השריונר לא במקום". "הוא כבר בעזה ....בפנים" בעג'ה הצבאית.אמרו הנותרים.אתמול ראינו את הרב הצבאי של החיילים יושב ומלמד שיעור בהלכה לפני הכניסה לעזה.

....מאחור רועמים התותחים אך כאן אף אחד לא מתרגש.החיילים במצב רוח טוב ב"ה. אנו מעודדים אותם. "אין כמו חב"ד" "חיממתם.לנו את הלבבות"... לפתע נראים בשמים שלושה מטוסים שלנו נראים הבזקי אור ושובל ונשמע פיצוץ של טילים. כעבור כמה דקות נראות שלוש פטריות עשן גדולות מיתמרות מעל מבנים בעזה... נציגי התקשורת הזרה והעויינת מורחקת מהמקום.

כאן מול רצועת עזה המופגזת מהיבשה ע"י תותחני צה"ל מהאויר ומהים ניתן להיווכח בעוצמתו של מבצע תפילין עליו הכריז כ"ק הרבי נשיא דורנו. שני שוטרים של משטרת התנועה חנו בכביש הראשי. הם הבחינו בנו כשאנו מסתובבים בין הנגמשי"ם והטנקים ומניחים תפילין ללוחמים. הם לא התעצלו, נכנסו לשטח שהיה עדיין בוצי בגלל הגשמים שירדו ב"ה. הם באו מרצונם הפשילו שרוול וביקשו להניח תפילין. (ראה תמונה) היו חיילים שסירבו ביום הראשון ונאותו להניח ביום השני.

חייל אחד שהניח בשני הימים אצלי תפילין שאלני:" האם זו לא צביעות, שנים רבות לא הנחתי תפילין ועתה לפני הכניסה לעזה אני מניח?" הסברתי לו: "היהודי מורכב משני חלקים: נפש בהמית-היצר הרע ונפש א-לוקית היצר הטוב. החלק הבהמי הרע שבך מסרב להניח תפילין ואילו הנשמה מעוניינת מאד להניח תפילין. עכשיו בהנחת התפילין עשית את רצון נשמתך הפנמית. בדיוק הפוך כאשר אינך מניח תפילין זו צביעות כלפי הנפש הא-לוקית" החייל השתכנע.


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. דבר מלכות
(2009-01-08 12:16:42)
מה לעשות שאין להשיג את הדבר מלכות בלונדון, אנגלי'.
הרבה מאנ"ש התקשרו ולשחו אימייל למשרד של דבר מלכות ואפילו לא עונים!
2. ישר כח!
(2009-01-08 12:21:49)
כל הכבוד
3. הרב הרטמן
(2009-01-08 13:00:40)
יישר כח ענקי!!!!!!!!!
4. כל הככבוד לרב הרטמן ולשאר...
(2009-01-08 17:30:22)
המישכו לחזק חיילים יקרים...
5. הרב הרטמן
(2009-01-08 20:04:28)
ישר כח!!!על המסירות והיוזמות!


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן