קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מתגעגעים לנשיא הדור: רצף אירועים באשדוד
(יום חמישי, ז' תמוז תשס''ח)
את יום ההילולא ה-14 של הרבי, תושבי אשדוד לא ישכחו זמן רב, ברצף של אירועים כשאירוע רודף אירוע אין כל פלא: התוועדות עם הרב בנימין קליין מזכירו של הרבי, והראשון לציון הרב משה שלמה עמאר, פאנל מיוחד בהשתתפות הרב טוביה בלוי והרב שניאור גודמן, התוועדויות עם הרב זלמן גופין, והרב מיכאל טייב, ועוד לסיפור המלא
את יום ההילולא ה-14 של הרבי, תושבי אשדוד לא ישכחו זמן רב, ברצף של אירועים כשאירוע רודף אירוע אין כל פלא. לפנינו יומן מפורט משרשרת הפעולות השונות.

יום א' – כ"ו בסיוון: בית חב"ד המרכזי בעיר בראשות הרב שניאור גודמן קיים התוועדות הכנה לרגל ג' תמוז. המשפיע הנודע הרב מיכאל טייב נענה לבקשה לבוא ולעורר את קהילת אנ"ש המתגוררת במקום. בכישרון דיבורו, ריגשו וחינו החסידי ריתק ר' מיכאל עשרות מאנ"ש ומקורבים משך שעות ארוכות.

יום ב' – ז"ך בסיוון: מדי שנה מארגנים זוג השלוחים לאזור י"א שבעיר הרב מרדכי והרבנית לאה לאופר כינוס נשים לציון יום ההילולא. בשנה זו ההתכנסות נערכה באולם הענק "בית יד לבנים" שעל יד עיריית אשדוד המקיימת בו את אירועה הרשמיים.

עם פתיחת הכנס שהונחה בידיו האמונות של הרב לאופר כבר הופיע במקום ראש עירית אשדוד מר צבי צילקר - וותיק ראשי הערים בישראל - שנשא נאום נלהב אודות הרוח וההשראה שהעניק הרבי לדורנו והעלה על נס את גודל פעולותיהם של השלוחים ברחבי העולם ועשייתם הרבה לחיזוק עם ישראל.

עם סיום נאומו המלהיב של ראש העיר, נקרא אל דוכן הנואמים אורח הכבוד של הערב הרב בנימין הלוי קליין שהגיע ארצה במיוחד עבור ערב זה. הרב קליין, שזכה לשמש בקודש משך שנים רבות כמזכירו של כ"ק אדמו"ר, שיתף את קהל הנשים בסיפורים משהותו בקודש פנימה. מאוחר יותר השתתף הרב קליין בפאנל מיוחד שהונחה בידי הרב לאופר בהשתתפותם של הרבנים טוביה בלוי ושניאור גודמן שיחד העלו זיכרונות מרגשים מימי האור.

הכנס ממשיך במופע מיוחד של הגברת מיכל לויטין כשעם סיומו מגיע אורח הכבוד הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון הרב שלמה משה עמאר. הרב עמאר נשא נאום מרגש במיוחד אודות גדלותו התורנית ופעילותו הרבה של הרבי לטובת עם ישראל. הכינוס נגמר בהקרנת סרט וידיאו מיוחד על הרבי, בסיומו עזבו מאות הנשים הנרגשות לבתיהם כשבידיהם מזכרת מיוחדת מהאירוע המיוחד.

את המשך הערב בילה הרב קליין בהתוועדות חסידית שהתקיימה ברובע ז' החרדי של אשדוד, בהשתתפות הרב זלמן גופין. להתוועדות ההיסטורית הגיעו קהל גדול של חסידים ואנשי מעשה שבאו להתעורר ולהתחזק יחדיו בתקנותיו של נשיא הדור. לבקשת הנוכחים נעתר הרב קליין והשיב על שורה ארוכה של שאלות משך זמן רב. רבים מהנוכחים בחרו ברב קליין שיעביר את מכתביהם לאהל הקדוש.

יום ג' – כ"ח בסיוון: לא רק אמריקה אינה שונה – צרפת גם היא אינה שונה. כשניחוח ההתוועדות המיוחדת של הרב מיכאל טייב עם ציבור אנ"ש באשדוד עדיין מורגש, הגיע שוב ר' מיכאל והפעם להתוועדות עם מקורבים יוצאי צרפת שזה מקרוב באו והתיישבו באשדוד. בהתוועדות התוססת שנמשכה זמן ארוך, הגיעו עשרות דוברי צרפתית ששמעו בשפה ובסגנון המוכר להם אודות הצורך להתקשר לנשיא הדור ועוד. בסיום ההתוועדות קיבלו רבים החלטות טובות ואף חתמו על פ"נ לרבי.

יום א' – מוצאי יום ההילולא ג' בתמוז: בקרב תושבי רובע ז' החרדי רגילים כבר למסורת הברוכה של הקרנת מראות קודש. למעלה משש שעות האיר המסך הענק את הרחבה שעל יד בית המדרש, וקטעי הוידיאו שהותאמו במיוחד לקהלים חסידיים משכו אליהם קהל רב שבמשך שעות הלילה התחלפו בו קרוב לאלף וחמש מאות איש. אלו התקבצו ביתר קלות גם לנוכח מרכזיותו של בית הכנסת המשתווה ל"זכרון משה" של ירושלים, או ל"איצקוביץ'" של בני ברק. לא היה אחד מהבאים ושבים, שלא נעצר לכל הפחות למספר דקות, גם אם השתייכו לחסידות כזו או אחרת, ציינו הם את געגועיהם לקולו של מנהיג הדור שהשמיע את דבר ה' ברמה.

דברי הרבי והשיחות הוכחו כאקטואליים בעסקם בנושאים העומדים על הפרק, והקהל חש כי רוחו של נשיא ישראל לא פגה רח"ל והרבי מנהיג את עמו גם היום הזה.

| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. אשדוד מתעוררת לחיים
(2008-07-10 14:29:03)
כל הכבוד!

למשפחות-
גודמן, לאופר, פרידמן, גלבשטיין הפועלים בעיר
2. ישר כח גדול
(2008-12-19 01:35:15)
מי יתן ותמשיכו בדרככם הנהדרת בהפצת חסידות חב"ד כפי שביקש הרבי
ונזכה לביאת המשיח בקרוב ממש אמן


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן