קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|חרדים מחוץ לתחום
(יום חמישי, ט''ו אדר תשס''ח)
ח"כ הרב משה גפני חשף בפני חברת ועדת החינוך של הכנסת הנחיה של סגנית הממונה על התקציבים באוצר למשרד החינוך הקובעת כי ההסכם החדש שגובש בין משרד החינוך למרצים באוניברסיטאות ובמכללות להוראה לא יחול על המכללות להוראה החרדיות ■ והנימוק? אין נימוק. במסמך קובעת סגנית הממונה על התקציבים כי ההסדר חל על כולם למעט החרדים. כלומר: על כל המכללות להוראה של הזרם החילוני, הדתי לאומי ורק לא על המכללות החרדיות לסיפור המלא
יעקב ריבלין, 'בקהילה'

יציאות רעשניות של ח"כ הרב משה גפני מדיוני ועדה זו או אחרת בכנסת הן מחזה בהחלט לא נדיר של הח"כ הססגוני. אבל לפחות לדרמה של יום שלישי השבוע הייתה הצדקה אמיתית ומלאה. המסמך שחשף ח"כ גפני באופן בלעדי (תתפלאו, גם אצל הח"כים ולא רק בעיתונים החרדים יש נטייה להתהדרות בבלעדיות) בפני חברת ועדת החינוך של הכנסת הוא באמת החוצפה בהתגלמותה.

תוכנו של המסמך הוא הנחיה של סגנית הממונה על התקציבים באוצר למשרד החינוך הקובעת כי ההסכם החדש שגובש בין משרד החינוך למרצים באוניברסיטאות ובמכללות להוראה לא יחול על המכללות להוראה החרדיות.

והנימוק? אין נימוק. במסמך קובעת סגנית הממונה על התקציבים כי ההסדר חל על כולם למעט החרדים. כלומר: על כל המכללות להוראה של הזרם החילוני, הדתי לאומי ורק לא על המכללות החרדיות.

האם יש הבדלי סטטוס חוקיים בין המכללות החרדיות ובין עמיתותיהן במגזר הדתי לאומי? מבדיקה שערך ח"כ גפני, אליה צרפנו גם בדיקה משלנו, עולה כי בניגוד לחינוך היסודי החרדי או התיכוני מעמד המכללות להוראה החרדיות הוא מקביל לחלוטין לכל מכללות ההוראה האחרות בישראל. למעט האוניברסיטאות להן מעמד אקדמי משלהן.

ואכן בדיון שהתפתח בוועדה לא ידעו נציגי משרדי החינוך והאוצר לתת טעם למכתב המוזר. גפני יצא בטריקת דלת מהדיון, אך ל'בקהילה' נודע כי קודם לכן הוא קיבל פנייה מבכירים במשרד האוצר שלא להעלות את המכתב המביך לדיון פומבי תוך הבטחה לדון בו מחדש. גפני החליט אחרת, אך בכל מקרה המכתב יידון מחדש בצמרת האוצר.


תלמידות 'בית חנה' בצפת ● משמאל: המסמך שחשף ח"כ משה גפני
תלמידות 'בית חנה' בצפת ● משמאל: המסמך שחשף ח"כ משה גפני


המכתב שחשף ח"כ משה גפני
המכתב שחשף ח"כ משה גפני | הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן