קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|אנגליה: חסיד חב"ד בערב ההצדעה של המלכה
(יום חמישי, ט' כסלו תשס''ז)
מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, ערכה אמש ערב הצדעה לקהילה היהודית במדינה במלאות 350 שנה לחידוש פעילותה של הקהילה בממלכה. בערב השתתפו כ-150 נציגים בולטים של הקהילה היהודית  "אני חושב שליהודים היום יש מקום של כבוד בחברה הבריטית, והרב הראשי נתפס אפילו בעיני מי שאינם יהודים כקול המצפון", סיפר ל-nrg מעריב הרב הרשל גליק שהיה בין המוזמנים. "אירוע כזה שהמלכה מקיימת, כשהיא בעצמה בתפקיד המארחת, מבטא רחשי כבוד והערכה לקהילה היהודית   לסיפור המלא
מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, ערכה אמש ערב הצדעה לקהילה היהודית במדינה במלאות 350 שנה לחידוש פעילותה של הקהילה בממלכה. בערב השתתפו כ-150 נציגים בולטים של הקהילה היהודית - בהם מנהיג המפלגה השמרנית לשעבר מייקל הווארד והלורד אנדרו סטון שמעורב בפרויקטים שונים לקירוב בין ישראלים לפלשתינים - הגיעו לארמון סנט ג'יימס בלונדון ונהנו מכיבוד כשר למהדרין.

בטקס לא נישאו נאומים, אך המלכה עברה באופן אישי בין המוזמנים וקיימה עימם שיחות. למרות שהקהילה היהודית מונה רק כ-350 אלף איש היא מעורבת בפעילויות השונות ברחבי הממלכה הבריטית, החל מפוליטיקה ועסקים ועד לתחומי הבידור.

"אני חושב שליהודים היום יש מקום של כבוד בחברה הבריטית, והרב הראשי נתפס אפילו בעיני מי שאינם יהודים כקול המצפון", סיפר ל-nrg מעריב הרב הרשל גליק שהיה בין המוזמנים. "אירוע כזה שהמלכה מקיימת, כשהיא בעצמה בתפקיד המארחת, מבטא רחשי כבוד והערכה לקהילה היהודית. זהו איתות לחברה ולקהילות הבריטיות כולן על מקומה של הקהילה היהודית היום בבריטניה, והוא מבטא הערכה לתרומה החשובה של יהודים לכל המגזרים בחיי הקהילות בבריטניה".

nrg
המלכה באירוע (צילום: איי-פי)
המלכה באירוע (צילום: איי-פי)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. יפה כוח הבן!
(2006-11-30 22:29:38)
כולם זוכרים איך אביו של הרשיל גליק, השליח הנודד הרב יצחק ע"ה גליק נסע לספרד בשליחותו האישית של הרבי להודות על פעילותיו וחגיגות שהפעיל בשנת 850 להרמב"ם, אינו חידוש שגם בנו, ההולך בדרכיו, נפגש עם המלכה, ובוודאי ובוודאי הרבי נהנה ומתגאה.
יג - ספרד
2. להעורך: תיקון לשון
(2006-12-01 02:04:30)
להעורך - נא לתקן כדלהלן
כולם זוכרים איך אביו של הרשיל גליק, השליח הנודד הרב אברהם יצחק ע"ה גליק נסע לבירת ספרד בשליחותו האישית של הרבי להודות למלך ולמלכת ספרד על הפעולות וחגיגות שהפעילו בשנת 850 להרמב"ם, אינו פלא שגם בנו, ההולך בדרכיו, וביתר שאת, נפגש עם המלכה דמדינתו, ובוודאי ובוודאי הרבי נהנה ומתגאה בו כמו באביו ז"ל.
יג - ספרד


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן