קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|שפילברג ריגש את יהודי אוקראינה בהקרנת סרטו החדש
(יום ראשון, ל' תשרי תשס''ז)
הבימאי היהודי הנודע סטיבן שפילברג הפיק סרט חדש על שואת יהודי אוקראינה, ובשבוע שעבר נערכה הקרנת הבכורה של הסרט בקייב ■ בתום הקנת הסרט ערכו המילאירדר היהודי מר ויקטור פינצוק מראשי הקהילה היהודית בעיר דנייפרופטרובסק והרב שמואל קמינצקי רב העיר ושליח חב"ד בעיר קבלת פנים וארוחת ערב חגיגית בהשתתפות נשיא אוקראינה ויקטור יושנקו, ראש הממשלה ויקטור ינקוביץ, רבה של אוקראינה הרב עזריאל חייקין, ואורחים רבים נוספים  ■ "אם אתם רוצים שיהיה המשך ליהדות אוקראינה - עליכם לחזור לשורשים", קרא בהתרגשות שפילברג  לסיפור המלא
הבימאי היהודי הנודע סטיבן שפילברג הפיק סרט חדש על שואת יהודי אוקראינה, ובשבוע שעבר נערכה הקרנת הבכורה של הסרט בקייב. יצויין, כי רבים ממשפחת "בית הרב" וחסידי חב"ד רבים נהרגו בזמן השואה על אדמת אוקראינה.

בתום הקנת הסרט ערכו המילאירדר היהודי מר ויקטור פינצוק מראשי הקהילה היהודית בעיר דנייפרופטרובסק והרב שמואל קמינצקי רב העיר ושליח חב"ד בעיר קבלת פנים וארוחת ערב חגיגית בהשתתפות נשיא אוקראינה ויקטור יושנקו, ראש הממשלה ויקטור ינקוביץ, ואורחים רבים נוספים.

פינצוק, עומד בראש קרן לעזרה וחינוך התומכת בשלוחי חב"ד ובקהילות היהודיות באוקראינה. ידידו האישי הרב שמואל קמינצקי הינו איש הקשר בין הקרן לקהילות היהודיות. 

ארוחת הערב החגיגית שהיתה כשרה למהדרין, והרב קמינצקי סיפר לשפילברג על פעילות שלוחי חב"ד באוקראינה. האורח התרגש וסיפר כי בצעירותו, בעת שהתגורר באריזונה, התכחש ליהדותו, אך לאחר שהבין שהוא רוצה שיהיה דור המשך ליהודים - החליט להתחבר ליהדותו.

"אם אתם רוצים שיהיה המשך ליהדות אוקראינה - עליכם לחזור לשורשים", קרא בהתרגשות שפילברג בפני האורחים ואנשי התקשורת הרבים שנכחו באירוע.

הרב שמואל קמינצקי אמר כי מזה 17 שנה שהוא מכהן כשליח חב"ד בדנייפרופטרובסק ומעולם לא שמע כזה נאום שהשפיע כה רבות על יהודים.

במפגש השתתף גם רבה של אודסה ודרום אוקראינה הרב אברהם וולף שמשפחתו של שפילברג במצואה מאודסה.

הרב קמינצקי ורעייתו חנה מארחים את הבימאי סטיבן שפילברג
הרב קמינצקי ורעייתו חנה מארחים את הבימאי סטיבן שפילברג


המילאירדר היהודי מר ויקטור פינצוק (משמאל) עם סטיבן שפילברג
המילאירדר היהודי מר ויקטור פינצוק (משמאל) עם סטיבן שפילברג | הסר תמונה

ראש ממשלת אוקראינה ויקטור ינקוביץ עם סטיבן שפילברג
ראש ממשלת אוקראינה ויקטור ינקוביץ עם סטיבן שפילברג | הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. וחב"ד הוזכרה בסרט?
(2006-10-22 13:08:09)
ישיבות , בתי כנסת, חסידיים של חב"ד שהושמדו בשואה או ניצלו מהשואה הוזכרו בסרט?
2. ל1
(2006-10-23 07:29:32)
ואם לאו אסור להשתמש בזה לקרב יהודים?
3. אשריך הרב קמניצקי
(2006-10-23 14:28:46)
מדהים לראות את הרב קמניצקי בתפארתו ..דומני ששנים רבות הרב קמניצקי פעל פועל ויפעל והביקור הזה רק מעיד שראו כל גויי הארץ כי שם ה" ניכר עליך...עלה והצלח ..י.א
4. האור החיובי שבסרט
(2006-10-23 14:35:11)
דומני שהאור החיובי שבסרט ובמפגש הוא שמוציא הסרט מתקרב ליהדות ובמוסגים שלו הוא השתדל להנציח את מה שאסור לשכוח והוא עשה מעשה טוב והדבר הגדול זה שהוא בשיא הזינוק והפרסום בא לבית הרב ואין לך הנצחת הנקודה היהודית גדולה מזו ואין ספק שבזה הוא הדליק הרבה ניצוצות יהודים...ולך מספר 1 1 1 1 אם הוא שכח להזכיר את חבד אז תשלים את החסר...מה גם שאין לך הזכרת חבד יותר מהמופע העולמי הזי זחבק את כל אוקראינה בפרסום ואשרי הרב קמניצקי שמעיר את עיר המלך
5. kol hakavod
(2006-10-23 18:55:44)
kol hakavod
shmulik
6. איפה החינוך?
(2006-10-24 03:14:49)
בתור בוגר מוסדות חבד בכפר חבד לא דיברו איתנו ולו פעם אחת על השואה. גדל דור שלם ששואה מבחינתו זה אסור לעמוד בצפירת יום הזיכרון.נעשית פה טעות חמורה ביותר,הרי הסיבה שלא מעלים את הנושא, כדי שלא ישאלו שאלות שאין עליהם תשובות.זו לא הדרך להתמודד עם זה,חבל כואב הלב לדבר עם ילדים ונוער בכפר ולשמוע שאין להם שמץ של מושג על השואה,הרי נשחטו ונשרפו חיים רבנים בתוך בתי כנסת כשהם אוחזין ספרי תורה,מערכת החינוך בכפר יכולה להכין תוכנית חינוך על השואה,עם תכנים שמתאימים לנו ,בבקשה תחשבו על זה בכובד ראש,ילד יהודי חייב להכיר את עברו.
7. באמת לא מזכירים במוסדותינו את השואה מעבר לכך ש.. לא לעמוד בצפירה..
(2006-10-25 17:05:13)
וחבל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8. ואולי...
(2006-10-27 10:21:51)
ואולי בעקבות כתבה זו ירים מישהו את הכפפה , יחקור ויפרסם את דעתו של הרבי לגבי לימוד, חקר השואה, הפקת לקחים מאירוע בסדר גודל של חורבן בית המקדש , מחוץ לזווית שכותב מר 10 היקר שעם אמירתו אני מסכים במאת האחוזים,

א מהתפוצות
9. בתמונה השניה
(2006-10-27 10:25:33)
האם ישנה כיפה על ראשו של מר ספילברג ?

ומה מחקו מאיזור האוזן של האדם שנראה בתמונה בין מר ספילברג למר ינקוביץ ?
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן