קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ספר חדש: "נסיעות ברכב עם הרב שטיינזלץ"
(יום שישי, ח' אלול תשס''ו)
ארתור קורצווייל בילה שני עשורים עם הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ). "רוב הזמן הזה נעשה ברכב שלי. אני ליד ההגה, והרב במושב האחורי עם מקטרת", מספר קורצוויל, מומחה לגנאלוגיה יהודית ומרצה לקבלה ■ השבוע הוא הוציא לאור את הספר "בכביש עם הרב שטיינזלץ" בו הוא משחזר את השיחות המרתקות בעת ביקוריו של פרשן התלמוד הנודע בניו-יורק ■ "הספר מראה את העומק והתבונה הלא-ביקורתית של הרב ואת כישוריו הגאוניים", נכתב בביקורת 'פובלישרס וויקלי'  לסיפור המלא

כשהספר "שלושה עשר עלי השושנה" הגיע לידי של ארתור קורצווייל הוא לא יכול להורידו ומצא את עצמו נדהם ומשתאה מהעומק וההבנה בתיאולוגיה יהודית של המחבר, הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ).

קורצווייל שלח מכתב הערצה נלהבת למשרדו של פרשן התלמוד הנודע אולם לא קיבל תשובה במשך שנה. הוא לא אמר נואש והרים טלפון למשרדו של הרב אבן-ישראל בניו-יורק. הוא אמר הציע להתנדב לקחת את הרב משדה התעופה ולהסיע אותו בעת מסע הרצאות בארה"ב.

מאז, לפי עדותו, קורצוויל החל מסע מרתק שנמשך שני עשורים עם שיחות על תחיית המתים, סבל, גמרא, קבלה, הורות ואפילו סמים.

השבוע, קורצווייל כינס את כל הזכרונות שלו בספר בשם "בכביש עם הרב שטיינזלץ: 25 שנה של נסיעות לפנות בוקר, פגישות מעוררות מחשבה ושיחות ממריצות עם איש של תבונה". בן 304 דפים, הספר יוצא לאור בהוצאת "ג'וסיי באס".

כמדען, סקפטיקן ואיש אמונה

קורצווייל מרצה על קבלה וחיבר ספרים על חקר שושלות יוחסין כמו "האנציקלופדיה של גנאלוגיה יהודית". במשך 17 שנה היה העורך הראשי של "מועדון הספר היהודי" ומאז "הגיע למסקנה אישית כי הספר האולטימטיבי עבורו הוא אבן-היסוד של התרבות היהודית - התלמוד בבלי", נכתב בביוגרפיה באתרו.

"הזמן הפרטי שעשיתי עם הרב שטיינזלץ נעשה ברובו ברכב שלי. אני הייתי מאחורי ההגה, והרב במושב האחורי מעשן את המקטרת שלו. כתבתי את הספר כדי לשתף אתכם בחלק מהרגעים ההם בתקווה שהם יזינו אתכם כמו שהם טיפחו אותי. אני מזמין אתכם להצטרך לנסיעה", קורצווייל כתב בהקדמה לספרו החדש.

בעידודו של הרב אבן-ישראל, קורצווייל היה המתאם של 'פרוייקט מעגל התלמוד' שעודד את יהודי ארה"ב ללמוד את הגמרא בקביעות. הספר החדש מתאר את פגישותיו של הרב אבן-ישראל עם רבו הרבי מליובאוויטש ואישים אחרים כמו שדרן הטלוויזיה היהודי-אמריקאי טד קופל.

לצד ציטוטים מספריו של הרב אבן-ישראל, קורצווייל משלב בין סיפורו האישי וסיפורו של הרב - החל מילדותו בבית חילוני, ניסיונותיו עם דתות מהמזרח, מציאת דרכו חזרה לחיק היהדות ועד להקמת 'המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים' במסגרתו חיבר את 'תלמוד שטיינזלץ' הידוע.

"החיבור מראה את הגישה הלא-ביקורתי, העומק והתבונה של הרב. כישוריו של שטיינזלץ כמדען, מתמטיקאי, סקפטיקן ואיש אמונה עזרו לקורצווייל לשנות את חייו ומשדל אותו לספר לקוראים לאצור את הגאונות של שטיינזלץ לעצמם", נכתב בביקורת על הספר ב'פובלישרס וויקלי'.

"בכביש עם הרב שטיינזלץ: 25 שנה של נסיעות לפנות בוקר, פגישות מעוררות מחשבה ושיחות ממריצות עם איש של תבונה", ארתור קורצווייל, 304 דפים, מו"ל: ג'וסיי באס, $16.47

לרכישת ודפדוף בספר מ'אמזון' - לחצו כאן
לאתר האינטרנט של קורצווייל - לחצו כאן

עטיפת הספר החדש שיצא לאור השבוע
עטיפת הספר החדש שיצא לאור השבוע | הסר תמונה

שער של הפרק הראשון בספר
שער של הפרק הראשון בספר | הסר תמונה

מחבר הספר ארתור קורצוויל, מרצה לקבלה וגנאלוגיה יהודית
מחבר הספר ארתור קורצוויל, מרצה לקבלה וגנאלוגיה יהודית | הסר תמונה

מדען, מתמטיקאי, סקפטיקן ואיש אמונה: הרב עדין אבן-ישראל בנאום בוושינגטון
מדען, מתמטיקאי, סקפטיקן ואיש אמונה: הרב עדין אבן-ישראל בנאום בוושינגטון | הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. יש את הספר בעברית?
(2006-09-03 17:48:06)
יש את הספר בעברית?
2.
(2006-09-03 18:09:42)
הרבי שינה את שם משפחתו לאבן ישראל ולא שטינזלץ


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן