קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כמעט אסון: טעו בדרכי הצפון - ונכנסו לשטח לבנון
(יום שלישי, כ''ט תמוז תשס''ו)

העיתון 'ידיעות אחרונות' מדווח על חסידי חב"ד שרצו לחלק ממתקים לחיילים בסמוך לאביבים, חצו את הגבול, ועוררו חשד כי מדובר במחבלים. "לפתע הגיח ג'יפ, החיילים ירדו ממנו עם רובים שלופים, הורו לנו לשכב על הריצפה ופתחו בירי באוויר" ■ גורם צבאי: בנס נמנע אסון. בצעירי-חב"ד (הממונים על הפעילות בצה"ל) הדגישו הבוקר כי הפעילות בקרב חיילי צה"ל צריכה להיות מתואמת עם המפקדים בשטח ■ לדיווח מגלי צה"ל


ביומן הבוקר של גלי צה"ל שודרה הכתבה הבאה:מיכה פרידמן : חב"ד, למי ששכח, ולעתים האנשים ההם שוכחים זאת, הם ראשי תיבות של חכמה בינה דעת. לא זה מה שאפיין כנראה בדיוק את אותם ארבעה צעירים חרדים החברים בתנועה הזאת, תושבי יסוד המעלה שהתכוונו להרים את המורל במוצבי צה"ל בצפון על ידי חלוקת פירות וארטיקים ללוחמים. פנייה אחת לא נכונה והשטח שלא ממש מסומן והחבורה מצאה את עצמה בצד הלא נכון של הגבול. החיילים כבר שלפו את כלי הנשק, מיהרו להבין שלא מדובר באנשי חיזבאללה ומה שיכול היה להוביל לאסון הסתיים למרבה המזל בכמה חיוכים נבוכים והתנצלויות מתחנת המשטרה. דניאל זילברשטיין, כתבנו, מביא את הסיפור.דניאל זילברשטיין : במשטרת צפת כבר התרגלו לדיווחים שהפכו לשגרה, אזעקות, קטיושות, שריפות ומה לא. אלא שאמש התקבלה שם שיחת טלפון די מוזרה.רפ"ק עמוס שמעוני : התקשרו אלינו מהצבא ואמרו שיש להם ארבע אזרחים שחצו את הגדר ורצים לעבר עמדת האו"ם שזה כבר מעבר לגבול  וביקשו שיגיעו לשם ניידות. הגיעו לשם. הצבא כמובן הוא שנכנס פנימה ורדף אחריהם ותפס אותם והביא אותם אלינו.דניאל זילברשטיין: אותם הבחורים שמתאר מפקד התחנה, רב פקד עמוס שמעוני, הגיעו לגבול הלבנון מיסוד המעלה, התיאור הראשוני אולי נשמע מאיים אבל הדבר הכי דומה לרובה שהחזיקו בידם היה בננה והתחמושת היחידה מחסנית של ארטיקים.ערן כהן: כבר מיום שישי אנחנו עושים את פעילות ורוקדים עם החיילים ושמחים איתם והיום כנראה בלי לשים לב אולי, כך אתם אומרים,  שחרגנו מהגזרה.
דניאל זילברשטיין : ערן כהן, אמנם נשמע מחוייך, אבל ברגעים הראשונים הוא וחברו עינב וספי נתקלו בלובש מדים עם נשק דרוך.ערן  כהן: כשהוא כיוון אלי בטח, הוצאתי לו את הכובע שהוא יראה שאני משלו. ירדנו מהאוטו, אמרנו נשכב, נשים ידיים על הראש, נשכבנו עם ידיים על הראש והם הבינו שאנחנו משלנו והוא משלנו וברוך השם.דניאל זילברשטיין: בשורה התחתונה ארבעת החברה מיסוד המעלה למדו את הלקח ויזהרו בפעם הבאה. אבל האם זה אומר שהם חוזרים הביתה ממש לא.* : אנחנו מתכוונים לחזור על הנוהל של כמובן להביא לחיילים עוד ארטיקים ולהניח תפילין ולשמוח איתם, לחזק אותם, להעלות להם את המורל.
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. איזה אומץ!!!!!
(2006-07-25 20:18:58)
כל הכבוד!!!!!
2. מטורפים !
(2006-07-27 07:30:55)

א
מהתפוצות


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן