קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מיוחד: ח"כ רביץ מספר על 'יחידויות' מרתקות עם הרבי
(יום ראשון, כ''ט סיון תשס''ו)
חבר-הכנסת הרב אברהם רביץ ('דגל התורה') סיפר אמש (מוצאי-שבת) בתוכניתו של ר' אורי רווח על ארבעת ה'יחידויות' עם הרבי שאחת מהן נמשכה למעלה משעה  שאלתו בנוגע לרבני גרוזיה שעלו לישראל, הצעת הרבי שיגדל זקן, דבריו של הרבי על הנהגה חסידית וסיפורים נוספים סיפר במהלך הראיון  וגם: דעתו על 'ההתכנסות' ("גדולי התורה לא מתלהבים") ועל יחסי ליטאים-חסידים ("למדנו יחד בישיבה")  לסיפור המלא

להאזנה לראיון המרתק: לחצו כאן
מראיין: אורי רווח, 'מורשת'

"זכיתי להיות אצל הרבי מליובאוויטש ארבע פעמיים ב'יחידות'. היו אלה פגישות מיוחדות. אני זכיתי להיות 'ביחידות' מפאת שהייתי איש ציבור בלבד. ייצגתי את המאבקים שהיו אז במדינת ישראל, ואף ייצגתי את ארגון 'יד-לאחים'. היו הרבה שאלות שעמדו על הפרק. לא רבים יודעים, אבל בארגון 'יד לאחים' היה גוון מעורב: בני תורה של הישיבות הכלליות וגם חסידי חב"ד שכמה מהם עמדו בראש הארגון.

"כשנסעתי לאמריקה לשליחות, הרגשתי צורך לשאול כמה שאלות עקרוניות. למשל, הייתה לנו שאלה: מה אנחנו עושים עם העלייה הגרוזינית; האם ליצור רבנות אצמעית שלהם, או לצרף אותם למערך של הרבנות הראשית של ישראל. זו הייתה שאלה לא פשוטה. חלק מהרבנים שבאו מגרוזיה היו חסידי חב"ד ולכן חשבתי שמן הראוי לשמוע מה אומר האדמו"ר מליובאוויטש".

לימוד חסידות

"כל 'יחידות' ערכה למעלה משעה. באחת ה'יחידויות' הוא דיבר איתי על לימוד חסידות ועל התנהגות חסידית. הייתי באותם ימים תלמיד ישיבת 'חברון'. כשהרבי התחיל לדבר איתי על לימוד חסידות, אמרתי לו שאנחנו לומדים ספרי יראים, ספרי מוסר, 'שערי תשובה' וכולי והוספתי שהרי בסופו של דבר, המטרה - לחזק את יראת שמים, אז בישיבות שלנו עושים זאת בדרך אחרת.

"בהמשך, דיבר הרבי על הזקן ואמרתי לו שזה לא חלק מהוויה שלנו. זה לא מחזק את היראת שמים ולא מפריע, אמרתי והוספתי כי שמעתי שבחב"ד מדברים על הזקן שזה עניין צינורות הקדושה ואני לא מבין את הדברים האלה. הרבי חייך והשיחה נמשכה".

עברו שש שנים. הרב רביץ נכנס שוב אל הרבי ל'יחידות'. הפעם עם חתימת זקן. "כשהרבי ראה אותי", מספר רביץ, "אורו פניו והוא חייך. כשהתחלנו לדבר, אמרתי לו שגידול הזקן לא נעשה בעקבות בקשת הרבי, אלא בגלל הוראת הצבא שקבע: או לגלח מידי יום את הזקן, או להשאיר לגמרי. בחרתי באופציה השניה. והרבי המשיך לחייך.  

"ב'יחידות' זו, הפעלתי נורא מהזיכרון של הרבי שלמרות שעברו על פניו רבבות אנשים, הוא זכר את שיחתנו".

השידוך התבטל

בפעם אחרת שנסע רביץ אל הרבי, הוא שאל לגבי בחורה מצרפת - אותה קירב - שעמדה להינשא וביקשה ממנו לשאול את הרבי, האם השידוך שהוצע בסדר. "הרבי ענה", מספר רביץ "שאם זה בשביל להישאר בצרפת - אז זה לא טוב.

"כשחזרתי לארץ-הקודש, שמעתי שהאירוסין מתקיים באותו יום בביתי והחלטתי לא לומר דבר בכדי לא לפגוע בשידוך. מספר ימים לאחר-מכן היא נסעה לצרפת, שם הייתה אמורה להתחתן. ימים ספורים לאחר מכן, התבטל השידוך".

בהמשך הראיון, דיבר רביץ על תוכנית ההתכנסות, על יחסי ליטאים-חסידית ועוד.הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. נאה דורב ו........נ א ה מקיים
(2006-06-26 20:54:19)
כמו שאמר החייל ר דור פישמן על הרב הצבאי, נאה דורש ונראה מקיים.
איפה רביץ היום עם הכבוד לרבי ולחב"ד.


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן