קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|חברי אגודת חסידי חב"ד בחבר העמים בדרכם למוסקבה
(יום חמישי, י''ב טבת תשס''ו)

"הזדעזענו מהתקיפה הנפשעת נגד אגודת חסיד חב"ד במדינות חבר העמים, ונגד היהודים שהיו בעיצומה של תפילת ערבית בבית הכנסת במוסקבה. אנו מצטרפים לגינוי מעשה האיבה, ושולחים את איחולינו ותפילותינו להחלמת פצועי הארוע", כך נמסר בהודעת אגודת חסידי חב"ד במדינות חבר העמים. בין הנפגעים בתקיפה הקשה היו הרב יצחק קוגן, חבר הנהלת אגודת-חסידי-חב"ד שהעיד בחודש אפריל האחרון בוועידת הלסינקי על מאמצי חב"ד להשיב את אוסף ספריית שניאורסון ממוסקבה לספריית חב"ד בניו-יורק. לצידו של הרב קוגן חברים באגו"ח הרב יוסף-יצחק אהרונוב מנהל, הרב ברוך-שלום בער לוין, והרב שלמה קונין.

יצויין, כי זו אינה ההתקפה הראשונה של אלימות במטה הראשי של אגו"ח ובבית הכנסת שמצוי לא הרחק מהקרמלין ברחוב בלשייא ברונייא. בחודש ניסן תשנ"ב, בית הכנסת הותקף באש באמצע הלילה בו בזמן ששהו בו ראשי אגו"ח ומאז ארעו בו מספר פיגעוים אנטישמיים. "מעשה האיבה שארע אמש רק מחזק את החלטתנו האיתנה להמשיך ולבצע את שליחות הרבי בברית המועצות לשעבר. אנו נכפיל את מאמצינו להביא לידי שחרור כתבי הקודש שבאוסף שניאורסון ולא נשקוט ולא ננוח עד שאילו יוחזרו לבעליהם החוקיים בארה"ב", אומרים באגו"ח.

הרב אברהם ברקוביץ מהפדרציה של הקהילות היהודיות של חבר העמים משקיע מאמצים מרובים להביא מזור וטיפול הולם לנפגעים בתמיכתו של לב לבייב. רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזר עומד בקשר רצוף עם גורמים במשטרה על מנת להוציא את הצדק לאור.

בית הכנסת 'בלשייא ברונייא' שעה קלה לאחר האירוע
בית הכנסת 'בלשייא ברונייא' שעה קלה לאחר האירוע

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן