קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|תל-אביב: שמחת-תורה בעיצומו של 'אלול'
(יום שלישי, י''ט אלול תשס''ג)
אם ברחובות ליובאוויטש הורגשה בימים אלו אוירת אלול הרי שברחובות תל-אביב הורגשה אמש (שני) אוירה של שמחת-תורה. אלפי תושבים היו עדים למחזה מפעים ומרגש כאחד. תחת חופה מהודרת ובליווי תהלוכה מפוארת, שבראשה צעדו ילדי תלמוד-תורה חב"ד בעיר וחיילי צבאות השם מכפר-חב"ד כשתופים בידיהם, הובל בגאון ספר-תורה חדש לישיבת חב"ד "חזון אליהו".
התהלוכה שיצאה מביתו של ראש-הישיבה, הרב מאיר-אריה שמרלינג לוותה אף על ידי הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב ישראל-מאיר לאו שהתקשה להסתיר את התרגשותו נוכח המחזה הנדיר: מאות אברכים ותלמידי ישיבות כשבראשן תלמידי ישיבת "חזון אליהו" המעטירה מפזזים בעוז במרכז רחובות אבן-גבירול והנביאים הסואנים כשהמשטרה וכוחות הביטחון סוגרים את התנועה למשך שעה ארוכה בכדי לאפשר את צעדת התהלוכה.בטרם יצאה התהלוכה לדרכה סיימו שלוחי הרבי לשכונות העיר, חשובי חסידי חב"ד, תלמידי וראשי ישיבת חב"ד ורבני העיר את כתיבת האותיות האחרונות. על המסיימים נמנו גם הרב משה אשכנזי, רב קהילת חב"ד; הרב אברהם הלפרין, מו"צ קהילת קוז'ניץ; הרב משה זנדר, מו"צ קהילת גור; הרב שלמה דיכובסקי, חבר ביה"ד הרבני הגדול שניצל את המעמד להביע את התפעמותו מפעולותיהם הברוכות של אנשי חב"ד בתל אביב המהווים מגדלור תורני המשפיע מאורו על העיר כולה, כאשר את את האותיות האחרונות מסיים לכתוב הרב יוסף גרליצקי, רב מרכז תל-אביב והשליח הראשי לעיר.בתום התהלוכה המרגשת הגיעה הכבודה ליעדה – בית ישיבת חב"ד "חזון אליהו", שם נכונה להמוני החוגגים שתיה קרה ומיני תרגימה למען יאגרו כוחות לקראת ההקפות המסורתיות.הימים שמח"י אלול עד ראש-השנה הם הימים בהם על האדם להשלים את החסר בפעילות חדשי השנה באופן של יום לחודש. היום, אמר לי אחד החוגגים, הוא היום בו עלינו לתקן את חודש תשרי. אני לא יודע אם עבודת השמחה של שמחת תורה היתה צריכה תיקון, אבל אם כן ברור לי שהההקפות שהתקיימו פה בישיבה עם כניסת הספר היה בהם בכדי למלאות חסר של כמה שמחות תורה יחד.לאחר ההקפות הסוערות התיישב הקהל הרחב לסעודת מצוה חגיגית שהונחתה בטוב טעם על ידי משפיע הישיבה הרב שניאור זלמן כהן שבפתח דבריו עמד על מעלת היום – ח"י אלול, על החידושים שפעלו הבעש"ט ואדה"ז בעולם וקישר זאת לחשיבות שבהכנסת ספר תורה.

הס מושלך בקהל עת אל המיקרופון מוזמן האדמו"ר מוואסלוי שנמנה על טובי ידידי מרכז חב"ד ליובאוויטש בתל-אביב."אינו דומה ספר התורה שנכנס לישיבת חב"ד, לספרי התורה שנכנסים לשאר בתי הכנסיות כאן, לא רק שקוראים ממנו, אלא גם לומדים אותו והופכים את המקום לקרן אור לכל העיר", אמר האדמו"ר וקרא לקהל להוסיף בלימוד התורה.בהמשך המעמד דיברו אף הנגיד מר יצחק זרנגין אשר תרם את הספר לעילוי נשמת אביו מר רבי שמעון זרנגין ז"ל, הרב שמרלינג, הרב גרליצקי והרב משה לנדא, רבה של בני-ברק, שנשא מסה מאלפת בענין המלחמה התמידית המתנהלת בין הנפש האלוקית לנפש הבהמית.בסיום החגיגה הודה המנחה הרב כהן למנהל הישיבה המסור, הרב לוי וולף אשר אירגן את החגיגה וברכו בברכת הצלחה לרגל מעברו למגורי קבע בתל-אביב.לאחר ברכת המזון התקיימה התוועדות עם משפיע הישיבה הרב שניאור-זלמן כהן ועוד רבים מאנ"ש ותלמידי התמימים. ההתוועדות נמשכה עד השעות הקטנות של הלילה, ח"י אלול חי בתל-אביב.

רב קהילת חב"ד בתל-אביב, הרב משה אשכנזי בתהלוכה * צילומים: איל דקל
רב קהילת חב"ד בתל-אביב, הרב משה אשכנזי בתהלוכה * צילומים: איל דקל| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. כל הכבוד
(2003-09-16 20:01:30)
כל הכבוד
2. Eirgun Gag
(2003-09-16 21:27:42)
GOIG UMOGOIG


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן