כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל ● פרויקט יומי
במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, COL משיק פרויקט מיוחד, במסגרתו נסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד בעוד כחודש ימים) כינוס משנה אחרת. הסיקור יספק הצצה להתפתחות כינוס השלוחים העולמי - מאז ועד היום. מה השתנה? כינוס השלוחים: כך הכל התחיל

(יום שני, ג' חשוון תשע''ד)
כתב COL

כינוס השלוחים הראשון שנערך במתכונת דומה לכינוס שנערך היום, היה בשנת תשד"מ. היה זה כינוס השלוחים הראשון שנערך בימים הסמוכים לראש-חודש כסלו. בשנה זו 'הכינוס העולמי', כלל שלוחים מרחבי ארצות-הברית בלבד.

כתב השבועון הטרי 'כפר חב"ד' בשכונת קראון-הייטס באותם ימים, נ. בן-צבי, מדווח על "דיונים מרתוניים שנמשכו למעלה מ-20 שעות ואשר הקיפו את מכלול הנושאים של החיים היהודיים בארה"ב".

מרבית הדיונים הוגדרו כ"חסויים" ורק מעט מהתוכן נחשף לשאר החסידים.

בתיאורו מספר נ. בן צבי על שיחה מיוחדת שנשא הרבי בשבת פרשת תולדות שהיתה שבת מברכים, במיוחד עבור השלוחים.

בסיומה של השיחה, נתן הרבי בקבוק משקה למארגני הכינוס.

"עם סיומה של ההתוועדות", מדווח הכתב, "החלו השלוחים מסתודדים בינם לבין עצמם כאשר ארשת פניהם מעידה על אושר, שמחה וחדוה".

שלוחים שנכחו באותה שיחה מיוחדת סיפרו שהם זכו לשמוע מהרבי כיצד אמורה להתנהל עבודת השליחות שלהם.

הכינוס לא כלל נאומי אורחים, תורמים או הפקות מרהיבות. הנאומים שנישאו בכינוס השלוחים העולמי הראשון היו "חזרה" של הרב יואל כהן על שיחה שנאמרה בשבת, נאום של הרב שלום פוזנר מפיטסבורג, השד"ר שמואל דוד רייטשיק ומטעם ה'מרכז לענייני חינוך' נשא דברים המזכיר הרב חדקוב.

השלוחים שהשתתפו בכינוס הראשון, ולא היו מודעים למסורת שנולדה זה עתה סיפרו בסיפוק לאחר סיום הכנס שהם מרגישים כאילו 'נולדו מחדש' ומעכשיו ישתדלו יותר ויצליחו יותר בעבודת השליחות.


הכינוס בשנת תשד"מ
הכינוס בשנת תשד"מ

תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו