אברהם פריד סוגר מעגל בסיום הרמב"ם ב'יד אליהו'
בחודש ניסן תשמ"ה עמד על בימת בנייני האומה אברך צעיר והנעים בקולו את מעמד סיום הרמב"ם הראשון, שנערך בבנייני האומה ● זו היתה הופעתו הראשונה של אברהם פריד בארץ, ומאז דרך כוכבו והוא נעשה גדול הזמר החסידי בימינו ● בעוד כשלושה שבועות יסגור פריד מעגל וינעים בשירתו את המעמד הענק של סיום הרמב"ם השלושים, בהיכל 'יד אליהו' בתל-אביב לסיפור המלא
(יום שישי, כ''ב אדר תשע''ב)
הערב נודע כי ענק הזמר החסידי אברהם פריד ינעים בשירתו את המעמד הגדול של סיום המחזור ה-30 של 'הרמב"ם היומי', שיהיה בהיכל "יד אליהו" בתל-אביב ביום שני, י' בניסן.

האירוע מאורגן על-ידי מטה הרמב"ם שעל-יד צעירי-אגודת-חב"ד, ויפארו אותו גדולי התורה והחסידות, אדמו"רים, רבנים, ראשי-ישיבות, ואישי ציבור מכל החוגים.

לאברהם פריד תהיה זו סגירת מעגל מרגשת, שכן הופעתו הראשונה בארץ התקיימה בדיוק בחודש ניסן תשמ"ה, במעמד סיום הרמב"ם הראשון, שנערך בבנייני האומה בירושלים.

במעמד המיוחד השתתפו גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות, ובראשם כ"ק האדמו"ר מגור, בעל 'לב שמחה' זצוק"ל. לצידו ישב ה'פני מנחם' זצוק"ל, שמילא את מקומו אחריו באדמו"רות גור. את הסיום ערך הגאון הרב יעקב לנדא זצ"ל, אב"ד בני-ברק.

פריד היה אז אברך צעיר, שעדיין לא הורגל לפזז על בימות, ו'טבילת האש' הזאת זכורה לו היטב. אולם כבר אז כבש את הקהל האלפים שמילא את האולם, ומכאן והלאה דרך כוכבו.

עכשיו הוא חוזר להנעים את סיום הרמב"ם ה-30, כשהוא בשיאו ובמלוא עוצמתו הקולית, ואין ספק שהקהל ייהנה משירה וזמרה יהודית אמיתית, לכבוד השמחה הגדולה על "גמרה של תורה", בסיום הרמב"ם.אברהם פריד בסיום הראשון. ארכיון: COL
אברהם פריד בסיום הראשון. ארכיון: COL

ה'לב שמחה' בסיום הראשון ולידו ה'פני מנחם'
ה'לב שמחה' בסיום הראשון ולידו ה'פני מנחם'

הלב שמחה ואדמו"רים בסיום הראשון
הלב שמחה ואדמו"רים בסיום הראשון

הקהל בסיום הרמבם הראשון
הקהל בסיום הרמבם הראשון

אברהם פריד בהופעת הבכורה בסיום הראשון
אברהם פריד בהופעת הבכורה בסיום הראשון

תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו