הרבנים הראשיים לישראל ביקרו בקזחסטאן
הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד ברוך לאו ביקרו בקזחסטאן, ועם הגעתם נערכה עבורם סעודת קבלת פנים • הרבנים הראשיים לא הפסיקו להביע את התפעלותם מהכנסת האורחים של חב"ד בעולם • לסיפור המלא
(יום חמישי, ב' חשוון )
הרבנים הראשיים לישראל ביקרו בקזחסטאן, ועם הגעת כל אחד מהרבנים הראשיים לעיר אסטנה, נערכה עבורם סעודת קבלת פנים.

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף שהגיע ביום שלישי נסע מהשדה אל המרכז היהודי והכיר מקרוב את הקהילה למחרת הגיע הרב הראשי לישראל הרב דוד ברוך לאו ואף הוא התקבל בסעודת התוועדות מיוחדת.

הרבנים נפגשים במשך היום בבית חב"ד בתפילות ובארוחות. התרגשות רבה אוחזת בקהילה מביקורם של אורחים רמי המעלה. הרב ישעי' אלעזר הכהן רבה של קזחסטאן והנגיד ואיש החסד מר אלכסנדר משקביץ, שאף בנה את בית הכנסת באסטנה, דואגים לרבנים באופן אישי ומלווים אותם בתפילות, בארוחות ובמשך הוועידה.

הרבנים הראשיים לא הפסיקו להביע את התפעלותם מהכנסת האורחים של חב"ד בעולם, ויוצאים מגדרם לראות איך גם כאן בקזחסטאן הכל מתנהל בצורה כה פתוחה, וכיצד שומרים על הגחלת היהודית בדאגה לכל יהודי בגשמיות וברוחניות.

יש לציין כי רבה של אסטנה הרב שמואל קרנאוח וזוגתו הרבנית יונית שיחיו עושים לילות כימים במסירות רבה במשך כל השנה ובחלקם גם הזכות הגדולה לארח את כולם באהבה וברמה שאין לה אח ורע, כאברהם ושרה במדבר השמם, ובעוז מצליחים להפריח השממה.


תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו