תשורה מיוחדת שתחולק בשמחת הנישואין של פינסקי-בלוי
שמחת הנישואין של החתן התמים מנחם מענדל והכלה חדווה פראדל (לבית בלוי) פינסקי, המתקיימת בערב יו"ד שבט, תעמוד בסימן "באתי לגני" ● מה שמעוררת עניין במיוחד היא התשורה המקורית שיזכו לה משתתפי השמחה: מדובר בתשריט גרפי מושקע של העץ המשפחתי של כל "שבעת הדורות" של הנשיאים עד לדור השביעי וה"באתי לגני" של דורנו ● במפה מופיעה רשת חזותית גרפית ענפה של קשרי המשפחה והיוחסין של משפחת נסיכי רבי לדורותיהם. בנוסף לכך, בצד השני של המפה מופיעים אבני דרך ונקודות ציון היסטוריות של כל "שבעת הנשיאים", כולל אירועים היסטוריים יהודיים וכלליים בעלי משמעות ● פרסום ראשוןלסיפור המלא
(יום רביעי, ח' שבט תשע''ח)


באתי לגני אחותי כלה

שמחת הנישואין של החתן התמים מנחם מענדל והכלה חדווה פראדל (לבית בלוי) פינסקי, המתקיימת בערב יו"ד שבט, תעמוד בסימן "באתי לגני".

המסר הועבר בצורה חזותית גם בלוגו שעל גבי ההזמנה, המעביר את המסר של הקשר שבין (שמותיהם של) החתן והכלה של השמחה למשפט המפורסם "באתי לגני אחותי לגני", כאשר חדי העין ואוהבי החידודים יבחינו ברמז שבמספר 986 המופיע ברקע של הלוגו שהוא הגימטרייה השווה של שמות בעלי השמחה עם הפסוק "באתי לגני אחותי כלה".

אך מה שמעוררת עניין במיוחד היא התשורה המקורית שיזכו לה משתתפי השמחה: מדובר בתשריט גרפי מושקע של העץ המשפחתי של כל "שבעת הדורות" של הנשיאים עד לדור השביעי וה"באתי לגני" של דורנו.

במפה מופיעה רשת חזותית גרפית ענפה של קשרי המשפחה והיוחסין של משפחת נסיכי רבי לדורותיהם.

בנוסף לכך, בצד השני של המפה מופיעים אבני דרך ונקודות ציון היסטוריות של כל "שבעת הנשיאים", כולל אירועים היסטוריים יהודיים וכלליים בעלי משמעות, וכן מופיעה מובאה תצריפית שמורכבת מתוך היגדים שמופיעים במאמר "באתי לגני" של קבלת הנשיאות די' שבט תשי"א, שמבהירים את דברי הרבי על חשיבותו של דור השביעי, ועל הדגש בכך שהוא "שביעי לראשון" ושהוא חלק משלשלת היחס שמשרה שכינה בארץ עד להבאת המשיח.

על הפקת התשורה עמלו צוות "חזק" הוצאה-לאור, שעליהם נמנים אבי הכלה ר' פרץ בלוי, בנו ר' יהודה לייב בלוי וחתנו ר' דוד כהן.
תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו