גילוי מרעיש ב'תשורה' של חתונת אוברלנדר-פורסט ● להורדה
 ב'תשורה' שחולקה בחתונת אוברלנר-פורסט, נחשף הקשר האישי שבין הגאון הרגאצ'ובי, בעל 'צפנת פענח', והחביבות שגילה כלפי הרבי, עד שבמכתב לאחד מידידיו, שכתב הגאון בימים שלפני חתונתו של הרבי ביום י"ד כסלו תרפ"ט, הזכיר את החתונה וגם הזמין אותו "לחתונת פרי צדיק נ"י לקים מצות כיצד מרקדין" ● להורדה
(יום שני, י''ד טבת תשע''ח)

הגאון הרגאצ'ובי, בעל 'צפנת פענח', מזמין אחד מידידיו הרבנים לחתונת "פרי צדיק" ה"ה כ"ק אדמו"ר.

רבות נכתב כבר על הקשר שבין הרבי זי"ע לבין גאון דורו הרגאצ'ובי מדווינסק, בעל 'צפנת פענח'. מתוך ההתכתבויות שביניהם נשארו שהרבי כתב לו בין השנים תרפ"ה-תרצ"ב. ואף כמה מתשובות הגאון למכתבי הרבי הגיעו לידינו. וגם קשר אישי היה ביניהם, כפי שהתבטא הרבי עליו: "הכרתי אותו... הייתי יוצא ובא אצלו...".

מהמכתב שהתפרסם עכשיו ב'תשורה' של משפחת אוברלנר-פורסט מתגלה עוד מעט מהקשר האישי שביניהם והחביבות שגילה כלפי הרבי, עד שבמכתב לאחד מידידיו, שכתב הגאון בימים שלפני חתונתו של הרבי ביום י"ד כסלו תרפ"ט, הזכיר את החתונה וגם הזמין אותו "לחתונת פרי צדיק נ"י לקים מצות כיצד מרקדין".

הגאון גם קישר את זה "עם ריקוד י"ט כסלו". וזה מגלה פן נוסף בדמותו החסידית של הגאון, עד כמה חשוב היה בעיניו יום י"ט כסלו, יום הגאולה של אדמו"ר הזקן בעל ה'תניא', הנקרא בפי חסידי חב"ד "ראש השנה לחסידות".

הגאון גם "חבר חרוז יפה אף נעים" לכבוד המאורעות הנ"ל, אמנם מקבל המכתב נסתפק ה"אם [חיברו] לכבוד החתונה או לכבוד החג די"ט כסלו".

המכתב לגאון, בתשובה על מכתבו הנ"ל, נערך על-ידי אבי החתן הרה"ג ברוך אוברלנדר, הרב ושליח הראשי בבודפסט בהונגריה, מחבר הספר 'ימים הראשונים' על הרבי, שחלק א הופיע באנגלית, ועומד להופיע בתרגום לעברית.

בנוסף לזה נמצא הרבה אגרות בפרסום ראשון שהרבי שלח למשפחות החתן והכלה שליט"א.

להורדת ה'תשורה': לחצו כאן 
בקובץ וורד: לחצו כאן
תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו