דיי ל'צארידי', דיי לקמפיינים כואבים: דואגים לעתיד הילדים • טור
"חסידי חב"ד – תתעוררו: פלוני אלמוני הלך לעולמו והשאיר יתומים. אין להם כסף למחייה גשמית, כעת עושים להם 'צארידי'...", מי לא ראה או שמע את המשפט הזה בשנתיים האחרונות? • כ-100 מבני-הקהילה החב"דית העולמית הלכו לעולמם בשנה האחרונה – מתוכם, רבים השאירו יתומים קטנים הזקוקים לתמיכה כספית • הגיע הזמן להרים את הכפפה - להניח את האמת בפרונט – ולדאוג לעתיד • כיצד תגרמו שלכם... זה לא יקרה? • לקריאת הטור המלא ולדיון גולשים >>>
(יום שני, י''ז חשוון תשע''ח)

מאת: מנדי זילברשטרום - COL

***

ב-12 חודשים האחרונים איבדה לצערנו הרב חסידות חב"ד העולמית כ-100 איש מבני-קהילתה - אנשים, נשים וטף – מכל רחבי תבל. מתוכם, כך עפ"י בדיקה בנתוני אתר COL, כ-35 % (לערך) השאירו יתומים קטנים וגדולים בביתם.

'יתומים' אלו, כוונתי היא לילדים שטרם נישאו, אשר נשארים תחת חסותם של האבא/אמא, שנשארו לצדם, ואשר ירצו לתת להם ככל שמשגת ידם – בגשמיות וברוחניות.

בשנתיים האחרונות, בהן אני עוסק כעורך באתרי חב"ד, אני נתקל אחת לתקופה (לצערי, קצרה יחסית) שוב ושוב בקמפיין "צארידי" – הזועק לנו מבעד למסך המחשב הנייח, הנייד, או לחילופין - בצלצולי הסלולרי של מוקדי ההתרמה.

לא, לא כוונתי למשפחות שנקלעו לחובות רבים עקב טיפולים בריאותיים להורה, או לילדם חלילה. לא כוונתי לקמפיינים ההתרמות הכספיות (1*4) עבור בתי חב"ד בבתי-רפואה, בקמפוסים, או עבור שלוחים בתבל – אלא עבור משפחות שאחד מ-2 קברניטי המשפחה (אבא או אמא) הלכו לעולמם, והשאירו אותם חסרי כל.

'קמפיין' זה, הינו מערך התרמה עבור משפחה כזו או אחרת, מקהילה חב"דית בדרום, מרכז או צפון הארץ, שלה ילדים שהפכו זה עתה ל'יתומים', והם צריכים כסף רב, שישמש אותם למזור גשמי במשך שנים רבות, עד אשר יעמדו על רגליהם ויתאוששו, חלקית לכל הפחות, מצרתם.

מדוע אנחנו מגיעים למצב כזה? האם אין פתרון? מדוע ילדי המשפחה שזה עתה קיבלו את הבשורה המרה - צריכים לראות את עצמם בפרסומת עצובה על-גבי מודעות שחורות וזועקות - כאלו ואחרות? מדוע בני-המשפחה צריכים להתבייש (לא שהם אשמים), בכך שאוספים להם כספים?

בשיחה בת 45 דק' שקיימתי השבוע עם יו"ר קרן 'יחד', הרב הלל הורביץ שיחי', מאנשי חברון – הוא שיתף אותי במחשבתו על המצב הקיים בחסידות חב"ד ועל יוזמתו אשר הצליחה פלאים במגזר ציבור הדתי-לאומי. וכך הוא מספר לי: "בקרן שבה אני עומד בראש, חברים כעת למעלה מ-21,000 משפחות במעגל גדול, מספר מרשים של יהודים שנמצאים באחדות שיתופית וציבורית – ממש כמו שכתוב: 'איש את אחיו יעזרו'.

ובכן, מהי קרן 'יחד'? נתחיל מהתחלה.

כאשר חלילה אחד מהורי המשפחה נפטר, ישנם הוצאות רבות. אך ברגע שימי השבעה מסתיימים להם, החברים, הידידים ובני-משפחה קרובים שתמכו ועזרו בשבוע הקשה, רובם נעלמים. מסלול החיים ממשיך בשגרתו. לשם-כך, הקים הרב הורביץ את ה'קרן' השיתופית, המהווה סוג של ביטוח עבור הילדים היתומים שנשארו בבית.

במילים קצרות: כל משפחה נרשמת לאגודה, ומשלמת בממוצע עד כ-60 ₪ לחודש, וזאת רק במידה ויש פטירה ח"ו. הווי אומר, אחד מכל החבורה – חלילה, הלך לעולמו והשאיר אחריו יתומים. "ישנם חודשים שאין נפטרים, ואין תשלום", כך עפ"י דבריו של יו"ר ה'קרן' הרב הורביץ. (מי שרוצה לקרוא ולדעת באריכות על היוזמה, יכול להיכנס לאתר ה'קרן', שם מופיע הפירוט המלא מ-א' ועד ת' ... לכניסה לאתר ה'קרן' – לחצו כאן!).

מה המשפחה מקבלת? כ-150,000 ₪ לכל ילד עבור הוצאות חתונה ולימודים. מתוכם, ניתן לבקש מה'קרן', ולקבל עד כשליש מהסכום (50,000 ₪) לכל ילד, עבור החיים הגשמיים – אוכל, ביגוד ועוד. (הכל כמובן בהשגחה צמודה של אנשי המקצוע, שבודקים את מצבה של המשפחה לעומק).

כמה אני צריך לשלם?

בואו ונבצע תרגיל חשבון פשוט. נניח, ואכן נשלם עד כ-60 שקלים לחודש בדמי חבר ל'קרן'. נכפיל אותן ב-12 חודש. הגענו ל-720 ₪. נכפיל אותן ב-10 שנים, ויש לנו 7,200 ש"ח. וב-20 שנה? הרי לנו 14,400 שקלים חדשים, הפרוסים ומחולקים למשך 240 חודש!

ואל שאלת השאלות: ומה אני מקבל בעבור זה??

ראשית, במידה ואחד מההורים נפטר ח"ו, בני-המשפחה לא יסבלו מרעש תקשורתי סביבם בין אנ"ש חסידי חב"ד, וזאת - בעקבות קמפיין ההתרמה שנערך עבורם בחוצות. ושנית, והוא העיקר - לא יהיה לחץ כלכלי בבית. כל יתום (שלא נשוי, ועד לגיל 30) יהיה מסודר כלכלית. הפעילו מחשבה קטנה: האם זה לא שווה את ה-60 שקלים בחודש? תחליטו אתם!

נכון, לפעמים, כשמדברים על מוות רח"ל, ההרגשה היא לא טובה וחיובית, אך לפעמים צריך להניח את האמת על השולחן. לאף אדם אין ביטוח לחייו. היום האסון אירע בדלת הזו, מחר היא בדלת אחרת ח"ו. לברוח מהמציאות, זה לא פתרון.

ואם יקום מי שיקום ויאמר "אבל אין לי 60 ₪ מיותרים בחודש". התשובה הראשונה היא – סדר עדיפויות כספיות. והתשובה השנייה למי שלא מקבל את הראשונה היא – כל רב יאמר לך, 'עשה זאת מכספי המעשרות'.

עשה פעולה אחת קטנה היום, בכדי להציל לילדייך את עתידם - הגשמי והרוחני!

*** 

נ.ב. אין הטור בא להתלונן על העבר, אלא לפקוח לאנ"ש חסידי חב"ד את העיניים לעתיד. ובטח שטור זה אינו פרסומי לארגון כזה או אחר. שכל אחד יעשה כטוב בעיניו, אך שפשוט - יעשה. וכן, לא מעט שחו באוזניי בתקופה האחרונה, כי הם מחוברים כבר ל'קרן ערבים', הדומה במהותה לקרן 'יחד'. אני אומר: לא משנה הדרך – העיקר התוצאה.

יהי רצון שנזכה לשמוע תמיד, אך ורק בשורות טובות!

***

גולשים יקרים! זו רק דעתי, ומה דעתכם? ... שתפו אותנו באמצעות מערכת התגובות –  מה אתם עושים? האם יש לכם חברות ב'קרן' כלשהי? או שמא אתם החלטתם על ביטוח חיים? ... שתפו את אנ"ש חסידי חב"ד מעל גבי במה זו, ואנו נפרסם את תגובתכם!


למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבה

תגובות לכתבה
1. יוזמה מבורכת
(2017-11-06 22:28:12)
כל הכבוד מנדי על הבאת הדברים לידיעת הציבור!

2. אם לא זה אז ביטוח חיים!! תעשו משהוא יישר כוח כל הכתבה/המלצה הזו
(2017-11-06 22:36:47)

3. דיי ל'צארידי', דיי לקמפיינים כואבים
(2017-11-06 22:39:47)
אכן, נכון. הדיע הזמן לעשות משהו לחיזוק האחדות ולמלאות שליחות הרבי להביא את המשיח, בכדי למנוע אסונות כאלו.

4. ווואווו רעיון שפותר אי נעימות אדירה!! תבורכו!!
(2017-11-06 22:42:52)
באמת חשבתי על זה בכל פעם ששמענו על מקרה כזה או אחר של משפחות שחרב עליהם עולמם, ולאחר יום הם מתנוססים בכל חוצות, ממש להוסיף מלח על הפצעים...נהדר הרעיון ועדיף דקה אחת קודם!!

5. מליון אחוז צודק!!!
(2017-11-06 22:53:18)
תודה רבה שהעלית הכתבה הזאת בנושא הזה כה חשוב לצערנו. אני ואשתי חברים ב״ערבים״ וב״ה שיש מעט חודשים בשנה שלקחו תשלום.
לכאורה במצב שאנו נמצאים היום שיש האפשרות הזאת של ערבים או יחד לכל אלו שרוצים אין ספק שזה כמעט חיוב על כל אבא להירשם איתם ויפה שעה אחת קודם.
ויה״ר שזה יהיה רק לעזור בתור צדקה לאלו שסובלים כבר ל״ע מפטירת א׳ מההורים ושלא נצטרך זה לאף א׳ מהחברים ושיהיה סגולה לאריכות ימים ושנים טובות בטוב הנראה והנגלה ובקרוב ממש נזכה לגאולה עם משיח נאו!

6. מומלץ להצטרף לאירגון הקיים
(2017-11-06 22:55:49)
ויפה שעה אחת קודם

7. הקרן היא ביטוח חיים
(2017-11-06 22:56:54)
העיקרון העומד ביסוד הביטוח, הינו פיזור הסיכון על פני קבוצה גדולה של חברים. זה בדיוק מה שהקרן עושה, עם יתרון אחד, והוא שסכום הפיצוי (חלילה) גדל ככל שיש יותר ילדים, מבלי שהפרמיה מתייקרת.

8. כל ישראל חברים
(2017-11-06 23:09:22)
לפני שנים היה יוזמה כזאת
אנו מנויים על יוזמה כזאת שנקראת " כל ישראל חברים" שחתומים בו רבני חבד. ( לפני כ 15 שנה נוצרה)
משלמים כל חודדש 64 שח..

9. צריך לחשוף את השקר הגדול של ערבים
(2017-11-06 23:19:31)
ולהעביר את כל החברתיים התמימים לקרן יחד
סיבה א. שחותמים על ערבים לא שמים לב שיש סעיף קטן שבמידה ויש לכם ביטוח חיים * לא תקבלו אגורה* !!!!
סעיף שרוב התורמים לערבים לא יודעים ממנו
סיבה ב. ערבים גובים ממני כמעט עשור קבוע בכל חודש . האם יכול להיות שנפלתי כל קרן שיש שם מוות קבוע או שמישהו מנצל את התמימות שלנו וגובה כסף לא ישר.

10. זה בדיוק אותו רעיון של "ערבים"'
(2017-11-06 23:34:51)
על כל ראש משפחה שנפטר בחב"ד בשנים האחרונות ולא שמעתם על קמפיין התרמה. הסיבה הפשוטה לכך היא לא בגלל הכסף הרב שהוא השאיר בירושה... בבדיקה שערכתי בכמה מקרים, מסתבר שפשוט היה להם "ערבים". התגייסות של האתרים החב"דיים לנושא חשוב זה תועיל:
א. לקבל את הדרוש למשפחות השכולות באופן מכובד.
ב. לקבל הרבה הרבה יותר ממה שיכולים לגייס בצ'ארידי (200,000 ש"ח לכל יתום)
ג. לעשות רעש בחב"ד בנושא זה ולדאוג כפשוטו לכמה שיותר אנש"ים שישתתפו בזה.
מנסיון שלי, בכל חודש (כמעט) יורד חיוב של כ-60 ש"ח, ובמילים פשוטות - כל חודש יש יתומים ומשפחות שלא מושפלים בנוסף לכאב, היתמות והאיבוד.
ומסיימים בטוב, ויה"ר שהכל יהיה באופן של התחייבות בלבד ללא מימוש - כי "ומחה ה' וגו'".

11. ערבים זה רק אם מוות פיתאומי
(2017-11-07 00:38:37)
אנני יודע מה זה יחד אך בערבים לא מקבלים אם זה היה מחלה ממושכת אלא רק מוות פתאומי כך שבכל מיקרי הצרידי בשנה האחרונה לא היה להם סיכוי לקבל כמדומני

12. לרענן את הדרישה לבדיקות רםואיות שנתיות ולא רק שכואב
(2017-11-07 00:52:08)
ככה מאתרים חו מוקדם
לעשות ביטוח חיים קבוצתי שיוזיל במגרה ח"ו
מעבר לסה כל רעיון יבורך

13. בואו נעשה חשבון ...
(2017-11-07 00:53:14)
ישנה טעות רווחת בקרב הציבור כשל"ע קורה אסון, להסתכל בפן הכלכלי רק על נתון החתונה כהוצאה הכבירה, אכן... לחתן ילד בימינו זהו סכום של למעלה ממאה אלף, אבל... ואבל גדול!! לגדל ילד עולה הרבה הרבה יותר ממאה אלף (או בנידון דידן מה50 k של קרן יחד) ,
בוא נחשבן יחד ... לגדל ילד עולה קרוב ל2000 מינימום! לחודש ...
לכן הדבר הטוב ביותר והנכון ביותר, זה לרכוש ביטוח חיים בסכום חד פעמי שמותאם למשפחה ובנוסף אליו ביטוח חיים קצבתי המשולם מידי חודש בחודשי (שאלו את נציגי/סוכני חברות הביטוח על זה) וכמובן לקחת בחשבון את הביטוח הקיים בפנסיה,
נכון זה יעלה יותר יקר מה60₪ הנ''ל אבל רק ככה!! אפשר לדאוג למשפחה באופן אמיתי!!

והעיקר....
ובלע המוות לנצח... ומחה ה' דמעה מעל כל פנים

14. צודק וחכם, יש גם דרכים אחרות
(2017-11-07 01:24:07)
לצעירים יש דרך לעשות ביטוח חיים דרך חברות גדולות במחיר לא יקר, לכל אברך צריכה להיות הפוליסה לביטוח על שכל ילדיו נשואים וזה דבר לא כל כך יקר, כמובן שלמי שיש אפשרות אפשר תמיד להוסיף אבל בבסיס מה שמכונה באנגלית term life policy היא הפוליסה זולה לצעירים שבמקרה שהמשפחה תזדקק ח"ו יהיה דרך להתקיים בכבוד

15. עריבים-תלוי למי
(2017-11-07 01:37:51)
היינו חברים בקרן עריבים ואז גיליתי שזה רק נותן עבור כאלה שלהורים שלהם אין שום נכס על שמם (אפילו לא דירה אחת) ועוד כמה הגבלות. מבחינתי התייחסתי לזה כנתינת צדקה. אבל מי שמחפש ביטוח חיים, כדאי שישים לב לפרטים האלה. והאמת, כשראיתי את הכותרת "דיי לצ'רידיי" חשבתי שבאתם לתת פתרון אמיתי לאסונות האלה. כי ביטוח חיים זה כמו לבנות בית חולים ליד גשר שבור. מה קורה פה? איך אפשר באמת למנוע את האסון הבא? זכור לי שהרבי מציין שבעשור הראשון להקמת כפר חב"ד לא נפטר אף אחד בגלל האחדות ואהבת ישראל. מעניין איזה רעיונות יש לכם בכיוון.

16. הכל טוב ונחמד אבל שום תוכנית לא מחליפה ביטוח חיים וביטוח בריאות
(2017-11-07 02:47:27)
ורצוי לעשות גם ביטוח סיעודי

17. תוכנית ערבים זה דבר נחמד אבל זה לא ביטוח
(2017-11-07 02:49:15)
ושלא ימכרו כאן לקשים, הם לא נותנים לכולם רק למי שעומדים בקריטריונים, אבל הם כן לוקחים מכולם.

18. מחכים לתגובה
(2017-11-07 03:33:21)
זה ממש לא הגיוני מה שכתבו כאן על "ערבים", האמנם ערבים זה רק למי שאין דירה על שמו ואין לו שום ביטוח חיים?
אני דורש תגובה מ"ערבים" שיכתבו לנו בדיוק את התנאים
שלהם. אחרת אני מיד מבטל..

20. תעשו ביטוח בריאות + חיים ואתם מסודרים
(2017-11-07 03:39:46)
ביטוח!!!!

במיוחד שיש לכל חב"ד את הקולקטיב המוזל- העלות היא בהישג ידו של כל אחד

22. זהירות מהאותיות הקטנות
(2017-11-07 07:43:58)
כמעט חתמתי על 'ערבים' ואז ראיתי בשורות הקטנות כמה כלים שנותנים למנהלים לנפנף אותך....
א. אם יש לך נכס נוסף שמכניס (גם אם זה לא מספיק להאכיל עם זה את הילדים, ובטח לא לחתן), הם לא יתנו לך כלום.
ב. אם יש לך ביטוח חיים, הם לא יתנו לך כלום.
ג. אם לפי ההגדרות שלהם, הילד לא הולך בדרך התורה, הם לא נותנים כלום.... כך שגם אם האמא רוצה להאכיל את הילד שלה שלא שומר תו'צ לע'ע, הם לא יתנו כלום.
ועוד כל מיני שורות קטנות.

לא יודע איך זה בקרן יחד, אבל כדאי לבדוק טוב.

23. איך זה מסתדר עם "טראכט גוט וועט זיין גוט"?
(2017-11-07 08:09:38)
איפה האמונה?

24. איזה תוכנית עדיפה מבחינת הקריטריונים וכו?
(2017-11-07 10:20:31)
עריבים או יחד?

26. תעשו באישור וגיבוי רבני חב"ד
(2017-11-07 12:21:00)
אם יהיה המלצה של רבנים בחבד ואולי גם עסקנים שיבדקו את התנאים זה נראה רעיון חשוב

27. קרן ערבים
(2017-11-07 12:33:55)
גם אנחנו בקרן ערבים. ההערות כאן חשובות מאוד ולא ידענו עליהם. נשמח אם המערכת תוכל לבדוק לעומק ולהביא את תגובת ערבים כדי שנוכל לשקול את צעדינו. תודה

28. מסקנא.
(2017-11-07 12:55:16)
עדיף להרשם לקרן יחד או ביטוח חיים

29. דבר חשוב מאד
(2017-11-07 14:20:45)
בטח כולכם מכירים את הביטוח הקבוצתי בחבד,
למי שאין ביטוח בכלל אז עדיף שיעשה אותו, אבל אם אתם באמת מעוניינים להיות מבוטחים ברמה גבוהה במקרי קטסטרופה אז דעו לכם שהביטוחים הפרטיים (או אפי' הקבוצתיים ממקום העבודה לפעמים)
הם בתנאים הרבה יותר טובים לאין ערוך!!
אל תאמינו , תקראו בעצמכם !!
רוצים דוגמה ?
בדקו את סעיף התרופות בביטוח קולקטיב חבד ותשוו אותו עם כל חברה או קבוצה אחרת !!

בשורה התחתונה תהיו ערניים ולא לעשות סתם שינויים בלי להתייעץ עם איש מקצוע!!

30. ביטוח
(2017-11-07 14:29:57)
נראה לי לאנשים שהם כבר עכשיו לא בריאים גם חברת ביטוח לא תתן, רק אולי בסכומים גבוהים כל חודש, וזה כמו ערבים שגם לא מקבלים אנשים שהם לא בריאים לגמרי,
כמו"כ כפי שידוע לי למעשה חברות הביטוח גם לא ששים ושמחים להוציא כסף מכיסם וגם הם ינסו בכל דרך שהם לא חייבים לשלם,
אם כן מה עדיף,
אם מישהו יודע ומכיר את הנושא מבחינת עובדות, נשמח לשמוע
העיקר שיהיה רק טוב לישראל טוב הנראה והנגלה.

31. ממליץ מאוד על קרן יחד
(2017-11-07 15:30:20)
כל הכבוד שהעלית את זה. זה מאוד חשוב!
לצערנו אנחנו שומעים על הרבה מקרים שצריכים לעשות מגבית או צ'רי די.
קרן יחד היאקרן גדולה של חסד, שעזרה עד היום להרבה מאוד יתומים והיא לא גובה כל חודש רק במקרה שיש מקרה פטירה מבין החברים בקרן.
ההצטרפות לשם ממש בקלות.
אפשר דרך האתר שלהם https://kyachad.co.il/
ואפשר בטלפון שלהם 02-6280030

32. ל27
(2017-11-07 16:04:16)
מזה לא ששים ושמחים??
עשית ביטוח??
מלאת את הטפסים כמו שצריך עם כל! הבעיות הרפואיות?
זה חוזה !!
אין להם מה לעשות
אם לא יכולים יותר מידי לעכב מעבר למותר בחוק (30 יום מרגע קבלת כל המסמכים הדרושים) אחרת זה עולה להם בריבית,
מה שחשוב זה לערוך את זה נכון וכנה , זה הכל.
אפשר לומר שבעולם הביטוח, ביטוח חיים הוא בין הקלים לתביעה ל"ע

33. יישר כח! חובה לעשות ביטוח עבור הילדים! אבל לבדוק היטב לפני!!!
(2017-11-07 17:13:25)
אבי ז"ל עשה" ערבים", הם מצאו עילה וסיבה ולא נתנו לי כלום!!! אבי נרשם כאשר היה כבר בריא לגמרי, אבל עם עבר רפואי ולא הזהירו אותו שלא עומד בקריטריונים שלהם! מתי הם נזכרו?!?! כשהוא היה כבר למעלה... וחשב שהוא מותיר יתומים רכים עם משו באהבה ממנו: ( כואב הלב!!! ויש לי עוד סיפורים בעניין! אבי ז"ל נפטר בגיל צעיר ביותר עם ילדים רכים...

34. כל הכבוד!!
(2017-11-07 17:33:46)
קרן יחד עושה עבודת קודש! ותודה לCOL ומנדי שאתה מקדם את העניין החשוב הזה.
כדאי שמישהו ירים את הכפפה ולשים דוכן בכפר בהתוועדות (אולי גם בבנייני האומה) לי"ט הקרוב

35. אני רואה זכות גדולה לתרום ליתומים מה הרעש הגדול
(2017-11-07 19:40:52)

37. קצבת שאירים
(2017-11-07 22:37:35)
וכעובד משרד הרווחה אני רק תוהה מדוע עושים בכלל צ'ארדי כשישנה קצבת שאירים מסודרת דרך ביטוח לאומי?!

38. ממש לא ערבים.
(2017-11-07 22:58:10)
ערבים זו תוכנית בעייתית. לא ממליצה.
חשוב לקרוא את האותיות הקטנות לפני שחותמים!
או קרן יחד או ביטוח חיים, ושה' יצילנו מכל רע וישלח לנו משיח.

39. אני שליח ונהלתי סדנא בנושא בכינוס השלוחים השנה
(2017-11-07 23:41:53)
עובדתית הקרנות הללו אינן חוקיות היות והן מעין ביטוח ללא אישור. ולכן אין דווח ו\או ביקורת עליהם ולא מופרך שהחוק יפסיק אותם או שהם ח"ו יעשו עוקץ ויעלימו את הכספים ככל עמותה שמתפרקת.
ככלל, תשתדלו לעשות ביטוחים בפרמיה קבועה(אם אפשר) ורצוי צעירים דווקא.השיטה של הביטוח לעשות בפרמי'ה משתנה כשצעירים(ובריאים ב"ה) התשלום נמוך וכשמזדקנים התשלום הזוי ולא ניתן לתשלום ואז עוזבים בזמן הקריטי.
קשה לכתוב זאת אולם גם הפנסיות שלנו עוברות תספורות והלוואי ונקבל 50% מהקרן שהפקדנו!!!
ולכן, אלו שבאמת רוצים לדאוג לעתידם ויכולים!!! שיקנו בית במשכנתא!!!
השכירות תשלם את המשכנתא. וזה העיקר -יש ביטוח חיים למשכנתא במחיר מגוחך ביחס לביטוח חיים פרטי
שבמקרה ח"ו הביטוח משלם את המשכנתא והבית נשאר למשפחה.
לאורך ימים הכל טוב אז המשכנתא כבר שולמה והבית נשאר לפנסי'ה.
כל שאר השיטות לצערי,(כולל ביטוח) זה שוד לאור היום ובחסות החוק וכול מי שמבין יודע זאת.
תדאגו לעצמכם בעז"ה.
עצה נוספת- לא לשקר לביטוחים אודות עברכם הרפואי\תאונות וכו'. הביטוחים מחפשים את זה ולא ישלמו בעת הצורך ח"ו. אם תעלימו פרטים אז נדמה לכם שיש לכם ביטוח. אתם פשוט משלמים לריק.
אם יפנו אלי המערכת אשמח לעשות כתבה בנושא לטובת אנ"ש.
מאחל לכולם אויוש"ט מתוך בריאות ונחת.
הכל בידי שמים ויחד עם זה "אם אין אני לי מי לי"

40. לשליח היקר שהגיב את תגובה מספר 35!
(2017-11-07 23:49:48)
צור קשר עם מערכת האתר באימייל: editor@col.org.il
עם שם שלך ונייד, ונחזור אליך. תודה

41. אני כבר כמה שנים רשום בקרן ״יחד״
(2017-11-08 00:48:01)

42. איך זה שכולם שכחו פרט מאוד חשוב?
(2017-11-08 05:33:09)
כל התשלומים הללו דרך הקרנות הולכות ישירות עבור יתומים ואלמנות. אין לך צדקה גדולה מזו!

43. ל 37. אתה צודק אולם צריך לחשוב ולברר לעומק וגם התנאים משתנים כדלהלן:
(2017-11-08 14:11:19)
אין ספק שלכתחילה הכל נעשה לשם שמים. אולם מדובר בגוף ביטוחי ללא אישור מהמפקח על הביטוח.
חברות הביטוח הם מונופול השולט במדינה לצערנו,ביכולתם ח"ו לעצור את הנ"ל כולל רשם העמותות.
הההגבלות בסעיפים הקטנים מטרידים מאד וחלקם לא חוקיים כגון תשלום רק לשומרי מצוות?!
מספיק אומלל אחד שלא קבל תמיכה שח"ו יתבע (לא בדין תורה) את הקרן כדי שהכל יתפרק.
אין ספק וספק ספיקא שלנתמכים נעשה חסד וצדקה גדולים. אולם אין כל פיקוח על הגוף הזה.
האם אדם שיש לו דירה שקיבל בירושה אינו יכול להיות עני מרוד, ומדוע לא י'הי'ה זכאי לתמיכה ח"ו?
האם מצפים שהיתומים ישנו בחוץ? האם תנאי הקרן נתפרו לפי אוכלוסיה וקהל מוגדר?
אולי כן ואולי לא,ומדובר בחיי נפשות ממש, לכן חייבים שקט נפשי שהנושא בטוח וללא סעיפים קטנים.
לחברת ביטוח שתקרוס ח"ו יש גב כלכלי של המדינה.
המסקנה לדעתי תלוייה ביכולת הכלכלית של כל אחד.
1) מי שרוצה להיות אחראי על חייו ולא להיות תלוי בקרן או ביטוח(שלא תמיד ישלמו ובפרט בביטוחים רפואים) אז שיקנה דירה עם משכנתא כפי שהגיב 35.
2) לבעלי האמצעים שיקנו ביטוח חיים.
3) למי שאין ברירה אז שיכנסו לקרן לאחר בירור מעמיק בסעיפים הקטנים כדי שיעמודו בקריטריונים.
4) ה' יעזור שלא נזדקק לאיוש"ט אמן!

44. דלאי גלות
(2017-11-08 15:06:04)
להוסיף בהנהגת כבוד זה לזה, גם למשפחות "פחות מקושרות", להתחזק בוויתור ובאהבה איש לרעהו, לא להיות מונח כל הזמן רק בלקחת אחד לשני את המשרה ואת ההתקדמות והשם יאמר לצרותינו די.