קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|קוראי 'ישראל היום' עודכנו: הכתב הפוליטי חזר בתשובה
(יום שלישי, ט' אדר תשע''ג)

קוראי עיתון 'ישראל היום' מבולבלים מזהותו של הכתב הפוליטי של העיתון, מתי טוכפלד, שחזר בתשובה בשנים האחרונות, ונמנה על חסידות חב"ד מתי טוכפלד

צביקה גרוניך

קוראי עיתון 'ישראל היום' מבולבלים מזהותו של הכתב הפוליטי של העיתון, מתי טוכפלד, הנמנה על חסידות חב"ד.

מאז הוקם העיתון, טורו הפוליטי של טוכפלד הופיע כשלצידו איור של צעיר לא-דתי עם בלורית (כפי שהיה נראה בראשית עבודתו בעיתון). למרות שחזר בתשובה, האיור נשאר על כנו ולא השתנה.

באחרונה, זהותו האיורית השתנתה מהקצה אל הקצה. חלק מהקוראים חשבו שמשהו השתנה, "טוכפלד חזר בתשובה?", שאלו. הספיקות הגיעו לאחר שבאיור החדש הוא הופיע ללא בלורית, שיער מסורתי - זקן גדול, לוק של אדם חרדי.

אז מה באמת עומת מאחורי שינוי הלוק? גורם בעיתון 'ישראל היום' עימו שוחחנו הבוקר (שלישי) מספר כיצד השתנה זהותו המיתולוגית של הכתב הפוליט.  "במערכת הבחירות התרבו טוריו וכתבותיו של טוכפלד. הם הופיעו בכל יום, בצורה יותר אינטנסיבית מבעבר. הרייטניג האישי עלה ואיתו גם התרבו התגובות על האיור שלא התאים לכותב השורות".

הגורם מספר כי טוכפלד פנה לגורמים בעיתון וביקש להחליף את האיור. "אנשים שאלו אותו למה אתה לא מעדכן את התמונה האמיתית, והנושא התחיל להפריע לו. ואכן יום אחד הוא הגיע לסקר אירוע פוליטי כשבאמתחתו צלם העיתון. הוא ביקש ממנו לצלם וכך התמונה השתנתה".

לפני שבועיים, שוב הקוראים התבלבלו. אחרי שהתרגלו לזהותו "הרבנית חרדית", הופיע במפתיע "האיור הלא-דתי". הגורם בעיתון הסביר לנו כי היה מדובר בטעות עריכה.

פנינו לטוכפלד, שרק הסכים לומר: "את החדש המעודכן אני אוהב יותר"...

טוכפלד (36), החל את דרכו העיתונאית לפני 13 שנים, במעוז של הציונות הדתית בעיתון "מקור ראשון", שם שימש ככתב פוליטי. לאחר שנה עזב את תפקידו בעיתון. הצטרף ככתב ברדיו הדתי 'קול חי'.

בשנת תשס"ז עם הקמת העיתון "ישראל היום" הצטרף אליו ושב לסקר את התחום בו החל את דרכו העיתונאית, "כתב פוליטי". 


מתי טוכפלד על רקע האיור החדש והישן (עיבוד: COL)
מתי טוכפלד על רקע האיור החדש והישן (עיבוד: COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן