קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|פולין חוזרת לימים אפלים: השחיטה הוצאה מחוץ לחוק
(יום רביעי, י''ד כסלו תשע''ג)
בית המשפט החוקתי של פולין החליט אתמול (שלישי) אחר הצהריים כי אין הסדר חוקי שיכול לאפשר את המשך קיומה של השחיטה היהודית והמוסלמית במדינה.  הרב אריה גולדברג, סמנכ"ל מרכז רבני אירופה: "מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה של האיזור בכלל ופולין בפרט, תקופות שכולנו רוצים לשכוח" נאסרה שחיטה בפולין

בית המשפט החוקתי של פולין החליט אתמול (שלישי) אחר הצהריים כי אין הסדר חוקי שיכול לאפשר את המשך קיומה של השחיטה היהודית והמוסלמית במדינה.

הרב אריה גולדברג, סמנכ"ל מרכז רבני אירופה: "באם הנושא לא יטופל במהירות הרי שהמצב הנוכחי יכול להזכיר לנו תקופות אפלות בהיסטוריה של האיזור בכלל ופולין בפרט, תקופות שכולנו רוצים לשכוח".

לפי החוק הפולני שחיטת בהמות תוך שהן נמצאות בהכרה אסורה, אלא שעד היום משרד החקלאות הפולני החריג את השחיטה היהודית והמוסלמית מחוץ לאיסור זה, וזאת על פי חוק המסדיר את היחסים בין ממשלת פולין והקהילה היהודית המקומית ואת קיומה של השחיטה היהודית במדינה.

בעקבות פניית ארגוני זכויות בעלי חיים נדרש היום בית המשפט החוקתי של פולין לסוגיית חוקיותה של ההחרגה והורה, כאמור, כי קיומה של השחיטה היהודית במצב החוקי הנתון בלתי אפשרי.

הרב אריה גולדברג סמנכ"ל מרכז רבני אירופה אומר בתגובה כי "אנו מצפים מממשלת פולין ומהזרועות המשפטיות שלה למצוא פיתרון מהיר ותכליתי שיפתור את התסבוכת החוקית אשר מותירה את קהילת יהודי פולין ללא האפשרות לבצע שחיטה".

עוד אומר הרב גולדברג: "השחיטה היהודית היא אבן יסוד של כל קהילה יהודית, בעולם, באירופה, וגם בפולין. מלבד זאת, השחיטה היהודית היא זכות יסוד שהסדרתה נדרשת בחוק מתוקף חופש הדת".

הרב גולדברג הוסיף ואמר כי ארגונו מתכוון ליצור קשר עם הקהילה היהודית המקומית וממשלת פולין בכדי לסייע בפיתרון הבעיה המשפטית.


(צילום אילוסטרציה: COL)
(צילום אילוסטרציה: COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן